Pánsky prehliadkový týždeň módy v Miláne – Dolce and Gabbana, Zegna, JW Anderson, Giorgio Armani, DsQuared, Simon Cracker , 16. – 20. jún 2023, časť II.

Týždeň mužskej módy sa skončil 20.júna 2023 v utorok  po piatich dňoch predvádzania na mólach v Miláne, kde predstavili svoje kolekcie dizajnéri pre sezónu Jar/Leto 2024.

Módne značky Giorgio Armani a Zegna sa vyzliekli a Chris Pine sa objavil počas silnej módnej sezóny vo Florencii a Miláne.

Milan Fashion Week predstavil nové trendy pre nasledujúcu letnú sezónu 2024, pričom tradičné sakové a nohavicové kostýmy sú preč. Namiesto toho sa šortky kombinujú so širokými dvojradovými blejzrami alebo s úzkym sakom, ktoré sa nosia s kravatou alebo bez nej.

Značka Valentino je do nich blázon a ponúka ich bavlnené alebo kožené, voľné alebo priliehavé, no vždy elegantné.  Šortky Prada  perfektne sedia, majú vysoký pás a tie letné sú v havajskom štýle, ozdobené palmami.

DOLCE &  GABBANA

Talianske dizajnérske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana predviedlo v pánskom prehliadkovom týždni krajčírstvo s moderným nádychom.  Dôraz bol kladený na tvar a materiály s neutrálnou farebnou paletou čiernej, bielej, ťavej a slonovinovej.

Tričká s drapériami pripomínali štruktúru sôch, vytvarované kvety na košeli zjemnili vzhľad a stali sa novým trendom pre sezónu 2024 a prieniesli  modely z čipky a v ťavej farebnosti.

Taffeta je nariasená okolo pása, čím vytvára efekt cummerbund.

Jedinou potlačou bola jednofarebná bodka a po prvýkrát boli predstavené aj kúsky z archívov.

Veľký návrat zaznamenávajú kravaty. Tie v  Dolce & Gabbana sú úzke a decentné, vo vintage štýle 50. rokov.

Dizajnéri Domenico Dolce a Stefano Gabbana túto sezónu zženštili siluety pánskeho oblečenia pomocou krajčírskych trikov, ktoré patria ženám.

Široká kolekcia pánskej módy zahŕňala takmer 80 luxusných vzhľadov. 

Bavlnené tuniky majú hlboké V s odhalenými hrudníkom a dlhé rukávy.

Priehľadný organzový top a nohavice sú pekne zdobené kvetinovými aplikáciami na manžetách. 

Široké nohavice boli spárované s tvarovo priliehavým falošným polo výstrihom, ktorý by rovnako vyhovoval ženám.

Oversized saká na mieru zahŕňajú  krajčírstvo s pásom presýpacích hodín na dlhých kabátoch a s nariasenými detailmi na nadrozmerných puferoch.

Čižmy a topánky so zapínaním na zips dodali vzhľadu futuristický nádych, obzvlášť nosené s rebrovanými dlhými nohavicami.

Majoritnú časť kolekciu tvorili pánske obleky nadmerného elegantného strihu, elegantné štruktúrované kabáty s perforovanými detailami, dekonštruované kabáty s priesvitnými panelmi a nohavicami, bundy a kabáty nadmerného pufového strihu.

Módnu šou Dolce & Gabbana zaplnili celebrity v prvom rade vrátane Machine Gun Kelly, Talian Blanco, Doyoung z Južnej Kórey a Austrálčan Luke Hemmings, pričom každý z nich pri príchode vyvolával obdivné výkriky fanúšikov.

JW ANDERSON

„Dieťa maskované interiérmi domova“  pretavil Jonathan Anderson do svojej kolekcie Jar/Leto 2024. Diváci mohli vidieť modely z tradičných poťahových látok – sveter inšpirovaný Hicksovou pohovkou alebo mopom, topánky ošúchané na nožičkách gruzínskych stoličiek, či kusy keramického riadu Cornishware s modro-bielym pruhovaným dizajnom.

Dve prehliadky, ktoré uzavreli týždeň módy v Miláne, boli Giorgio Armani a Zegna. 

ZEGNA

Dizajnér Alessandro Sartori, ktorý sa vyučil v krajčírstve predviedol kolekciu s hodinovou geometriou a logikou. Zložité procesy zberu, tkania a tavenia sú súčasťou jeho prípravy dizajnu modelov.

GIORGIO ARMANI

Módny štýl Giorgia Armani sa neustále prispôsobuje a to od roku 1975, mení sa v štýle, ktorý takmer vynašiel, čo nazval „neustály proces písania a prepisovania“. Giorgio Armani, ktorý pokračuje v trende tajného bohatstva a pokojného luxusu v Miláne, pozval hostí do svojej rezidencie na ulici via Borgonuovo v centre Milána, a nie do rozľahlého ústredia situovaného na druhej strane mesta, na odhalenie svojej hlavnej show Jar/Leto 2024.

Obrovská čierna ceruzka na konci úplne bieleho móla, pri ktorej 88-ročná talianska legenda Giorgo Armani pózoval, symbolizovala prázdnu stránku, na ktorej začína kolekcia.  Horúce modely na budúce leto 2024  zahŕňali rafiovú potlač a krajčírsky odev, pod ktorým nie je nič,  čo bol prevládajúci trend na mólach v hlavnom meste módy v Miláne.

   

Armani vo svojej kolekcii divákom naservíroval košele, športové bundy ponímané ako košele, kabáty a nohavice, blúzky,  hlboko strihané tielka, ktoré sa nosia cez obnaženú hruď, aby vytvorili efekt mužského dekoltu.

Talianske pánske oblečenie robí vylepšenú úpravu. Vesty sa nosia bez košele, a to aj pri veľmi klasickom Armani looku. 

Klasické štýly sú často prehodnocované, ale boli revidované s každou novou iteráciou. Aktualizácie na budúce leto zahŕňali rafiovú potlač a krajčírsky odev, pod ktorým nie je nič – prevládajúci trend na dráhe v hlavnom meste Talianska tento týždeň

Giorgio Armani  vydal svoje vlastné pravidlo o šortkách počas týždňa módy, v ktorom povedal, že „bermudy znamenajú byť na pláži alebo vonku na dovolenke.“ „A hlavne musíte mať dobré nohy! Medzitým sú šortky na šport, a to je všetko,“ povedal taliansky majster minimalizmu.

DSQUARED2

Modeli v kolekcii Dsquared2 majú holú hruď, okrášlenú len s perlovým náhrdelníkom.

 

SIMON CRACKER

Módna značka Simon Cracker vyzýva módu plnou upcykláciou. 

Upcyklovaná, ručne vyrábaná remeselnícka značka Simon Cracker predstavila neúctivú a dokonca chaotickú kolekciu s názvom „Teoreticky“ pre takzvaný moment, keď všetko ide dobre. Značka Simon Cracker podporuje rodovú plynulosť a je priateľská ku všetkým typom tela, ako je vidieť na modeloch na móle, ktorí sú všetci priatelia značky.

Jeho základnou identitou je však jeho punkový étos, stelesňujúci ducha Vivienne Westwood a plne upcyklované odevy a doplnky, z ktorých každý vymysleli a vytvorili zakladatelia značky – Simone Botte a Filippo Biraghi.

Dizajnéri Simone Botte (vpravo) a Filippo Biraghi prijímajú potlesk na konci módnej prehliadky kolekcie Simone Cracker na jar/leto 2024, predstavenej v talianskom Miláne 18. júna. 

Obrázky:  ©getty images, Dolce and Gabbana, Giorgio Armani, AP, Simon Cracker, DSQUARED2, Zegna, JW Anderson

Prvú časť článku o kolekciách z Milan Fashion Weeku – z pánskeho prehliadkového týždňa si môžete pozrieť v histórii na tomto blogu v kategórii Fashion . 

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

Share: