Milan Fashion Week – Moda Uomo – Muž budúcej zimnej sezóny 2024-25,  12. – 16. január 2024, časť I.

Canali – Milan Fashion Week, Móda Muži,  január 2024

Prehliadkami nabitý pánsky týždeň módy v Miláne sa začal 12. januára 2024 a otvoril svetové mesiace módy , počas ktorých sa v štyroch hlavných mestách New York, Londýn, Miláno a Paríž  budú konať najvýznamnejšie módne prehliadky.  Kolekcie dizajnérov pre sezónu Jeseň/Zima 2024-25 boli ohurujúce aj menej vibrujúce a faktom ostáva, že po 16. januári 2024 kormidlo prebralo mesto módy Paríž. 

Tod´s – Milan Fashion Week, Móda Muži,  január 2024

Milan Fashion Week, prehliadka pánskej módy, oživil najmä kontrastné vízie.

Pozrime sa na prehľad a dojmy, ktoré zanechal taliansky prehliadkový týždeň pánskej módy.

Módna udalosť sa začala v piatok 12. januára 2024 dualitou  dvojčiat, rovnakých, no tak odlišných z dizajnérskeho tandemu  Dsquared2, , kde návrhári Dean a Dan Catenovci uzavreli módnu prehliadku opačnými vzhľadmi,  z ktorých jeden model bol inšpirovaný umením.

Dsquared2 – Milan Fashion Week, Móda Muži, 12. január 2024

Na prehliadkových mólach milánskeho týždňa módy, kde sa predstavili pánske kolekcie  pre nadchádzajúcu  sezónu Jeseň/Zima 2024-2025  dominovali najmä  protiklady. Mužské a ženské aspekty sa stretávajú, rovnako ako tma a svetlo, zem a nebo, chlad a teplo, klasická elegancia sa mieša so súčasným grunge a tieto protiklady  dávajú zimným kolekciám Milano Moda Uomo život. 

Zegna – Milan Fashion Week, Móda Muži, január 2024 

TYPICKÉ ZNAKY DOMINUJÚCE NA MÓLACH MILAN FASHION WEEKU – MODA UOMO

FORMÁLNE ODEVY

Škatuľkovanie značiek do jednotlivých monolitických definícií , ktoré by boli unifikované pre všetkých však nie je možné,  pretože každá značka predviedla svoj jedinečný pohľad na súčasnú módu, ktorá zrkadlí dobu , v ktorej žijeme.  No badať v nej niektoré opakujúce sa prvky.  Na mólach Milan Fashion Weeku bolo vo všeobecnosti  vidieť formálne odevy, ktoré sa v značke Gucci vyskytovali v exemplifikácii oblekov a zahalenej zmyselnosti  na pomedzí   90-tych rokov a 21. storočia.

Gucci – Milan Fashion Week, Móda Muži, január 2024

Značka Dolce&Gabbana predstavila kolekciuSleeks hladkými a elegantnými modelmi:  perleťové blúzky a umelá kožušina ako od ruského cára, blejzre, so zapínaním na mašľu a jazdecké čižmy,  sú niektoré z prvkov, ktoré čerpajú z archívu značky doplneného o niekoľko atribútov.

Dolce&Gabbana – Milan Fashion Week, Móda Muži, január 2024

Dolce&Gabbana – Milan Fashion Week, Móda Muži, január 2024

Formálnosť sa vyskytovala aj v značke Prada , ktorá predstavila buržoázne oblečenie ale obohatené o hravosť v podobe doplnkov a farieb. 

Prada – Milan Fashion Week, Móda Muži, január 2024 

Talianska žijúca legenda, „Kráľ módy“  , sir Giorgio Armani , ako je prezývaný tento dizajnér,  formálnosť dekonštruoval, zjemnil línie a priniesol ľahké vesty a saká.

Giorgio Armani – Milan Fashion Week, Móda Muži, január 2024

Značka Fendi zase priniesla formálne odevy zamaskované, no so stále cítiacimi kódmi. Predstavila modely inšpirované vidiekom no so zmyslom pre mestský štýl.   

Fendi – Milan Fashion Week, Móda Muži, január 2024 

Na ďalšie znaky, ktoré sa vyskytovali v kolekciách módnych dizajnérov pánskeho prehliadkového týždňa Milan Fashion Weeku vo viacerých značkách a na trendy pre budúcu zimnú sezónu 2024-25 sa pozrime ďalej detailným pohľadom. 

PROTIKLADY

Protiklady, ktoré obsahovali kolekcie dizajnérov na prehliadkových mólach Milan Fashion Weeku , sa vyskytovali v rôznych kapitolách. 

Nebo verzus zem

V Miláne dominovali  odevy s lesklými a siderickými látkami, ktoré pripomínali  vesmírne obleky. Vidieť ich bolo napríklad v kolekciách značiek Stone Island alebo ako trblietavé varianty –  glam verzie outfitov s bomber bundami a zrkadlovými (lesklými) nohavicami Dsquared2.

Stone Island – Milan Fashion Week, Móda Muži, január 2024

Dsquared2 – Milan Fashion Week, Móda Muži, 12. január 2024

V protiklade k vesmírnej nálade boli na prehliadkových mólach predstavené modely v teplých zemitých farbách, ako je hnedá a piesková, zložená z ľudovo inšpirovaných ťažkých odevov zo žakárovej vlny,  ďalej charakterizované ovčími bundami, parkami a veľkými páperovými bundami. K tomu všetkému boli ako doplnky vidieť technické členkové topánky a kožušinové čiapky, ktoré pripomínali  klasické horské doplnky.

Fendi – Milan Fashion Week, Móda Muži,  január 2024

JW Anderson, JW Anderson , Tod´s   – Milan Fashion Week, Móda Muži,  január 2024

Dsquared2 – Milan Fashion Week, Móda Muži,  január 2024

Fendi – Milan Fashion Week, Móda Muži,  január 2024

II. čast článku   si môžete prečítať v pokračovaní  na tomto blogu  v kategórii Fashion .

obrázky:  © getty images, Fendi, Tod´s, Giorgio Armani, Emporio Armani, Gucci, Dsquared2, Dolce&Gabbana, Stone Island, Prada, Daniele Oberrauch/Gorunway . com/ Vogue Runway

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share: