Milan Fashion Week – Móda Ženy, digitálny týždeň módy, Prada – unisexová kolekcia so znakmi minimalizmu,  Jeseň / Zima 2021 -22

Miláno tak ako zvyšok sveta zažíva už druhý rok a druhú sezónu Milan Fashion Weeku dopad pandémie, ktorá neutícha na sile.  Talianske módne domy sa v rámci prezentácii svojich kolekcií pre nasledujúce sezóny uchyľujú k iným formám ich predvedenia ako bolo zvykom, pohybujú sa zväčša v digitálnej rovine.  Pozrime sa na práve skončený Milan Fashion Week, Móda Ženy a kolekcie niektorých talianskych dizajnérov pre sezónu Jeseň / Zima 2021-22. 

PRADA – KOLEKCIA S DRÁŽDIVÝM POCITOM POVABU

Kolekcia pod taktovkou dizajnérskeho dua Miuccia Prada a Raf Simonsa je predzvesťou rastúceho optimizmu, ktorý časom zaplaví svet. Po januárovej prehliadke kolekcie Prada, kde sa ešte zračil pesimizmus, badať  vo februárovej módnej nádielke Prada pre sezónu Jeseň / Zima 2021-22 záblesky svetla. Zrodila sa kolekcia s dráždivým pocitom pôvabu.

Digitálna forma prehliadky za asistencie práce architekta Rem Kool Haasa predstavila štýlové módne kúsky, ktoré boli viac extravagantné ako tie z minulej sezóny. Unisexová kolekcia so znakmi minimalizmu bola nádielkou psychedelických potlačí, kožušinových materiálov a flitrov,  ktorá opantá vaše zmysli predovšetkým zrak a hmat.

Kolekcia pre Jeseň / Zimu 2021 – 22 je fúziou ženskosti, zmyselných prvkov a a praktickosti s pánskymi prvkami, tak typickými pre Prada dizajn. Overaly, bombery a roláky sú ťažnou líniou praktickej roviny kolekcie. Sukne a šaty jej dodávajú zmyselnosť. Geometrické kontrasty v podobe kvetinových ornamentov vytvárali protikladné elementy. 

Praktická a nositeľná rovina zimnej kolekcie Prada – 2021 -22 obsahovala voľné kabáty s výraznými gombíkmi, pletenými límcami, kožuchy z umelej kožušiny, dvojradové saká, flitrované šaty, áčkové sukne, overaly, bombery a  rolákové topy.

MATERIÁLY – PRADA, JESEŇ / ZIMA 2021 – 22

Recyklovaný nylon hrá prím v materiálovom zastúpení kolekcií Prada už ďalšiu sezónu a je predzvesťou udržateľnosti a obnoviteľnosti v móde, ktorá je pálčivejšou témou. Prada sa inšpirovala digitálnou kožou. Aplikovala klasické Prada potlače k vytvoreniu nových siluet.

DOPLNKY

Modely okrášľujú doplnky v podobe kabeliek Cleo, ktoré sa stali obľúbeným predajným artiklom značky, výrazných topánok na platforme, ktoré pretrvávajú už niekoľko sezón. A túto sezónu sú okrášlené flitrami. Každý model nesie  známe trojuholníkové logo zdobiace celú kolekciu. 

Po skončení módnej show sa udiala malá tlačová konferencia za účasti rôznych umeleckých osobností.  Rozsiahla diskusia sa niesla v duchu optimizmu a novej nádeji, ktorá tu pred mesiacom počas pánskej prehliadky kolekcie tejto značky ešte nebola a ktorá dúfajúc svitá a túžobne ju očakáva celý svet.

Tento optimistický stav mysle sa dá pripísať očkovacím látkam, ktoré sú iskierkou nádeje k návratu do normálneho života a tiež prichádzajúcemu teplejšiemu počasiu. Najjasnejšie sa to zračilo na obojstranných zavinovacích zvrškoch z umelej kožušiny na jednej strane a flitroch na strane druhej. Tieto topy si modelky zvierali pri prsiach v geste ochrany ale aj elegancie.

Zaujalo  paleto oblečené cez čierne flitrové šaty, ktoré boli samotné vrstvené cez žakárové úplety, ktoré sa menili v mnohých vzhľadoch. Vrstvenie bolo výrazným znakom tejto novej zimnej kolekcie. 

zdroj obrázkov: Vogue, Prada

Ďalšiu časť  článku o dizajnéroch a ich kolekciách predvedených počas Milan Fashion Weeku, zimnej sezóny Fall 2021-22  čítajte na tomto blogu.  Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

 

 

 

 

 

Share: