Max Mara – prímorské vplyvy v kolekcii Jeseň / Zima 2020 – 21, Milan Fashion Week, Móda Ženy

INŠPIRÁCIA   Z  NEPOLAPITEĽNEJ KRÁSY MORA A NÁMORNÝCH CIEST

Takmer všetci umelci, spisovatelia, filozofi majú sklon čerpať inšpiráciu z veľkosti a nepolapiteľnosti mora. Taliansky módny dom Max Mara v kolekcii Jeseň / Zima 2020 – 21 zdiela rovnakú lásku k pôvabu mora. Vysnívaný kapitánsky kurz a zimné dobrodružstvo v prímorskej krajine začína v Maroku a pokračuje cez severné Rusko smerom k mestu Murmansk. 

Dizajn Iana Griffithsa, kreatívneho riaditeľa značky  Max Mara pre sezónu Jeseň / Zima 2020-21 tvorila kolekcia ukážkových kabátov na ukážkové člny pre vnútrozemské aj morské prostredie.

KOLEKCIA MAX MARA – JESEŇ/ZIMA 2020-21

Očarujúca zbierka kolekcie od série kabátov a odevov je perfektná na túto mystickú cestu a ďalej. Každý model bol štylizovaný s vlastnou osobnosťou, bez príkras a detailov ako nútených vojenských klobúkov a golierov a kravát, čo malo za následok menej spoločenské a viac súčasné modely.  

Predvádzali modelky Kaia Gerber, Bella Hadid a Adut Akech v modeloch pre vzorové prímorské počasie, ktoré  krášlovali šarmantné volány, kašmírové rukávy a povrazové uväzovanie kabátov.  

MAROCKÉ VPLYVY

Marocké spojenie sa v kolekcii Max Mara, Jeseň / Zima 2020 -21 pretavilo v djellaba kaftane modelky Kaia Gerber. 

Predstavovali ich tiež ponchá a  prúžky, ktoré sa objavili na módnej show neskôr.

Cítiť ich bolo taktiež na modeloch s povrazovými opaskami a  na kašmírových kabátoch s dvojradovým zapínaním.

V závere prehliadky Maroko predviedli modeky v zamatových šatách.  

RUSKÉ VPLYVY

Ruské vplyvy sa už v značke Max Mara predznamenali v máji (05/2020), ale boli artikulované menej zjavne ako tie marocké.  Šedé a čierne bundy, vlnené kabáty so šnúrkovým zapínaním na olivu sú toho jasným príkladom.

ROMANCA

Ako už Griffiths poznamenal, prevládajúci vietor, ktorý poháňal túto cestu bola romanca a tá bola jasne pretavená skrz romantické volány do starej námorníckej organzy a kašmíru, z ktorých boli zhotovené rukávy a lemy. 

Pozornosť pútal šedý kabát nadmerného strihu s nadýchanými rukávami zjemnený volánmi.

FARBY

Kreatívny riaditeľ značky Ian Griffiths tentokrát radšej použil čierne, modré, kobaltové  a karamelové farebné palety spolu so samoopisným zmyslom pre dobrodružnú cestu od Maroka k mestu Murmansk a taktiež k uvoľneniu typického krajčírskeho umenia prezentujúceho značku. 

MAX MARA TRENDY JESEŇ – ZIMA 2020-21

Výsledok bol snový a pragmatický a dotkol sa mnohých z nastupujúcich jesenných trendov,  akými sú nadmerné strihy a klasické šaty so silnými ramenami . Dizajnér flirtoval s kapucňami, ktoré vo všeobecnosti nadchli aj ostatných návrhárov tejto sezóny. 

Favoritmi sa stali dlhé , široké šedé kašmírové verzie s námorníckymi prúžkami a rukávmi so záklopkami a klasické kamel kabáty.

Nastupujúce zimné trendy tvoria teda nadmerné strihy a silné zvýraznené ramená. Pridali sa kapucne.

Menej úspešné to už bolo na dvojradovom blejzri, na ktorom pôsobili zaťažujúco akoby ho ťahajúc k zemi.  

Nylonové prešívané bundy neboli plnené páperím, ale Max Mara kašmírovou vatou.

zdroj obrázkov: Vogue , getty images, Max Mara 

 

Share: