Môj obľúbený look na týždeň módy v Miláne –  Milan Fashion Week –  február 2018 – 19 , sezóna Jeseň / Zima 2018 -19

Nachádzam sa na námestí Piazza Duomo po prehliadke, ktorá sa konala v paláci Palazzo dell’Arengario v jeho unikátnej veľkolepej sále, pred palácom,  ktorá pojme veľa hostí. Za mnou je katedrála Il Duomo v jej plnej kráse na ktorej sa každú chvíľu niečo obnovuje, inštaluje. Viac o zaujímavostiach z histórie, pamätihodnostiach a kultúrnom bohatstve Milána sa dozviete v článkoch o Miláne v kategórii Travelling. 

Môj oufit, ktorý som si obľúbila tvoria trblietavé bronzovo-zelené nohavice so štruktúrovaným plastickým vzorom s vysokým pásom a blúzka škoricovej farby, kabelka Made in Italy v rovnakej farbe, sako síce so strieborným vzorom, ale podľa najnovších trendov pre sezónu jar/leto 2019 mix vzorov, potlačí bude veľmi trendy.

 Zvrchnú časť tvorí bronzové luxusné prechodné sako, kabát jednoduchého strihu čístých línií Na pohodlné chodenie som zvolila  čižmičky so striebornými kovovými bodkami v oblasti priehlavku príjemnej výšky, ktorá ma ani po dlhých hodinách chôdzi neničí. 

Pri tejto fotografii vám poviem niečo o zaujímavostiach Milána, historické vsuvky.

Pri potulkách Milánom sa rozhodne nezabudnite zastaviť na námestí Piazza Castello, pred ktorým uvidíte fontánu Fontana di Piazza Castello. Hrad Castello Sforzesco, ktorý sa týči za ňou, slúžil kedysi ako sídlo milánskeho rodu Sforzeovcov, z čoho je odvodený názov. Vybudovaný bol v roku  1450.  Nad hlavným vchodom hradu sa týči vstupná veža Torre del Filarete od renesančného architekta Antonia Averulina prezývaného tiež Filarete z roku 1452. Veža má v súčasnosti výšku 70 m a v hornej časti sú umiestnené hodiny. Veža hradu spolu s fontánou sú ďalším zo symbolov Milána.

Fotografie sú fotené mobilom. Na ceste k hradu Castello Sforzesco. 

Video a ostatné fotografie z Milána nájdete na facebook stránke blogu – Mya Mirell Fashionista.  

 

 

Hrad môžete obdivovať zvonku ako nádhernú stavbu s nádvorím a anglickými záhradami, ale najmä zvnútra, kde sídlia múzeá a obrazárne. Návštevníkom ponúka múzeum nábytku, hudobných nástrojov, múzeum úžitkového umenia,  antického umenia a tiež sa tu konajú príležitostné výstavy. Múzeum Pinacoteca del Castello Sforzesco obsahuje písomnosti i zbierku sôch Leonarda Da Vinciho. Nájdete tu veľmi významné dielo, sochu Michelangela Buonarottiho  – Pieta Rondanini, jeho posledný  nedokončený výtvor,  na ktorej pracoval údajne 6 dní pred smrťou.

Okrem módy a Milána známeho predovšetkým ako  mekky módy,  si stojí za to naštudovať niečo aj z  milánskej histórie. Pamätihodností a zaujímavostí, ktoré ponúka toto mesto je skutočne veľa , viac sa o Miláne dočítate v článkoch na blogu v kategórii Travelling.  Video a ostatné fotografie z Milána nájdete na facebook stránke blogu – Mya Mirell Fashionista.  

 

 

 

 

 

Najznámejšia miestnosť hradu CastelLo Sforzesco  je Sala delle Asse, kde sa nachádzajú stropné maľby od majstra Leonarda Da Vinciho.  Steny Sala del Tesoro zdobia fresky z roku 1490 od architekta a umelca Bramanteho. Interiérové dekorácie sú dielami umelcov Leonarda da Vinciho, Filarete-ho a Cesaria Cesariana. Komplex hradu s vežou bol neskôr obnovený v historickom štýle podľa architekta Luca Beltrami ( 1890 – 1905).  

Viac o zaujímavostiach z histórie, pamätihodnostiach a kultúrnom bohatstve Milána sa dozviete v článkoch o Miláne v kategórii Travelling. 

 

Video a ostatné fotografie z Milána nájdete na facebook stránke blogu – Mya Mirell Fashionista.  

Tento outfit pozostáva zo sukne áčkového naberaného strihu s perforovanou vrchnou časťou, dierkami a podšívkou na spodnej časti, z roláku s čipkovaným vložením v oblasti krku a na rukávoch, z metalického krátkeho saka so strieborným zdobením a opäť pohodlných topánok s kamienkami a Swarovského kryštálmi.  Hrubé nepriehľadné pančuchy čierne s trblietkami, čierne ponožky so strieborným vláknom, ktoré som ponechala zčasti viditeľné a zvrchné prechodné sako – kabát bronzovej farby a textúry dotvárajú tento look. Na krk – šatka s leopardím vzorom vo farbe zlatej. Strieborno-zlatá kombinácia je teda základom druhého typu outfitu.

Ďalší deň som tento look skombinovala so saténovou blúzkou, ktorú som obliekla aj na rolák a výsledok pôsobil vcelku nerušivo.  Druhý typ pančúch k tomuto looku tvorili do zlata sa trblietajúce pančuchové nohavice, ktoré sa hodili s bronzovým kabátom a škoricovou blúzkou a  tiež som použila zlato-čierne ponožky, lebo topánky sú mi tak trochu voľné. 

Video a ostatné fotografie z Milána nájdete na facebook stránke blogu – Mya Mirell Fashionista.  

Share: