Milan Fashion Week – 6 módnych trendov talianskych dizajnérov, sezóna Jar/Leto 2024,  19. – 25. september 2023, časť IV.

     4. SUPERVEĽKOSŤ  TRIČIEK

Ďalším trendovým prvkom nasledujúcej  sezóny Jar/Leto 2024 sa stane  oversize košeľa alebo tričká nadmerných strihov.   Je to štýl bez námahy, ktorý sa dá  ľahko  upraviť v závislosti od vašich osobných preferencií.

V tomto štýle zaujal  počas milánskeho týždňa módy, v septembri 2023, elegantný  komplet  dizajnéra Daniela Blazyho značky Bottega Veneta Košeľa, farba, strapce a silueta hovoria o viacerých trendoch, ktoré sa objavia v sezóne Jar/Leto 2024. 

Jednoduchosť elegantnej bielej košele v kombinácii s koženými nohavicami poskytla módna značka  Fendi pod taktovkou dizajnéra Kima Jonesa.

Značka Tod’s sa priklonila k tomuto klasickému kúsku a upustila od zapínania na gombíky v prospech bavlnenej popelínovej tuniky, ktorá sa v Miláne nosí cez nohavice.

Nadrozmerné košele značky MaxMara boli zastrčené do priliehavých sukní a šortiek, čo vytváralo úžasnú rovnováhu. 

Značka Sportmax  priniesla striedmy vzhľad akoby košele z „otcovho šatníka“. 

Módna značka MM6 Maison Margiela použila nadrozmerné košele ako nástroje vrstvenia pre pánske strihy.

Talianska značka Etro prišla s nadrozmernou košeľou v kombinácii so širokou maxi sukňou na nenápadnú udalosť alebo večerný look.

     5. KRIŠTÁĽOVÝ LESK

Od trblietavých topánok až po trblietavé vrecovité šaty, žiadny kúsok nezostal bez odlesku.

Talianska značka Philosophy by Lorenzo Serafini pridala  k priehľadným krištáľovým kúskom vo filozofii jemné krajčírstvo, čo  jednoducho to fungovalo dokonale.

Krištáľová taška Gucci  ? Stavte sa, že v budúcej letnej sezóne  bude hitom. 

  

K tomu trblietavé tielko nadmerného strihu a výrazných šťavnatých pastelových farieb a ste v trendoch pre Jar/Leto 2024. 

Medzi ozdobné detaily značky Prada patrili kovové opasky so strapcami, úplety posiate krištáľmi a očká vyrazené do všetkých možných kúskov, ktoré si len dokážete predstaviť.

Kombinácia nohavíc Giorgio Armani s kryštálovými šatami, ktoré sa nosia na vrchu, je skvelou inšpiráciou pre večerné oblečenie.

Moschino predstavila  štyri kolekcie vytvorené štyrmi legendárnymi stylistami pri príležitosti 40. výročia značky. Model od  Carlyne Cerf De Dudzeele je prakticky ódou na kryštály.

Módny dizajnér Glenn Martens  značky  Diesel  sa popri džínsovine a metalickej koži vyšantil aj na trblietavých kryštáloch a zipsových zdobeniach.

     6. ODVÁŽNEJŠIE RAMENÁ

Siluety sa líšia, pokiaľ ide o štrukturálne prvky, ako je znížený pás, dĺžka lemu, šikmé strihy a objem, ale jedna vec zostala často rovnaká v celej milánskej ponuke: a tou sú silné ramená. Ramenné vypchávky, či už vyvážené stiahnutým pásom, alebo zdôraznené vypuklým krajčírskym strihom, znamenajú aj v sezóne Jar/Leto 2024 veľký biznis.

Silné ramená značky Prada boli v kontraste s ultra stiahnutým pásom a krátkymi šortkami.

Značka MSGM s kockovaným blejzrom dotiahla  jumbo tailoring na maximum.

Kolekcia corpcore značky BOSS bola zameraná na revíziu pracovných odevov a tento vzhľad využíva definovaný pomer ramien a pásu.

Tvarované saká Versace sa stali pevnou súčasťou moderného módneho lexikónu značky – bordová kožená verzia bola neprehliadnuteľná. 

obrázky:  © pinterest, getty images, WireImage,  Vogue, Gucci,  Max Mara, Versace, Prada, Bottega Veneta , Sportmax, MSGM, Diesel, Moschino, Gucci, Philosophy di Lorenzo Serafini, Etro, Tod´s, Fendi, MM6 Maison Margiela

Články o uplynulom Milan Fashion Weeku   – Jar/Leto 2024  a trendy Mfw,  si  môžete ďalej prečítať v histórii a v  pokračovaní  na tomto blogu.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: