Milan Fashion Week – 18. –  24. september 2018, Móda Ženy, trendy pre jar/leto 2019

Uplynulé svetové týždne módy dali tušiť horúcim trendom, ktoré vyvstali z dizajnérskych kolekcií pre sezónu Jar / Leto 2019. Pozrime sa na Milan Fashion Week, ktorý navštevujem a najkrajšie looky  z prehliadkových mól, najlepšie kolekcie a predstavme nové trendy, ktoré budeme nosiť nasledujúcu sezónu. 

PARAŠUTISTICKÁ MÓDA PRISTÁLA S POVABOM NA MILÁNSKYCH MÓLACH – MILAN FASHION WEEK, TRENDY PRE JAR/LETO 2019

Parašutistické trendy pristáli s pôvabom na milánskych mólach. Aj takto môžeme zhodnotiť uplynulý Milan Fashion Week, ktorý sa konal koncom septembra 2018, na ktorom návrhári predstavili opäť horúce nečakané novinky. Zahalenia proti vetru, móda parašutistických kombinéz, nylon, to všetko sú trendy z Milánskych mól, ktoré sme mohli vidieť pre sezónu jar/leto 2019. Nylon opäť v kurze bol predstavený z dielne Miuccia Prada. Kombinézy a doplnky, ktoré vyzerajú, akoby boli ukradnuté parašutistom,   si získali prehliadkové móla. Prepísané v móde chic: 

FENDI

Bezpečnostné pásy sa stali trendy opaskami na prehliadke značky Fendi a boli použité v kombinácii s vyhľadávanými kargo nohavicami farby kamel spolu s okuliarmi na letecký štýl.

FENDI, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

MAX MARA

MAX MARA, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

Ak sa združia s elegantnými strihmi od Max Mara, chic parašutistický trend pre sezónu jar/leto 2019 sa zrodil.

ALBERTA FERRETTI

Kombinéza s aplikáciou maxi vreciek sa transformuje v komplet bundu s nohavicami od Alberta Ferretti a oblečie sa s proti vetrovou nylonovou bundou a predĺži sa až po nohy. 

ALBERTA FERRETTI, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

No21

No21, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

Zatiaľ čo značka No21 obnovila  klasickú bundu nad kolená a predstavila ju  v technickom materiálovom prevedení.

NYLON AKO PROTAGONISTA KOLEKCIÍ PRE JAR/LETO 2019 – PRADA 

PRADA, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

Na milánskych mólach bol predvedený materiál, s ktorým sú realizované obleky pre parašutistov – nylon. Nylon je zrejmý protagonista kolekcií pre sezónu jar/leto 2019. Značka Prada venovala tomuto materiálu dokonca kapsulovú kolekciu,  kedy ku spolupráci  prizvala skupinu žien, architektky,  aby navrhli niektoré unikátne rafinované časti celé v čiernom pre sériu Prada Nylon pre Milan Fashion Week. 

EMPORIO ARMANI

EMPORIO ARMANI, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

Kráľ Giorgio Armani nechal poletovať kreácie v textilných syntetických vláknach potlačené značkou Emporio Armani na letisku Milano Linate . Predovšetkým technické vetrovky, ale tiež batohy, plecniaky a tenisky sa znovu budú nosiť s reflexnými  a vodeodolnými detailami.

PLASTICKÉ LAKOVANÉ MATERIÁLY – TREND OPAŤ AJ PRE SEZÓNU JAR/LETO 2019

Plastické lakované materiály sú opäť po februárovom Milan Fashion Weeku trendy. Potom, čo značka Marni predviedla lakovaný modrý kabát,  módne značky pokračovali v rôznych verziách plastových modelov. Vo farbe kaki a béžovej predviedla značka Max Mara lakovaný odev v jednotnej farebnosti.  

MAX MARA

MAX MARA, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

MOSCHINO 

MOSCHINO, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

VERSACE, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

VERSACE

FILA

FILA, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

Lakované materiály predviedla aj značka Fendi, ktorá debutovala na tohtosezónnom Milan Fashion Weeku. Viac o kolekcii čítaj v článku Fila tu na blogu. 

FENDI

Značka Fendi ponechala transparentnosť a niektoré plastové kabáty a kabelky potlačila logom F.

FENDI, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

ZVIERACIE POTLAČE 

ROBERTO CAVALLI

ROBERTO CAVALLI, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue fr

Tak ako boli zvieracie potlače a vzory trendami pre sezónu jar/leto 2018 a opakovali sa aj pre sezónu jeseň/zima 2018-19, návrhári aj tentokrát  ponechali zvieracím potlačiam život a vyzerá to,  že sa stanú novou čiernou. Každopádne v kolekciách jednotlivých návrhároch bola zvieracím potlačiam udelená zelená a teda je zrejmé, že nasledujúcu letnú sezónu 2019 budeme opäť odetí v divočine.

SIMONETTA RAVIZZA

SIMONETA RAVIZZA, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Monika Feudi, Vogue com

Simonetta Ravizza oživila leopardie vzory a outfity v kolekciu pre jar 2019  sviežim mladíckym doplnkom – teniskami pre navodenie viac streetového, uličného looku.

BODKY AKO NOVÝ TREND – JAR/LETO 2019

Nestarnúce bodky použili v kolekciách viacerí návrhári.  

MAX MARA

Max Mara zladila parašutistické okuliare, šatky s bodkami na dlhých kabátoch a vytvorila veľmi zaujímavú kolekciu pre sezónu jar/leto 2019.

DOLCE and GABBANA

Prehliadku značky Dolce and Gabbana slávnostne otvárala talianska herečka, diva, stále okúzľujúca žena,  Monica Bellucci v krásnom bodkovanom modeli šiat.

O ďalších trendoch sa dočítate v pokračovaní článku v druhej časti. 

 
Facebook:    Mya Mirell,
Mya Mirell Fashionista
 
Instagram:  myamirell, 
                      mya_mirell
 
youtube:      mya mirell 

 

Share: