Milan Fashion Week – pánsky prehliadkový týždeň módy – 15. – 17.  január 2022, časť I.

MILAN FASHION WEEK- 15. – 17. január 2022

Po Pitti Immagine Uomo  módnom týždni, veľtrhu vo Florencii, prišiel v januári očakávaný týždeň pánskej módy – Milan Fashion Week.  No množstvo prehliadok bolo opäť konaných v online rovine. Svoju fyzickú účasť zrušili značky Giorgio Armani, Emporio Armani, Gucci, MSGM, Ermenegild Zegna a JW Anderson, ktorý mal v Taliansku predstaviť svoju prvú módnu prehliadku pánskeho oblečenia.  Tá bola presunutá na mesiac jún.  Niektorí majoritní lídri ako Fendi, Prada  a Dolce & Gabbana nakoniec svoje kolekcie predviedli formou klasickej  fyzickej prehliadky za dodržania prísnych protipandemických opatrení. Dizajnérka Miuccia Prada a Raf Simons predstavili  pod spoločným kreatívnym vedením prvú kolekciu pánskeho oblečenia Prada – Jeseň / Zima 2022 (čítajte o tomto v predchádzajúcom článku v histórii blogu).   Módna značka DSquared2 oslávila svoj osobný návrat po prestávke spôsobenej Covid-19 a Phillip Plein módna značka akceptovala kryptomenu. 

Milánsky týždeň pánskej módy pre sezónu Jeseň / Zima 2022  predviedol   mólo posiate hollywoodskymi hviezdami, nové erotogénne zóny pánskeho oblečenia a priniesol moderný pohľad na klasické siluety. Dizajnéri brali do úvahy dôležitosť šitia oblečenia na mieru a trvalú silu uvoľnených siluet.

TOD´S

Taliansky módny dom Tod’s sa inšpiroval súčasným talianskym umením a načrtol líniu svojej siluety Jeseň/Zima 2022 späť do kreatívneho tela krajiny, s aktualizovanými klasikami v lesných tónoch. Predstavil bomber bundy  s kožušinovým efektom inšpirované tradičnou podšívkou vrchného oblečenia a kašmírové oblečenie do telocvične.

VÍNOVÉ, SÝTO BORDOVÉ FARBY V KOLEKCIÁCH DIZAJNÉROV – TREND JESEŇ/ZIMA 2022-23

Na milánskom módom týždni predviedli dizajnéri z farebnej palety sýto bordové modely.  Chutná novinka pre milovníkov vína, bordové looky zaplavili prehliadkové móla v Miláne.  Vínové modely predviedla značka Fendi. 

1017 ALYX 9SM

Ďalšie bordové looky sme mohli vidieť v kolekcii značky 1017 ALYX 9SM, ktorá bola predstavená v Miláne počas fashion weeku po prvýkrát. Vo farebnej palete čerpala značka z lila, čerešňovej červenej a nahej farby.

ERMENEGILDO ZEGNA

Ermenegildo Zegna zabŕdol v dizajnovej meditácii do „nového oblekus jemne sa vlniacim krajčírskym strihom vychádzajúcim z organickej palety, terakoty a mandarínky. 

Ďalej bola v kolekciách dizajnérov mužského prehliadkového týždňa uprednosťňovaná oceánska modrá.

BRIONI

Norbert Stumpfl z Brioni vytvoril odvážny oblek spolu s dennými dvojradovými vlnenými oblekmi a nápadnými smokingami v sýtej modrej farbe.

Značky pokračovali v experimentovaní s fyzickým a online svetom, ako bolo vidno v prezentáciách kolekcií  JW Anderson a Dolce & Gabbana (čítajte v prvej časti článku na tomto blogu). 

JW ANDERSON

JW Anderson tiež experimentoval s digitálnou sférou. V očakávaní online show značky vydala spoločnosť krátke filmy ženských avatarov s dizajnom  Jeseň/Zima 2022 ,  ktoré skáču z obrazoviek iPhonov a vrhajú sa na hviezdy. Video tiež odhalilo blikajúce očné viečka zvýraznené výrazným make-upom s logom monogramu kotvy JW v strede ich zrenice.

DOBRODRUŽSTVO A OSLAVA PRÍRODY V KOLEKCIÁCH DIZAJNÉROV MILAN FASHION WEEKU – JESEŇ/ZIMA 2022-23

Množstvo značiek oslavovalo prírodu a hýrilo nomádskym a dobrodružným duchom. 

DSquared2

DSquared2 bol divoký s vrstvenými siluetami, ktoré prikývli na celý rad outdoorových aktivít od lezenia po skalách cez kempovanie až po bouldering a pozorovanie vtákov, s pončami a flitrami, priliehavými kabátmi do spacích vakov a prešívanými šortkami, ktoré pripomínali high-tech a hippy.

MISSONI

Talianska módna značka Missoni bola túto sezónu aj o vysokej nadmorskej výške. Značková kolekcia kapsúl Mountain Calling obsahuje psychedelické severské úplety s alpskými scénami a trippy logom.

ETRO

Etro je príliš naklonené outdooru, s kolekciou obsahujúcou pletené svetre s intarziou vlka, líšky a snehových vločiek, pršiplášte a pufery v tóne drahokamov, plus zamatové plášte pre lesklejšie obliekanie v celom kempe.

CP COMPANY

Špecialista na technické vrchné odevy CP Company, ktorý naďalej oslavuje svoje 50-te výročie uzavrel čerstvú spoluprácu  so značkou Emporio Armani. Počas Milan Fashion Weeku, mužského prehliadkového týždňa tiež hostil výstavu „Cinquata“, ktorá obsahovala 70. ikonických archívnych návrhov, náčrtov a spomienkových predmetov, ktoré definovali polstoročie značky. 

A-COLD-WALL

A-Cold-Wall tiež predstavil digitálny film vyžívajúci sa vo výkone a športovom oblečení značky, ktorý obsahuje nápadné fóliované nohavice a teplákové súpravy zahalené farbou, inšpirované stavebnými materiálmi, ako je hlina a omietka. 

Prvú časť článku na pokračovanie o mužskej móde predvedenej v rámci Milan Fashion Weeku pre sezónu Jeseň/Zima 2022-23  čítajte v histórii na tomto blogu. 

obrázky: © JW Anderson, Fendi, Etro, Missoni, Vogue, A-Cold-Wall, Ermenegildo Zegna , DSquared2, Brioni, 1017 ALYX 9SM, Tod´s

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

Share: