Milan Fashion Week – Móda Ženy, top udalosti a prehliadky sezóny Jeseň / Zima 2020-21, 18. – 24. február 2020

Milan Fashion Week, ktorý sa konal v čase od 18. do 24. februára 2020,  ukončil prehliadkový maratón ďalšej sezóny  Jeseň / Zima 2020-21  poslednými prehliadkami v pondelok.  Tento svetový týždeň módy, po ktorom tradične nasleduje Paris Fashion Week, bol opäť nabitý na zaujímavé momenty a udalosti, vybičované však aj hrozbou aktuálneho Coronavírusu.  Táto skutočnosť sa odrazila aj na posledných prehliadkach, z ktorých sa niektoré  konali za zatvorenými bránami,  zdielané skrz live streaming. Pozrite si môj prvý prehľad najpozoruhodnejších prehliadok a momentov Milan Fashion Weeku,  ženskej módy.

GUCCI

Dizajnér značky GUCCI  Alessandro Michele naservíroval divákom opäť zaujímavú show, obohatenú o netradičnú novinku v podobe otvorenia backstage. Príprava modeliek prebiehala vnútri točiaceho sa kolotoča, kde prichádzajúci diváci na show mohli  vidieť celé zákulisie, od vlasového stylingu, make-up looku po finálnu fázu,  obliekanie modeliek na show. 

  1. február 2020, foto: Luca Bruno

MOSCHINO – JEREMY SCOTT 

Módna značka MOSCHINO  je známa podobnou kreativitou a prípravou vtipnej show ako značka Gucci. Počas tretieho prehliadkového dňa módneho týždňa predviedla novú kolekciu Jeseň / Zima 2020-21 , keď na mólo vyslala modely v štýle modernej Márie Antoinetty.  Neočakávaným momentom, čo zaujalo väčšinu divákov,  bol tvar šiat, ktoré mali podobu tort.  Jeremy Scott, dizajnér tejto značky,  známy svojím humorným prístupom k módnemu dizajnu, ostal opäť  verný svojej povesti upustenia uzdy fantázie a tentokrát  nechal divákov doslova „zjesť šaty“. 

Modelka Kaia Gerber (dcéra topmodelky Cindy Crawford) v strede a modelka Joan Smalls vpravo – Moschino, Milan Fashion Week, Móda Ženy, sezóna Jeseň / Zima 2020-21, február 2020

PHILIPP PLEIN – ELEKTRICKÁ STRHUJÚCA SHOW

Módny dizajnér Philipp Plein je častovaný rôznymi prívlastkami. Tento  známy tvorca „bez hraníc“ vie, ako urobiť show a tú pripravil divákom v sobotu večer, 22.februára 2020 v plnej paráde.  Pod zelenými blikotavými svetlami sa na móle začala promenáda modelov popri pristavených helikoptérach a autách. 

Elektrickú show s blikotajúcimi zelenými svetlami otvárala 48-ročná herečka JADA PINKETT SMITH.

Na móle sa blysla aj mature modelka (modelky vo veku), 71 ročná MAYE MUSK. Predviedla leopardí model a bravúrny catwalk v 16 cm podpätkoch.

31-ročná Slovenka MICHAELA KOCIANOVÁ  zahviezdila na tejto show  v  zlatom modeli od hlavy po päty (na foto vľavo).

Záver prehliadky bol venovaný pamiatke nedávno zosnulého KOBE BRYANT. 

Dizajnér Philipp Plein v strede – Milan Fashion Week, Móda Ženy, 22. február 2020

Sledujte instagram mya_mirell, kde v insta stories uvidíte moje zaujímavé módne videá.  Taktiež stránku blogu na facebooku s názvom Mya Mirell Fashionista, ktorá je venovaná móde a Milan Fashion Weeku. 

DOLCE and GABBANA – RUČNÁ PRÁCA

Dizajnérske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana pracujúci pod značkou DOLCE and GABBANA sa rozhodli pozmeniť svoj tradičný repertoár a túto sezónu predstavili kolekciu „fatto a mano“ – v preklade ručná práca.

Kolekcia pre Jeseň / Zimu 2020-21 bola zameraná na krajčírstvo a pleteniny. Väčšina modeliek bola oblečená od hlavy po päty v pleteninách neutrálnych farieb, do super veľkých svetrov, pletených nohavíc, kraťasov, sukní, čiapok v kombinácii s ponožkami a dokonca aj pletenými papučkami na spanie.

Zaujímavosťou je podľa talianskych médií fakt, že táto značka sa rozhodla podporiť a financovať výskum na pomoc Číne proti rozširujúcemu sa Coronavírusu. Týmto si samozrejme veľmi polepšia u ázijskej populácie, ktorá sa na nich v minulej sezóne nahnevala a rozhodla sa značku bojkotovať. 

zdroj: getty images, pinterest, Vogue

Sleduj ma tiež na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

 

Share: