Max Mara – kolekcia Jeseň / Zima 2021 – 22, 70 rokov talianskej značky s najhmatateľnejším prejavom veľkej istoty, Milan Fashion Week, Móda Ženy

Miláno, mekka módy, zažíva už druhý rok a druhú módnu sezónu Milan Fashion Weeku, Móda Ženy , neblahý dopad koronavírusovej pandémie, ktorá značne zachvátila módny priemysel.  Nateraz vyzerá, že stále neutícha na sile.  Talianske módne domy sa pri  prezentáciách svojich kolekcií pre nasledujúce sezóny uchyľujú k iným, zväčša digitálnym formám ich predvedenia. Fyzické prehliadky plné divákov, módnych expertov a nadšencov módy, na aké sme boli zvyknutí,  museli byť vypustené.  Všetko sa presúva do prezentačnej, online roviny, alebo prebieha za limitovanej účasti pod prísnymi hygienickými pravidlami. Pozrime sa na zimnú sezónu Milan Fashion Weeku, Móda Ženy, ktorý prebehol v čase od 23. februára 2021, do 1. marca 2021 a na kolekcie niektorých talianskych dizajnérov pre sezónu Jeseň / Zima 2021-22. Ako ďalší z nich sa predstavil taliansky luxusný módny dom s dlhoročnou tradíciou Max Mara.

MAX MARA

Šatka uviazaná na zátylku, ktorá úplne zahaľuje hlavu ako nosili veľké Divy 50. rokov. Esprit britského vidieka reprezentovaný lookom kráľovnej Alžbety. Tak sa začala show  módnej prehliadky, ktorá predstavila  kolekciu Max Mara, sezóna Jeseň / Zima 2021-22.

Žena Max Mara je milovníčka talianskeho luxusu, ktorý sa stal inšpiráciou pre Ian Griffithsa, kreatívneho riaditeľa talianskeho módneho domu. 

ANNIVERSARY COLLECTION – KOLEKCIA MAX MARA , JESEŇ / ZIMA 2021 -22

Bolo to v roku 1951, keď sa písala história a keď Achille Maramotti založil značku Max Mara a myslel vtedy na manželky notárov a lekárov, ktorí by tieto odevy nosili. Kolekcia Max Mara, Jeseň / Zima 2021 – 22, je v skutočnosti o kabátoch, v ktorých sa zaznamenáva 70 rokov bohatá história, návrhy a inšpirácie, ktoré dnes prežívajú v triumfe talianskej kolekcie „Anniversary Collection“ .

Kabáty, bundy typu sherpa, bomber a bundy bez rukávov na seba nadväzujú v bohatom a hrdom pochode, ktorým taliansky luxusný módny dom oslavuje 71. výročie založenia.

Medzi kockovanými vzormi, ktoré pripomínajú škótsky tartan typických anglosasských plisovaných sukní a diamantovým prešívaním,  je jediným výrokom jasne viditeľným medzi vzormi a fantáziou,  číslo 1951. Rok založenia talianskeho módneho domu Max Mara sa stal podnetom na vyjadrenie hrdosti a talianskeho ducha.

V kolekcii Max Mara, Jeseň – Zima 2021 – 22, prevláda úžitkový prístup. Zvláštnosťou módnych kabátov je strategické usporiadanie vreciek. Takticky navrhnutých tak, aby boli funkčné a viditeľné.  Vrchné oblečenie Max Mara budúcej sezóny je vďaka predným vreckám a s viditeľnými chlopňami v službách konkrétnosti, definovanosti a pragmatizmu.

Nechýba kapucňa, ktorá je taktiež  štruktúrovaná, aby poskytla pohodlie.

Popri ikonickom a nevyhnutnom ťavom kabáte ponúka móda Max Mara – Jeseň / Zima 2021 – 22 aj pestrú paletu, ktorá zostáva verná nálade chladnejšieho obdobia. 

Prevládajú tvary zámotkov, kukiel a vajec v nadrozmerných teddy bear/medvedíkových kabátoch typických pre módny dom Max Mara, ktoré premieňajú pohodlie na vlajkovú loď aj na najsofistikovanejšiu garderóbu. Sivá, olivovozelená a čierna chladná, je vzhľad nasledujúcej zimy v štýle Max Mara, ktorá zahreje tak, ako obľúbené teplé odtiene ťavích kabátov.

Medzi ukotvením sa do minulosti, zakorenením v súčasnosti a pohľadom do budúcnosti,  je 70 rokov talianskej luxusnej značky Max Mara od roku 1954 do súčasnosti,  najhmatateľnejším prejavom veľkej istoty.  Vývoj určite nebude znamenať zostať v počiatočnom bode, ale zostať neoblomný k jeho základným hodnotám a posúvať sa vpred. 

zdroj obrázkov: Vogue, Max Mara

Ďalšiu časť  článku o dizajnéroch a ich kolekciách predvedených počas Milan Fashion Weeku, zimnej sezóny Fall 2021-22  čítajte na tomto blogu.  Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

 

 

Share: