Trendy maxi šaty – horúca letná outfitová vychytávka

Dlhé až maxi šaty po zem sú in a obľúbenou voľbou na leto. Môžete ich nosiť na prechádzky, dovolenky, k vode ale aj do práce. Od farebných variácií sa dajú vybrať  kvetinové, vzorované, s etnickými vzormi, biele, čierne, boho chic, romantické… Voľba je na Vás, aký štýl šiat a farebnosť zvolíte k Vašej aktivite. Ponuka v obchodoch je dnes veľká a môžete  skutočne nájsť veľmi zaujímavé kúsky do Vášho letného šatníka.Aktuálna kolekcia Dolce and Gabbana  – jar/ leto 2018

Dlhé šaty voľného strihu jemne splývavé na postave dokonale skryjú aj rôzne nedostatky, ktoré my ženy často vo svojich predstavách zveličíme. 

Dlhé šaty rôznych strihov pristanú najmä vysokým štíhlym dámam, nízke postavy by mali voliť viac úzke strihy, čisté jednoduché línie, ktoré dokonale pristanú postave. V móde v zásade neexistujú striktné pravidlá a obmedzenia, všeobecne možno však vysloviť odporúčanie, že ženy nízkeho vzrastu by skôr nemali voliť midi dĺžky šiat rozvoľneného strihu s nariasením či volánmi, lebo tie ich viac opticky skrátia.

Voľné vzdušné rozviate šaty, šaty s volánmi a nariasením pekne vyniknú na vysokých postavách.Obr. vpravo, žlté volánové šaty – Silvia Tcherassi – jar/leto 2017, zdroj obrázkov – pinterest

Dlhé až maxi šaty dnes na trhu nájdete v rôznych strihoch, štýloch a farbách. Nežne a žensky pôsobia romantické biele šaty, najmä ak sa Vám podarí zadovážiť si skvostný kúsok.Rozviate volánové, bohémsky očarujúce sú prekrásnym letným kúskom na dovolenku, k moru. Kľudne si takto môžete vyjsť aj na kávičku s priateľkami, netreba voliť ani vysoké opätky, stačí ukázať krásne upravené nohy v štýlových šľapkách, či sandáloch.

Zaujímavým vyhľadávaným kúskom na dovolenky sú  námornícke vzory, ktoré sa dajú nájsť aj v prevedení dlhých šiat. Outfitová inšpirácia v námorníckom štýle:

Romantičky určite očaria krásne letné kvetinové šaty, v ktorých v tejto dĺžke budete pôsobiť pôvabne žensky a hodia sa takmer všade. Maxi romantické kvetinové šaty dajú vyniknúť ženskej kráse a pôsobia grandiózne, v takomto modely budú všetky oči  zaručene na Vás.

Dolce and Gabbana – kvetinové romantické volánové šaty. Zdroj obr.: pinterestkvetinový model šiat z dielne Dolce and Gabbana – aktuálny letný kúsok, spring/summer 2018 dostupný v obchodoch     

Dlhé šaty sú  naozaj variabilným letným a jarným kúskom, príjemné na nosenie a pohodlné zároveň. Dajú sa nosiť na rôzne príležitosti, dokonca aj do práce podľa typu Vášho pracovného zamerania. V prípade, že si zvolíte prekrásny model, ktorý už sám o sebe bude akcentovým kúskom Vášho outfitu, nie je nutné sa zamerať na doplnky. Stačí jednoducho nechať vyniknúť Váš skvotný model.

Dolce and Gabbana – kolekcia jar/leto 2019, Dolce and Gabbana (vpravo) – kolekcia jar/leto  2018, zdroj obr.: pinterest Dolce and Gabbana – kolekcia jar/leto 2018 (vľavo), Roberto Cavalli (zelené šaty), zdroj obr. : pinterest Roberto Cavalli – kolekcia jar/leto 2015

zdroj obr.: pinterest

K niektorým modelom dlhých maxi šiat Vám ako zvrchná časť postačí rifľová bunda, letné sako, či jemný svetrík. 

Farby, vzory, potlače

K letu patria farby a tak pokojne môžete zvoliť aj takýto výrazne farebný pruhovaný štýl  obľúbeného košeľového strihu maxi šiat. Nemusíte mať obavy ani pri zdanlivo nekombinovateľných vzoroch. Šaty s potlačou pruhy a bodky vyzerajú rozhodne zaujímavo a pútavo.  Taliansky módny návrhár sa Emilio Pucci sa zásadne nebojí farieb a vždy príde s niečím farebne inšpiratívnym, obr. vľavo – Emilio Pucci, kolekcia 2015 a modelka Isabelli Fontana, zdroj obr.: pinterest

Káro, kocky, pruhy

Káro, kocky, pruhy, bodky, rôzne vzory a potlače, to všetko sa nosí. Nemusíte sa zamerať iba na sezónne trendy, ktorými ostávajú aj pre leto 2018 opäť zvieracie motívy. Do Vášho šatníka si môžete zadovážiť rôzne štýlové letné kúsky.  

zdroj obr.:pinterest

zdroj obr.:pinterest

Romantika – bodky  

V takýchto šatách sa stanete elegantno-romantickou divou plážovej alebo mestskej promenády.Volány a bodky, prečo nie?

zdroj obr.: pinterest

Plážové šaty

Horúce plážové destinácie lákajú na kúpu nejakej outfitovej vychytávky. Veľmi obľúbeným je tzv. ethno style. K tomu štýlu voľného pohodlného pleteného či háčkovaného oblečenia sa hodia najmä početné náramky. Vo Vašom šatníku by preto v lete nemali chýbať tieto horúce letné vychytávky.

zdroj obr.: pinterest

Pohodlné šaty na dovolenky a výlety

Milovníčky pohody a pohodlného štýlu ocenia šaty jednoduchého strihu s previazaním alebo na gombičky bez volánov, nariasení a ostatných príkras. K tejto voľbe vyberte pohodlné šlapky, tenisky a dokonalý letný piknikový, dovolenkový outfit máte zaručený.

Moje letné plážové inšpirácie nájdete v albumoch na facebook stránkach Mya Mirell a Mya Mirell Fashionista. 

Sleduj tiež facebook stránky: 

Mya Mirell, 

Mya Mirell Fashionista

instagram:         mya mirell,

                             mya_mirell

youtube kanál:  mya mirell

 

 

 

 

 

 

 

Share: