MARNI, Milan Fashion Week – Móda Ženy, 18. – 24. september 2018, kolekcia jar/leto 2019,  23.september 2018

MARNI

Predtým ako vidíte hotový model na móle, na ceste k jeho finalizácii prejde niekoľkými návrhmi. Francesco Risso, módny návrhár značky Marni  sa rozhodol vytvoriť tzv. kolekciu s work in progress ideou, teda s myšlienkou procesu zrodu,  kde modely ponechal zámerne na ceste prípravy. Cieľom bolo ukázať nedokonalosti prvotných pokusov tvorenia modelov pri ich finalizácii a vyzdvihnutie kreatívneho procesu. Prehliadku tejto značky si môžete pozrieť v hd kvalite na youtube:  

Ostatné fotografie z Milan Fashion Weeku – sezóna jar/leto 2019 konaného v septembri 2018 nájdete na facebook stránke Mya Mirell Fashionista. 

Modely z kolekcie Marni – jar 2019 pôsobili náhodilo, nedokončene a pritom výsledok bol prekvapivo cool a vyzeral vytvorený s ľahkosťou.

MARNI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, zdroj: Vogue

Jednotlivé modely boli vytvorené z látok, ktoré boli rôzne chaoticky povešané cez seba a držiac spolu vytvárali perfektný dizajn. Spoje a švy boli zámerne ponechané odkryté.

MARNI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, zdroj: Vogue

Módny návrhár Francesco Riso zameral svoju pozornosť na krásu ručnej výroby. Táto kolekcia pre jar/leto 2019 zachytila vitalitu procesu práce, jej priebehu a nechala ju vyniknúť. Kolekciu ocenia rozhodne intelektuálne a umelecky zamerané dámy. 

Nedbalá ležérnosť sa zrkadlila v najnovšej kolekcii značky Marni – asymetricky riešená sukňa s riasením okolo bokov, sako, plášť voľného strihu akoby narýchlo prehodené cez skromný crop top a šlapky – to je look pre leto 2019. 

MARNI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, zdroj: Vogue

Mohli sme vidieť aj žiarivé farby ako červenú a farebné potlače na kabátoch s naivnými akoby prstovými odtlačkami, ktoré ladili s celkovým outfitom.  Farebnosť modelov vyžarovala hravosť, navodzovala veselosť a odrezané neopracované lemy šiat pôsobili ako nedokončené, jednoducho odstrihnuté bez finálnej úpravy evokovali voľnosť, ležérnosť a neviazaný štýl. 

MARNI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, zdroj: Vogue[/caption]

MARNI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, zdroj: Vogue

 

Share: