Milan Fashion Week – talianski dizajnéri v čase korona pandémie, Móda Ženy, prehliadka kolekcie Fendi, Jeseň / Zima 2021 – 2022

Talianske módne domy a celý módny svet sa potácajú na burácajúcom poli v čase korona pandémie, ktorá spôsobila vážny otras v módnom svete.  Módne značky sa pri prezentáciách svojich kolekcií pre nasledujúce sezóny uchyľujú k iným formám ich predvedenia ako bolo zvykom.  Fyzické prehliadky plné VIP hostí a nadšených módnych fanúšikov a expertov módy sú už vyše roka nemožné a preto sa značky uchyľujú k iným formám prezentácií.   Jedná sa zväčša o digitálnu podobu tak, ako v online rovine pôsobí teraz celý svet.

Myšlienka, že zaužívané systémové koľaje sveta a dopady pandémie na naše prežívanie sa už nevráti do štandardných koľají nám mnohým vírila v hlave a trvalo dlho, kým sme túto možnosť prijali. Svet sa potáca na poli objavovania spôsobu, ktorý znovu objímeme, kde sa opäť objavíme a nájdeme. Móda ako jedno z najzasiahnuteľnejších odvetví skúša dosiaľ nevyužívané formy a spôsoby prezentácie tvorby dizajnérov, no s pribúdajúcim časom rastie rovnako v nádeji, že príde nový optimizmus.

Pozrime sa na aktuálne  skončený Milan Fashion Week, Móda Ženy, zimnú sezónu, ktorý prebehol v čase od  23. februára 2021, do 1. marca 2021  a kolekcie niektorých talianskych dizajnérov pre sezónu Jeseň / Zima 2021-22. 

FENDI

Svoju kolekciu pre nasledujúcu zimnú sezónu predstavila aj talianska luxusná značka Fendi a to opäť digitálnym spôsobom streemovaným do sveta bez účasti množstva hostí a módnych nadšencov. Video z prehliadky z labyrintu si môžete pozrieť tu : https://www.facebook.com/Fendi/videos/887721068669993

24. februára 2021 sa uskutočnila prehliadka Ready-To-Wear zimnej kolekcie značky Fendi pod taktovkou nového kreatívneho riaditeľa značky Kima Jonesa. Na jeho nedávny

januárový debut sa pozeral celý módny svet a pozorné oko expertov zaujímala najmä skutočnosť,  ako sa zapracuje v značke s dlhoročnou tradíciou  s luxusnou talianskou dámskou kolekciou, ktorú povzniesol legendárny dizajnér Karl Lagerfeld.  Ten stál na čele značky dlhých 6 dekád a teraz je na Kim Jonesovi, ako nadviaže na jeho nezabudnuteľnú dizajnérsku úspešnú šnúru a ako sa vysporiada s materiálom tak typickým pre taliansky luxusný dom Fendi, ktorým je kožušina.

KOLEKCIA JESEŇ / ZIMA 2021 – 2022

V kolekcii Fendi – Jeseň / Zima 2021 – 22 sa počas Milan Fashion Weeku, sezóny Móda Ženy  objavili nositeľné a komerčne predajné modely s doplnkami a modely s Fendi typickou kožušinou.

Kim Jones teda v skutku prekvapil a zároveň naplnil očakávania, ktoré boli do neho vkladané. Rodiná firma Fendi ako sa  zdá,  vsadila na správneho koňa. Najvýraznejším modelom prehliadky kolekcie Fendi pre nasledujúcu zimnú sezónu sa stal model kožuchu z líšky, ktorý však bol zhotovený z upcyklovanej kožušiny.  Takýto typ materiálu sa vyznačuje tým, že  už raz samotnou výrobou prešiel a jeho spracovanie zveril dizajnér do rúk skúsených remeselníkov, s ktorými značka Fendi dlhodobo spolupracuje. Spôsob spracovania materiálu a vytvárania modelov je náročnejší, no módny dizajn sa týmto čoraz viac orientuje na udržateľnosť a obnoviteľnosť v tomto odvetví.

STRAPCE AKO MÓDNY PRVOK 

Kolekcia Fendi dizajnéra Kima Jonesa pre Jeseň / Zimu 2021 – 22 bola nositeľná, žensky zvodná s prvkami, ktoré sa vyskytovali v predošlých sezónach talianskych dizajnérov pre zimu 2020-21,  obohatená strapcami.  Strapce sa vyskytovali aj na kožušinách, lemoch kabátov, elastických šatách, alebo ako detail lemujúci modely.

Na móle sa blysli šaty rôznych strihov, puzdrové, zavinovacie, voľné, slippers saténové na ramienka.

Objavil sa opäť módny štýl vysoké pásy na sukniach a nohaviciach, kabáty, shearlin bundy a obľúbené úplety.

FARBY

Farby kolekcie reprezentovali neutrálne tóny, ktoré charakterizujú sídlo spoločnosti , mesto Rím, s ktorým je značka roky spojená. Pohybovali sa v tónoch hnedej, béžovej, čokoládovej, kaki, ťavej, bielej  a čiernej.

MATERIÁLY

Z materiálov využil Kim Jones v kolekcii Fendi, Jeseň / Zima 2021 – 22 hodváb, satén, kašmírové a vlnené úplety a kožušiny.

zdroj obrázkov: Fendi, Vogue

Ďalšiu časť  článku o dizajnéroch a ich kolekciách predvedených počas Milan Fashion Weeku, Móda Ženy,  zimnej sezóny Fall 2021-22  čítajte na tomto blogu.  Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Share: