Miláno, talianska a svetová metropola módy počas týždňa módy – Milan Fashion Weeku,  poskytuje možnosti ako naplno preniknúť do módneho diania pre fashionistov, módnych expertov a účastníkov tohto módneho maratónu. Sú to prevažne ľudia z módnej branže, módni editori, kritici, šéfredaktori, modelky, blogeri, módne ikony, experti, ale aj osobnosti zo showbiz sveta. Nie je výnimočné stretnúť aj niektorú svetovú celebritu ako spevákov alebo hercov. Taktiež množstvo z nich pokračuje plynulo na Paris Fashion Week, ktorý po Miláne nasleduje.

Harmonogram módneho týždňa je vždy bohatý a okrem módnych prehliadok sú pre pozvaných hostí pripravené rôzne módne eventy, večeri, expozície, módne prezentácie a koktail parties. Môj program je vždy od rána bohato vyplnený a končí sa okolo polnoci.  Ak si chcete pozrieť mesto a samozrejme to, čím je mekka módy Miláno preslávené, teda ulice plné luxusných značiek, nákupy, je lepšie naplánovať si čas na tieto aktivity mimo Milan Fashion Weeku. Počas týždňa módy však môžete v meste zažiť skutočné módne divadlo,  najmä v miestach konania sa prehliadok a týchto akcií.

Môj obľúbený outfit je častokrát nohavicový kostým, pohodlný na nosenie a zároveň ženský, vhodný aj na slávnostnejšie udalosti. V bielom navyše vynikne tmavá farba vlasov, teda brunetky a noc ešte viac jemne podporí krásu elegancie.

Miláno ako jednu zo svetových metropolít  a mekku módy odporúčam, ak ste fanúšikmi módy, módneho diania,  tak rozhodne navštívte týždne módy, na ktoré sa však nedajú zohnať vstupenky. Na jednotlivé spomínané akcie sa dá dostať jedine na pozvanie. Stojí však za to vidieť mesto a možno niektorých fashionistov či celebrity, ktoré môže zachytiť aj bežný okoloidúci. Len v okolí Duoma (katedrála za mnou) na tomto námestí Piazza Duomo sa konajú niektoré módne show a tiež som zachytila neraz módne divadlo v uliciach, aj na tomto námestí ako fotenie modeliek, promenádu šiat, prehliadku dostupnú pre verejnosť priamo v uliciach a do jednej akcie som bola tiež aj zapojená (fotenie s mladými modelmi po skončení módnej show).

Všetky zaujímavé udalosti sa snažím, ak to okolnosti dovolia,  zachytiť na video a fotografiami, ktoré nájdete na facebook stránke blogu s názvom Mya Mirell Fashionista v jednotlivých albumoch a vo Video kategórii. Taktiež je milánskemu týždňu módy venovaný instagramový profil s názvom mya_mirell a youtube kanál mya mirell. 

Nejedná sa o profesionálne fotografie ale o momentky zachytené po skončení všetkých módnych show v neskorých nočných hodinách telefónom aj obyčajným fotoaparátom. 

Share: