Od od 22. februára do 27. februára sa v Miláne konal preslávený týždeň módy – Milano Fashion Week.  Na tomto týždni módy sa konali prehliadky zvučných módnych domov. Módni návrhári  predstavili svoje kolekcie na jeseň/zimu, predpovedali jesenné trendy  a nebola núdza ani o módne výstrelky. Na túto udalosť čakajú všetky módne expertky a experti – fashionisti, stovky obdivovateľov a priaznivcov módy ako aj ja. Je to oslava módy, jej prezentácia, oslava štýlu, ktorú ste mohli vidieť v uliciach plných štýlových a zaujímavých ľudí.

La Milano Fashion Week é un appuntamento irrinunciabile per scoprire i look „best of“ per il prossimo autunno inverno 2017 – 2018. Le famose case di moda hanno fatto la storia del Made in Italy. Le piu famose marce Gucci, Prada, Marni, Jil Sander, Giorgio Armani e Bottega Veneta sono firme, simbolo della creatività e dell’eleganza tipicamente italiana. Per le amanti dei look più femminili e sexy i brand da seguire sono: Versace, Emilio Pucci, Fausto Puglisi anche Alberta Ferretti. Sono anche le case di moda più desiderate da attrici, pop star e celebrity internazionali come Rihanna, Lady Gaga e Madonna. Fashion designer Fausto Puglisi ha disegnato incredibile mantello con capuccio per famosa Madonna. Potevamo vedere tanti i giovani designer e i marchi quest’anno in calendario, all loro debutto in passerella: Annakiki, Atsushi Nakashima, Situationist e Calcaterra.

Fashion weeky sú pre milovníkov módy a módnych expertov vždy nezabudnuteľným zážitkom. Ako bývalá modelka a dá sa povedať, že stále aktívna som s módou v neustálom kontakte, teda nie je pre mňa novinkou stretnúť sa s niektorou celebritou, aj vďaka tomu, že sa pohybujem roky v Taliansku, pracujem s módou – mám vlastný predaj  a  mám kontakty na rôzne osobnosti z oblasti módy a kultúry.  Pre mňa je teda zážitkom vždy už samotná atmosféra, ktorú som zažila už veľa krát, tentokrát v roly  fashionbloggera a fashionistu a ktorú odporúčam, ak sa Vám podarí, (či už v podobe výletu v čase konania sa Milánskeho týždňa módy ) navštíviť viacerým. Už len v uliciach môžete zažiť a vidieť to neskutočné módne divadlo, ošiaľ  a stať a aj aktívnym jeho účastníkom.

Neprahla som po konkrétnej osobnosti,  hoci na tomto evente sa zúčastnilo nespočetne veľa celebrít, či už svetovo známych alebo talianskych, ktoré som odfotila z blízka a fotografie  budem postupne publikovať na facebook stránke blogu Mya Mirell Fashionista. Osobnosti ako:

Anna Wintour – šéfredaktorka magazínu Vogue US, anglicko-americká novinárka, Anna Dello Russo – talianska fashion stylistka, editorka Vogue Japan, predtým fashion stylistka vo Vogue Italia, ďalej v taliansku známa švajčiarsko-holandská celebrita, speváčka, modelka, hosteska Michelle Hunzier s manželom Tomassom Trussardi, ktorí vzbudili obrovský záujem paparazzov,   americká celebrita Olivia Palermo, sestra známej talianskej a už svetoznámej blogerky Chiarra Ferragni, Jamaiská fashion fotografka Tamu McPherson, ktorá fotí pre prestížne svetové magazíny a jej preslávené outfity, každý deň iné,  môžete teraz nájsť na všetkých portáloch, ktoré píšu o tejto udalosti, Veronika Heilbrunner – fashion, style editor Harpeers Bazaar Germany, módna ikona, atď.

Z modeliek sú azda najvplyvnejšími a najpopulárnejšími aktuálne Gigi Hadid a Bella Hadid, Kendall Jenner, s ktorými sa asi chcelo stretnúť a vyfotiť viacero ľudí a v uliciach na nich panoval aj adekvátny paparazzo pohon, ale môj sen to nebol. Nikdy som nepodliehala príliš komerčným trendom a populistickému tlaku, či názoru verejnosti,  radšej som mala nezávislosť v smerovaní, rozhodovaní a živote ako takom. Preto som bola radšej za stretnutie sa s menej propagovanými modelkami a pritom veľmi úspešnými. Po prehliadkach sa bolo možné s nimi  stretnúť aj porozprávať, hlavne ak ste mali možnosť dostať sa do backstage zákulisia.

Mala som možnosť sa stretnúť s modelkami ako Lineisy Montero, Ella Mcrobb, Mayowa Nicholas, exotická japonská modelka pre Armaniho Kaoru Fukutomi, ktorá vzbudzovala záujem streetfotografov hlavne na prehliadke Armani, úspešná modelka Cara Taylor, ktorá bola objavená vďaka instagramu a už predvádzala pre Pradu a iné zvučné značky, som s ňou v kontatke cez sociálne siete,  modelka Karly Loyce, kórejská modelka Sora Choi, ktorá vzbudila na všetkých vyhľadávačoch (vogue, popsugar, obrovský záujem zo strany fotografov, je ju možné nájsť všade), femme fatale modelka pre Roccobarocco, s ktorou mám úžasnú fotku a je veľmi príjemná a očarila každého – bola špičkou na jeho prehliadke, jej chôdza, catwalk bola ukážková, neprehliadnuteľná.


Z osobností módnych návrhárov, je zaujímavý nový talent v móde – talentovaná návrhárka Daizy Shely, ktorá bola veľmi milá, prívetivá a priateľská – sme v kontakte aj prostredníctvom sociálnych sietí a sledovala som ju už dlhšie. Ona len v roku 2013 otvorila svoj showroom v Miláne a jej smerovanie a napredovanie sa mi veľmi páči a je veľmi rýchle. Myslím si, že má veľký potenciál do budúcna čo povedať,  čo som aj patrične ocenila vždy pozitívnym ohlasom a tak som sa bola na ňu pozrieť a porozprávať. Ďalej módny návrhár Rocco Barocco, ktorý sa už v módnom svete pohybuje dlhšie, je to starší pán, rodák z Neapola – rovnako prívetivý človek. Jeho prehliadka bola úžasná, oslava ženskej energie, nezávislosti a rebélie, moderná punk žena. Ďalej ma zaujalo návrhárske duo Grinko, ktorí mi poslali pozvánku ako prví – prehliadka mala výsledný štýl underground Londýn 80te roky, či snáď vždy usmiaty a priateľký Alberto Zambelli – jeho show bola rovnako prepracovaná aj v podobe fashion salónikov, kde ste si mohli pozrieť jeho prácu do detailov a občerstviť sa – veľmi na úrovni.

Osobností na tejto módnej udalosti bolo mnoho, tie ktoré som nestretla boli: speváčka Fergie, celebrita Pamela Anderson,  modelka Naomi Campbell, Lewis Hamilton, modelka Sara Sampaio, plus size modelka Ashley Graham, americká herečka Zoey Deutch,  Alexa Chung – britská fashion model, žurnalistka pre Vogue.uk, herec Jared Leto a ďalší. Ľudia,  s ktorými som sa stretla a rozprávala, či zoznámila boli milí, bola som prekvapená, že aj Taliani z radov fotografov, streetfotografov, či módne publikum ovládali dobre anglický jazyk. Módne show boli prepracované s maličkými chybami v podobe časových sklzov, módni dizajnéri, či modelky, celý staff v backstage boli na úrovni a profesionáli, aj po namáhavom výkone nešetrili úsmevmi.

Share: