Milan Fashion Week report očami Mya Mirell – Móda Ženy, 20. – 26. február 2018, jeseň/zima 2018 – 2019

Tohtoročný Milan Fashion Week (február 2018) – Móda Ženy – sa nezaobišiel bez šokujúcich momentov, o ktoré sa postarali najvplyvnejší lídri na trhu a to v podobe techniky a mimozemskej tematiky na prehliadkových mólach. Februárový týždeň módy sa zameral na ženy, ktoré sa stali obeťami  nevhodného sexuálneho správania, čo sa prevalilo tak v módnom odvetví,  ako aj v showbize, vo svete filmu a zatriaslo celým Hollywoodom. Pripomeňme si trendsetterov pre sezónu jeseň/zima 2018/19.

Módny návrhár Alessandro Michele, značka Gucci, opäť naplno upustil uzdu svojej fantázii  a predviedol svoju predstavu surrealistického sveta medzi reptiliánmi a klonovanými hlavami. Modelky a modeli predvádzali na fiktívnej operačnej sále nesúc pod pazuchami svoje klonované hlavy s aktívnym tretím okom namiesto tradičných Gucci kabeliek s logami. Žeby toto bola móda pre sezónu jeseň/zima 2018/19? Nuž, nechajme sa prekvapiť, čo začnú z tejto kolekcie nosiť známe módne ikony a celebrity.        Zdroj obrázkov: gucci      

                                          

Ani značka Moschino nezaostávala a na mólo vyslala modelky natreté chladnými farbami.  Kolekcia bola inšpirovaná rokmi 1960,  no zjav modeliek pripomínal miestami  mimozemštanky. Na móle sa blyslo trio aktuálne najznámejších modeliek prehliadkových mól – Kaia Gerber, Gigi Hadid, Bella Hadid, ktoré mali predstaviť to najlepšie z Jackie Kennedy lookov Moschino módnej show. 

Najviac sa tomuto konceptu priblížila mladá modelka Kaia Gerber, dcéra slávnej Cindy Crawford.  Zdroj obrázkov: Moschino                                                                                                                                            

Značka Moncler  predviedla počas Milan Fashion Weeku Moncler genius project pod názvom „Republic imagination“ v niekoľkých po sebe nasledujúcich show. Zahajovala módny prehliadkový maratón a z prehliadky zaujali tieto modely dlhých prešívaných  búnd, ktoré taktiež zhodnou náhodou pripomínali  mimozemskú tematiku.

Návrhárske duo, značka Dolce and Gabbana šokovala ešte viac, keď na mólo v úvode prehliadky namiesto modeliek vyleteli drony, ktoré niesli kabelky. Natíska sa len otázka: „Nenahradí technika časom aj samotné modelky?“ Zdroj: dolce and gabbana

Po samotnej prehliadke na Viale Piave panovalo na ulici davové šialenstvo. Početní fanúšici z Ázie čakali netrpezlivo na  svoje celebrity s hlasným pokrikovaním a  transparentami. Akonáhle sa zjavili,  dav sa šialene rozbehol a takmer so sebou zmiatol aj prítomných policajtov. Video celej komickej situácie, ktoré som tam natočila, si môžete pozrieť na facebook stránke blogu myamirell.eu s názvom Mya Mirell Fashionista, taktiež na instagrame: mya_mirell a youtube kanáli mya mirell.

Dav nadšených fanúšikov z Ázie sa konečne dočkal svojich hviezd za ktorými bežal a takmer so sebou zmiatol prítomných policajtov. Video si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=48PVwUZdTu0&t=11s

Módna prehliadka Dolce and Gabbana sa z hlavnej show na ulici Viale Piave presunula a pokračovala v známom nákupnom centre Milána – La Rinascente. Modelky sa prevážali po eskalátoroch a módna show prebiehala po poschodiach. Na záver show sa ukázali aj samotní návrhári Domenico Dolce and Stefano Gabbana a za búrlivého aplauzu pozdravili divákov. Video si môžete pozrieť na stránke facebook – Mya Mirell Fashionista a na youtube kanáli mya mirell.  Celá show, atmosféra a hudba bola úžasná,  modelky  boli prekrásne princezné a modely skvostne očarujúce. Hudba roztancovala aj prítomné predavačky, video je publikované na facebook stránke aj na youtube kanáli mya mirell :  https://www.youtube.com/watch?v=0kV00gkZxWA

Domenico Dolce a Stefano Gabbana zdravia svojich fanúšikov, fotografia z videa

Na týždni módy v Miláne sa v harmonograme prehliadok opäť objavila aj módna návrhárka DANIELA GREGIS, ktorá si miestami  aj sama predviedla svoje modely. Prehliadka sa konala v komornom prostredí kostolíka,  kde sa nezmestilo veľa ľudí. Za Slovensko som sa vybrala natočiť fashion report ja. Kolekcia bola farebná, teplá, veselá a pohodlná. Celé video z prehliadky nájdete na facebook stránke blogu myamirell.eu – Mya Mirell Fashionista. Na fotografii je pani návrhárka Daniela Gregis– fotografia z videa. Ostatné fotografie nájdete na facebook stránke Mya Mirell Fashionista, rovnako ako aj množstvo videí.

STRETNUTIA S MÓDNYMI NÁVRHÁRMI, OUTFITY

Aj v takýchto krásnych priestoroch sa konali niektoré módne show. Tento týždeň módy hostil  dokopy 64 módnych prehliadok, konali sa koktail parties a 18 eventov, všetko zväčša na pozvánku. Na tento fashion week som si brala opäť množstvo outfitov, ktoré som striedala pre jednotlivé prehliadky, dva na každý deň, dokopy desať. Tento look bol pre prehliadkový deň značky Versace a koktail party.

Pikoška:  Party po prehliadke značky MOSCHINO sa konala na mieste Sprit de Milan, kde hlavným DJ-om bol môj známy z Ríma, ktorého taktiež oslovili pred prehliadkou Moschino na interview. Odetý celý v kolekcii Moschino bo terčom záujmu fotografov. Ostatne ako vždy, Enrico je známy fashionista.

Všetky zaujímavé videá (street style, celebrity, modelky, návrhári, situácia v uliciach, pikošky, módne show, zaujímavosti, backstage),  ktoré som natočila pre Vás z tohto týždňa módy môžete vidieť  na facebook stránke blogu myamirell.eu s názvom Mya Mirell Fashionista, instagrame: mya_mirell a youtube kanáli mya mirell. Môj outfit a look na jednotlivé prehliadky nájdete taktiež na facebook stránke v albumoch Milan Fashion Week alebo My Outfits.

Na tomto týždni módy som sa opäť stretla s niektorými módnymi návrhármi. S pani návrhárkou Daniela Gregis, ktorej  som niesla aj darčeky zo Slovenska, tak isto ako aj Alberto Zambellimu a Lavinii Biagiotti. Na fotografii dolu  opäť  s  mladým úspešným návrhárom, ktorý predviedol veľmi zaujímavú kolekciu Nicola Brognano.

Fotografia s talianskym návrhárom Alberto Zambellim. S pani návrhárkou Danielou Gregis, profesionálne fotografie nájdete na stránke database.showbit.com. Fotografia s pani návrhárkou Laviniou Biagiotti po prehliadke Laura Biagiotti.Krásna spomienka na rozkošné detičky, fotografia po módnej show Grinko s talianskym návrhárom Sergejom Grinkom.

Nebola núdza ani o známe tváre a svetové, či lokálne celebrity, ktoré som pre Vás natočila v  situačných street style videách, ktoré nájdete na facebook stránke s názvom Mya Mirell Fashionista v kategórii Video.  S niektorými ikonami som sa aj rozprávala a odfotila. Video Valentiny Ferragni, sestry slávnej fashion blogerky Chiary Ferragni, ktorá je nemenej slávna tiež a ktorá pozdravila Slovensko, nájdete na spomínanej facebook stránke alebo na mojom youtube kanáli mya mirell. Video z príchodu na túto show, z ktorej máme peknú spoločnú fotografiu – Philosophy di Lorenzo Serafini – Milan Fashion Week, február 2018, tam nájdete tiež.  Valentina je veľmi milá a nemá problém sa stretnúť s fanúšikmi a zapózovať pre fotografov.

 

 

 

 

 

 

Share: