Missoni, Milan Fashion Week – Móda Ženy, 18. – 24. september 2018, kolekcia jar/leto 2019, 20. september 2018

MISSONI

Viac ako pol storočie s Missoni.  To bolo mottom módnej prehliadky renomovanej značky Missoni, ktorá sa konala počas uplynulého ročníka Milan Fashion Weeku, v septembri 2018, počas ktorej módni návrhári predstavili kolekcie pre nasledujúcu sezónu Jar/Leto 2019.  Pre prerozprávanie príbehu 65 rokov značky Missoni, za ktoré sa úspešne vyformovala do súčasnej podoby,  bolo treba príbeh situovať v oblasti prestížnej milánskej lokality City Life  v štruktúrach, ktoré dýchajú dizajnom šikmých veží od architektov Daniela Libeskinda, Arata Isozaki  a Zaha Hadid. Jeden z článok o tejto štruktúre je publikovaný aj tu na blogu v kategórii Travelling pod názvom City Life a článok o tejto lukratívnej obytnej zóne v Miláne s dizajnovými vežami si môžete prečítať z môjho pera aj v archtiektonickom magazíne tu: http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/projekt-city-life-jedna-z-nejkrasnejsich-a-nejlukrativnejsich-ctvrti-milana/?fbclid=IwAR2TIujrE7H-A6gRHavAVmCj58BQBcouB5eIJlEt1s6yr1s8MalUEEoH_1o

Prehliadku kolekcie v hd kvalite a s touto nádhernou architektúrou si môžete pozrieť na youtube tu: https://www.youtube.com/watch?v=zS9ztOmPX1o

Cestou na prehliadku značky Missoni v milánskej lokalite, pohľad na architektonickú štruktúru. 

Oslavná módna prehliadka 65. narodenín tak bola v súzvuku dekonštruktivistickej architektúry s cik-cak vzormi novej kolekcie Missoni pre jar/leto 2019 predvedených na telách top modeliek Gigi a Bella Hadid (vľavo a vpravo). 

MISSONI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, zdroj: Vogue

Oslava 65 rokov značky a predvedenie novej kolekcie pre sezónu Jar/Leto 2019. Sedenie bolo usporiadané pri kaviarenských stoloch a modelky sa promenádovali pomedzi ne v uličkách, ktoré tvorili dlhé mólo. 

Atmosféru k prehliadke dotvárala hudba mága majstrovského talianskeho hudobného skladatela Michael Nymana, ktorá znela pri promenáde jemnučkých šiat.  A samozrejme nechýbali všetci tvorcovia rodiny Missoni,  aby spoločne oslávili 65 rokov bravúrnej práce. Na prehliadku sa prišli pozrieť mnohé známe celebrity, medzi nimi napríklad aj americký milionár a milovník módy a umenia James F. Goldstein v trblietavom striebornom modeli, ktorý počas Milan Fashion Weeku navštívil viaceré módne prehliadky. Moju spoločnú fotografiu s ním a Video celebrít naživo si môžete pozrieť na facebook stránke blogu s názvom Mya Mirell Fashionista v albume Milan Fashion Week – september 2018 po prehliadke značky Fendi, na ktorej ja James taktiež zúčastnil. 

Jamesa F. Goldsteina som zachytila taktiež na prehliadke značky Fendi. Video so celebritami a modelkami nájdete na facebook stránke blogu s názvom Mya Mirell Fashionista. 

SMEROVANIE A KOLEKCIA

Missoni so svojími strihmi, cikcakmi a vzplanutiami ostáva aj naďalej vo filozofii rovnaká značka, ale i tak od začiatkov trochu rozdielna. Mieša tým kontinuitu a rozkol a zlučuje v nekonečnosť, čo je úžasná metafora v rozpore s módou samotnou. Založená Tai and Rosita Missoni bola značka známa pre preletiny a cikcakové vzory, zaujímavá vďaka patchwork technikám a multifarebnosti, pričom si  získala punc jedinečnosti. 

Počas septembrového Milan Fashion Weeku – 09/2018, Missoni predviedla 65 modelov. Medzi nimi aj mužské modeli, ktoré tvorili predovšetkým svetre a tričká nadmerných voľných strihov. Klasické zig-zag vzory charakteristické pre Missoni, vrstvenie a v tejto kolekcii jaganie v odleskoch svetla je známkou pravej talianskej módy su skutočne žijúcim duchom. 

Tak ako mnohí dizajnéri reagujú na tvrdosť a drsnosť súčasného sveta, talianska módna návrhárka Angela Missoni bola priťahovaná k únikovosti a v kolekcii pre sezónu jar/leto 2019 zobrazila svoju predstavu cestovateľov naprieč Ánd cez Japonsko až na mesiac  zrkadliacu sa v priesvitných pavučinkových ľahučkých šatách a  perleťových pierkových štruktúrach.

MISSONI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, zdroj: Vogue

MISSONI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, zdroj: Vogue

Nachádzajúc spojenie medzi vzdialenými civilizáciami, ktoré boli predovšetkým krásne, značka Missoni naservírovala posolstvo, odkaz harmónie,  ktorý pôsobil zároveň osviežujúco politickým podtextom. 

MISSONI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, modelka KENDALL JENNER zdroj: Vogue

MISSONI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, zdroj: Vogue

MISSONI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, zdroj: Vogue

MISSONI – Milan Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2019, zdroj: Vogue

Share: