To najlepšie z Met Gala uplynulých rokov – najžiarivejšie módne looky hviezd, Rihanna, Zendaya, Lady Gaga, Gigi a Bella Hadid, Blake Lively, Kate Moss, Kendall Jenner, Kim Kardashian, Celine Dion, Naomi Campbel a ďalšie, časť I.

Podujatie Met Gala, akoby „Oscar za módu“, je tento máj (05/2023) venované spomienke  geniálneho módneho dizajnéra Karla Lagerfelda. Je to hviezdne charitatívne podujatie konajúce sa každý rok v máji v Costume Institute v Metropolitnom múzeu umenia v New Yorku. Každý rok je pritom zadaná téma, ktorú by mali hostia v obliekaní nasledovať a ktorá prispieva k mnohým z najväčších módnych momentov. 

1. mája  sa teda svetové hviezdy každoročne ukazujú v najzaujímavejších vzhľadoch, na ktorých pracujú ich osobní stylisti s dizajnérom, ktorého šaty prezentujú.  Keďže tohtoročnou oficiálnou témou je „Karl Lagerfeld: Línia krásy„, očakáva sa inšpiratívna a nezabudnuteľná módna nádielka, ktorá sa zapíše do dejín módy. Pred prebudením všetkých módnych zmyslov, ktoré zaiste rozvibruje Met Gala 2023 za pár dní s májovou témou venovanou legendárnemu Karlovi, pozrime sa na najkrajšie módne vzhľady z doterajších Met Gala.

2022 – GIGI HADID

Americká topmodelka Gigi Hadid predviedla na Met Gala 2022 okúzľujúci latexový overal s extravagantným prešívaným plášťom z dielne Versace. V skutku ohromujúci,  temný až dramatický a expresívny look, nazývaný aj „Versace Villain“ zožal obrovské ovácie. 

2022 – ALICIA KEYS

Rovnako v tomto roku obliekla speváčka Alicia Keys  ikonické šaty od Ralpha Laurena navrhnuté v štýle „Empire State of Building“ s famóznou kapucňou s dlhou vlečkou.

NEW YORK, NEW YORK – MAY 02: Alicia Keys attends The 2022 Met Gala Celebrating „In America: An Anthology of Fashion“ at The Metropolitan Museum of Art on May 02, 2022 in New York City. (Photo by Mike Coppola/Getty Images)

2022 – BLAKE LIVELY

Herečka jednoducho vie, ako zažiariť. Spolu s Rihannou a Zendayou je jednoducho ozdobou tohto podujatia. V tomto roku zažiarila tiež s majestátnymi rafinovane strihanými šatami „dve v jednom“.  Ich dizajn  inšpirovaný New Yorkom a sochou slobody bol dielom  Atelieru Versace.

2022 – KIM KARDASHIAN

Americká celebrita vzbudila dokonalý rozruch, keď sa na Met Gala 2022 objavila v originálnych šatách Marilyn Monroe Jean Louis, ktoré mala Marilyn  pri spievaní piesne „Happy Birthday“ pre prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedy.  Šaty boli vynesené z múzea na Kiminu noc Met Gala. Názory, či si to influencerka mohla dovoliť,  však boli rozporuplné. 

 

2022 – GWEN STEFANI

Možno nie dokonalé slávnostné šaty v téme, no speváčka na Met Gala 2022 doslova zažiarila v neónovo zelených šatách z dielne Vera Wang, ktoré boli v skutku inšpiratívne. 

2022 – KATE  MOSS S DCÉROU LILA MOSS

Dokonalý módny moment matky a dcéry – supermodelka Kate Moss a jej dcéra Lila Moss zažiarili na Met Gala 2022 v šatách z dielne Burberry.

2022 – KYLIE JENNER

Na počesť zosnulého dizajnérka  Virgila Abloha, s ktorým Kylie vraj dva roky preberala svoj vzhľad na Met Gala sa podujatia zúčastnila v prepracovanej svadobnej róbe s tričkovým topom značky  Off-White so zahaleným facilitátorom s kvetmi, ktoré navrhol Abloh.

2021 – KIM KARDASHIAN

Témou Met Gala 2021 bolo „In America: A Lexicon of Fashion“ a Kim vtedy vzbudila rozruch, keď sa ukázala v pančuchovom celotelovom overaly od hlavy po päty a doslova až po hlavu od Balenciaga. Kim vraj spočiatku nechcela zakrývať tvár, ale kreatívny tím ju presvedčil a zjavila sa ako temná silueta. Ako sa jej v tom dýchalo a ako pozerala, to už je otázne.  Kim neskôr k príspevku na Instagrame napísala: „Čo je viac americké ako tričko od hlavy po päty?!

2021 – KENDALL JENNER

V tom istom roku sa Kendall ukázala v čírom, korálkovom majstrovskom diele od Givenchy, v ktorom vynikla jej štíhla postava.

2021 – IMAN

Somálsko-americká modelka sa predviedla taktiež v tomto roku v majstrovskom diele od Dolce & Gabbana v spolupráci s dizajnérom Harrisom Reidom.

NEW YORK, NEW YORK – SEPTEMBER 13: Iman attends The 2021 Met Gala Celebrating In America: A Lexicon Of Fashion at Metropolitan Museum of Art on September 13, 2021 in New York City. (Photo by John Shearer/WireImage)

2021 – MEGAN FOX

Megan Fox debutovala na Met Gala v nápadnej červenej šnurovacej róbe s platformovými topánkami od Petra Dundasa.

2019 – LADY GAGA

Témou Met Gala 2019 bolo „Camp: Notes on Fashion“ a speváčka Lady Gaga dala vtedy dala svetu živú šou, keď predviedla štyri looky. Prvým  bola fuchsiová róba, ktorú niesol sprievod ľudí v čiernych oblekoch vyrobená z teplovzdušného balóna od Brandona Maxwella. Potom sa zrazu zobliekla a predviedla asymetrické čierne šaty,  ostroružové šaty a napokon aj spodné prádlo, v ktorom ťahala voz šampanského. 

 

2019 – ZENDAYA

Skutočne famózny model predviedla herečka Zendaya, ktorá býva pravidelne ozdobou červených kobercov, keď sa obliekla do modelu Popolušky. V sprievode svojho štylistického krstného otca Lawa Roacha mala na sebe róbu od Tommyho Hilfigera, ktorá narástla na objeme a rozžiarila sa tým najkúzelnejším spôsobom. Čáry máry fuk a čarovný opar ju doslova menil na červenom koberci.  Na zdôraznenie dokonca zanechala za sebou sklenenú črievičku!

2019 – KIM KARDASHIAN

Kim predviedla  „nahý vzhľad“ v korzetovom kúsku  sťahujúcim pás od Thierryho Muglera.  Šaty, ktoré vyzerali ako z vody, mokrého vzhľadu mali guľôčky, ktoré imitovali kvapôčky vody!

2019 – KENDALL JENNER a KYLIE JENNER

Sestry Kendall a Kylie Jenner pútali na Met Gala 2019 pozoronosť v nápadných oranžových pierkových šatách  Versace.  Kendall mala vlasy  uhladené dozadu, čo jej dodávalo atmosféru 20. rokov minulého storočia.  Kylie jej kontrovala v lila sieťovaných šatách s prehnanými perovými rukávmi. Spoločné fotografovanie týchto dvoch sestier bolo vizuálnym majstrovským dielom. A keď sa k nim pridala hlava herca Jareda Leta, vznikla táto vtipná farebná momentka.

NEW YORK, NEW YORK – MAY 06: (EXCLUSIVE COVERAGE, SPECIAL RATES APPLY) (L-R) Kim Kardashian West, Kylie Jenner and Kendall Jenner attend The 2019 Met Gala Celebrating Camp: Notes on Fashion at Metropolitan Museum of Art on May 06, 2019 in New York City. (Photo by Kevin Tachman/MG19/Getty Images for The Met Museum/Vogue)

2019 – JOURDAN DUNN

Vďaka 3D tlači a Zacovi Posenovi tu máme supermodelku Jourdan Dunn, ktorá sa zahalila do okvetných lístkov v skutku originálneho modelu.

2019 – BELLA HADID

Modelka Bella Hadid bola v tom istom roku ozdobou Met Gala  v šatách dizajnéra Jeremyho Scotta z dielne Moschino, ktoré mali výrazné bočné výrezy. 

2019 – CELINE DION

Celine Dion v tomto roku nebola presne ukotvená v téme, ale v metalických strapcových šatách  Oscar de la Renta bola neprehliadnuteľná.

2019 – NAOMI CAMPBELL

Čokoládová kráľovná sa v roku 2019 zahalila do ružových šifónových šiat s čipkovými pančuchami Valentino Haute Couture s vlečkou z peria. 

2019 – CARDI B

Speváčka ohúrila na Met Gala 2019 gigantickými krvavočervenými šatami s masívnou vlečkou od dizajnéra Thoma Browne.

2019 – GIGI HADID

Gigi si pre Met Gala 2019 vybrala rolu Ľadovej kráľovnej, ktorú jej navrhol dizajnér Michael Kors a model doslova spôsobil zimomriavky.  Model tvorí metalický mačací oblek, kabát z peria a helmová pokrývka hlavy, všetko spolu dokonale ladiace. Výzor podčiarkli akoby zhmrazené ľadové dramatické strieborné mihalnice!


2019 – JENNIFER LOPEZ

Sexi vypracované telo predviedla diva s latino krivkami, speváčka Jennifer Lopez, keď sa zjavila na Met Gala 2019 tiež v strieborných trblietavých šatách od Versace. Šaty sa trblietali, vzadu na drieku ich zdobila veľká spona opaska a k dokonalému vzhľadu Jenn zvolila trblietavú strapcovú striebornú parochňu a platformové strieborné sandále. 

Obrázky:  © Met Gala,  getty images, pinterest, Vogue, shutterstock

Druhú časť článku – Najkrajšie módne vzhľady z Met Gala –  pokračovanie čítajte na tomto blogu taktiež v kategórii Fashion.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

 

Share: