Milan Fashion Week – 6 módnych trendov talianskych dizajnérov, sezóna Jar/Leto 2024,  19. – 25. september 2023, časť III.

Milánsky týždeň módy sa úspešne skončil a nastavil trendy pre budúcu sezónu Jar/Leto 2024.  Miláno prinieslo istý druh milánskeho minimalizmu, ktorý sa teda prejavil nespočetnými spôsobmi. 

Prade sa pri predvádzaní šiat modeliek vlnili sotva priesvitné šifónové vrstvy,  zatiaľ čo v MaxMaraGucci, Bally a mnohých ďalších sa ako módny štýl ukázali krátke šortky s odhaleným zadkom.  Pozrime sa na trendy, ktoré ovplyvnia naše šatníky budúce leto 2024. 

  1. PASTELOVÉ FARBY

Vďaka pokojno-luxusným časom, v ktorých žijeme, je módny svet v poslednom čase trochu béžový. Ale paleta budúcoročného leta podľa Talianov vyzerá veľmi, veľmi pekne,  dokonca akoby  na jedenie. Od levanduľovej a lila (fialový trend pretrváva z Londýna) cez detskú modrú, žltú,  pistáciovo a kanárikovo zelenú, jemnú korálovú a hravú ružovú, sú to pastelové farby, ktoré sa stávajú novým trendom nasledujúcej sezóny Jar/Leto 2024, avšak nie ako ich poznáme, no s pridaním  sýtosti.

Levanduľové modely značky Del Core sa hodili k fialovému mólu, ktoré efektne oživili  červenou farbou doplnky. 

Daniel Del Core Fashion show in Milan, Ready to Wear Collection Spring Summer 2024,  Photo by Valerio Mezzanotti

Talianska dizajnérka Donatella Versace túto sezónu Milan Fashion Weeku predstavila koncept, kde ženy môžu nosiť pastelové farby a stále byť pritom silné a jej ideovom zámere sa nemýlila. Farebná paleta Versace zahŕňala detskú modrú, sladkú ružovú, limetkovú , kanárikovú a  žltú vo všetkých možných siluetách a povrchových úpravách. 

Nechajme sa inšpirovať ležérnym vzhľadom značky Max Mara, ktorá vyslala počas Milan Fashion Weeku / Móda Ženy,  september 2023, na mólo modely v žiarivých pastelových farbách, pričom  skombinovala mierne odlišné odtiene na dosiahnutie elegantného  efektu.

Nepovšimnutý nemôže ostať ani bohémsky pôvab značky Emporio Armani , ktorý žije pre sezónu Jar/Leto 2024 v tých najkrajších ružových a fialových odtieňoch.

A v neposlednom rade dizajnér Maximilian Davis zo značky Ferragamo,  známy svojimi blokovými farbami vytvoril  úžasný vzorec modrej , ktorý bude budúce leto 2024 nepochybne populárny.

  1. HORÚCE LETNÉ NOHAVICE

Ak ste v dôsledku pretrvávajúcej záľuby v mikrosukniach zatúžili po niečom väčšom, potom by odpoveďou mohli byť horúce letné nohavice, ktoré sa objavia v budúcej sezóne Jar/Leto 2024.  Nebudú sa zrejme páčiť každému, ale dajú o sebe vedieť vzhľadom na to, aké všadeprítomné boli na prehliadkových mólach.

Najdrzejší  a možno najikonickejší  model  z kolekcie Ancora značky Gucci bude budúci rok veľmi žiadaný od stylistov a celebrít.   Značka Gucci pod taktovkou nového  dizajnéra Sabato de Sarno predviedla mikro šortky v každej látke, farbe a kombinácii oblečenia, aká vás napadne.

Versace – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Kožená móda značky  Bally sa stala ešte ostrejšou vďaka nového kreatívneho riaditeľa  Simone Bellotti, ktorá popri sakách a plochých topánkach predstavila aj tie najkratšie šortky.

Pletené nohavice talianskej luxusnej značky MaxMara boli v kolekcii vyvážené nadrozmernými úpletmi a klasickými podpätkami.

Debutová ponuka módneho návrhára Petra Hawkingsa  v značke Tom Ford mala veľmi podobný vzorec: zamat, krajčírstvo, hodváb a veľa nôh.

  1. VLAJÚCI ŠTÝL

Dizajnéri vytvorili zo  superjemných látok  ako šifón, organza a voál  pohyb ako zo sna  a to pomocou nariasení, vlečiek, strapcov a ďalších prvkov.   Tento nápad, ktorý predstavuje zaujímavú alternatívu k prísnejším strihovo upraveným siluetám aj na prehliadkových mólach, mal často podobu voľných šiat. Tieto vejúce štýly boli   romantické a vyžarovali  čistú radosť z nosenia.

Alberta Ferretti – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Ultra jemné zväzky pastelového šifónu značky Prada vyzerali na móle čarovne ako pominuteľné rozplývajúce sa oblaky.

Prada – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Spoločnosť Sportmax  zaviedla voálové vlečky do inak ležérnych tvarov, aby im dodala dramatickosť.

Sportmax – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

Značka Roberto Cavalli sa  pre sezónu Jar/Leto 2024  zamerala  na kaskádovité tvary, strapce, šatky a perie, ktoré sa mihajú okolo. 

Roberto Cavalli  – kolekcia Jar/Leto 2024, Milan Fashion Week, september 2023

obrázky:  © pinterest, getty images, WireImage,  Vogue, Gucci, Bally, Attico, Ferragamo, Roberto Cavalli, Max Mara, Del Core, Versace, Prada, Tom Ford, Sportmax

Články o uplynulom Milan Fashion Weeku   – Jar/Leto 2024  a trendy Mfw,  si  môžete ďalej prečítať v histórii a v  pokračovaní  na tomto blogu.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: