Brazílska modelka Gisele Bündchen – 43 rokov nadčasovej krásy

Krásna modelka Gisele Bündchen oslávila v júli  2023  43 rokov.   

Brazílčanka, narodená v roku 1980, patrila už pred dovŕšením 20. roku života medzi svetové supermodelky.  Len 14-ročnú ju objavila v São Paule manažérka agentúry Elite, následne mladá Gisele vyhrala súťaž pre začínajúce modelky Elite Model Look v Paríži a v roku 2001 sa stala  hviezdou kalendára Pirelli.

Jej oslnivá kariéra zostáva neoddeliteľne spojená s legendárnou značkou spodnej bielizne Victoria´s Secret, ktorej bola tvárou  a stala sa spolu s najkrajšími modelkami tej doby jednou z  jej   zmyselných „Anjelov“.   Dvakrát  bola tvárou vytúženej  Fantasy Bra – podprsenky  zdobenej drahokamami, ktorá bývala  hlavným hrdinom každej show  v rokoch 2001 a 2005.

Giselle nafotila 141 obálok Vogue po celom svete, najviac azda pre talianske magazíny a taliansky Vogue. 

 

Prvý úvodník v časopise pochádza z januára 2002. Mladá Gisele, ktorú stvárňuje Steven Meisel, je na zábere v štúdiu, kde  má na sebe nariasenú blúzku v kombinácii so širokými nohavicami a  v ruke drží cigaretu. Štýl záberu prezrádza Giselin veľký talent prihovárať sa objektívu, čím je zaujímavá aj v záberoch, kde je jedinou protagonistkou.

V roku 2005  bola Gisele sexi tvárou nafotená v spodnej bielizni značky La Perla, ktorá odhaľuje jej sošnú postavu a kde pózuje rozhodným a sebavedomým pohľadom, ktorý charakterizuje jej imidž.

V roku 2010 detailný záber na Gisele, ktorý zvýrazňuje jej výrazné črty, jej nespornú krásu a jej silnú charizmu pod objektívom Stevena Meisela dal vzniknúť prvej obálke pred mnohými ďalšími.

Gisele žiarila aj na záberoch v roku 2022  od  Paola Roversi, v čiernej čipkovanej podprsenke s neučesanými vlasmi a intenzívnym pohľadom nevyhýbajúcim sa objektívu, ktorý atmosféru fotografií dokonale interpretuje.

Gisele Bündchen bola počas svojej dlhej kariéry  tiež tvárou mnohých značiek a kampaní.

Modelka zažiarila na mnohých módnych šou – ako boli aj ikonické módne momenty nezabudnuteľného génia Alexandra McQueena

LONDON, UNITED KINGDOM – 1998: Model Gisele Bundchen walks the runway at the Alexander MacQueen show during the Spring/Summer 1998 Ready to Wear, 1998 in London, United Kingdom. (Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images)

GISELE BUNDCHEN – TVÁR VICTORIA´S SECRET KAMPANE THE ICON

Od roku 1999 do roku 2006 sa Gisele Bündchen preslávila na celom svete vďaka kontraktu  s Victoria’s Secret, najznámejšou značkou spodnej bielizne.  Za sedem rokov vďaka zásnubám spojeným  s predvádzaním modelov tejto značky  inkasovala  80 % jej ročného príjmu. 

I keď bola  tvárou Victoria’s Secret kampane The Icon spolu s Naomi Campbell, Emily Ratajkowski , Adrianou Lima a Hailey Bieber, rozhodla sa spoluprácu ukončit. Dôvod opísala vo svojej autobiografii Lessons: My Path to Meaningful Life   :  V  roku 2018 brazílska supermodelka odhalila rastúce nepohodlie pri predvádzaní modelov  spodnej bielizne  pre Victoria’s Secret.   

Slovo koniec prišlo v roku 2006, keď sa Gisele na chvíľu zastavila, aby sa sama seba spýtala, či sa ešte raz objaviť na tomto móle: „Prvých 5 rokov som sa vždy cítila v pohode, keď som sa ukazovala v spodnej bielizni, ale čím viac času ubehlo, tým menej som sa cítila som sa pohodlne, keď ma fotili, ako kráčam po mólach len v plavkách alebo tangách,“ prezradila v roku 2018. „Tak som pokrčila dva malé papieriky s nápisom áno a  nie  a vložila som ich do prázdnej nádoby čaju, zavrela som oči a rozhodla  som sa: ktorýkoľvek list papiera, ktorý by som si vybrala, by bol pre mňa správnym rozhodnutím.  A  vytiahla som  si nie.

Dokazovať to mal aj klip, ktorý Gisele zdieľala na svojom instagramovom profile.

NÁVRAT GISELE BUNDCHEN K VICTORIA SECRET – NOVÝ ZAČIATOK

Gisele Bündchen sa  opäť po rokoch  vracia do Victoria’s Secret značky  v kampani  The Icon.  Supermodelka sa novej kampane značky zúčastnila 9. augusta 2023  po boku ďalších skvelých modeliek z minulosti i súčasnosti . 

https://www.instagram.com/p/Cvu_L_0M7FT/

Na čiernobielych záberoch Mikaela Janssona pre novú kampaň The Icon By Victoria’s Secret vidíme brazílsku krásku Gisele a bývalú manželku Toma Bradyho, ako dvíha ruky nad hlavu, ako sa zmyselne krúti a necháva svoje blond vlasy padať na plecia. Do kamery sa pozrela aj na bližšom zábere, ktorý zvýraznil jej trup, keď mala ruky prekrížené pred sebou. Gisele skombinovala jednoduchú čiernu podprsenku so súpravou hrubých čiernych nohavičiek s nízkym strihom s čipkovaným vzorom.

V čiernobielom videu šíriacom sa na sociálnych médiách s názvom The Icon By Victoria´s Secret žiaria Naomi Campbell, Emily Ratajkowski, Adriana Lima, Hailey Bieber spolu s Gisele. 

Americká značka spodnej bielizne, aj keď vracia mená, ktoré sa zapísali do histórie, hľadí do budúcnosti s čoraz inkluzívnejším imidžom so ženami, ktoré inšpirujú k zmene.  Victoria Secret uskutočnila aj Love Cloud kampaň , ktorá bola určená pre všetky ženy, veľkosti, tvary a vek so  Sofiou Jirau, 25-ročnou Portoričankou s Downovým syndrómom. V kolektívnom videu novej kampane môžete vidieť aj všetky ostatné modelky, medzi ktorými sú okrem už spomínaných aj Adut Akech, Paloma Elsesser, Sui He a Candice Swanepoel.

GISELE BUNDCHEN AKO DIVA 50-TYCH ROKOV

V rokoch 20132018 sa chameleonická topmodelka ako málokto prepožičala, aby stelesnila divy 50-tych rokov, skrášľovacie rituály, niekoľkokrát samu seba a vo februári 2018 Minu, jednu z najlepších talianskych speváčok všetkých čias. Na obálke časopisu Vogue Italia, ktorý oslavuje 60-ročnú kariéru speváčky a skladateľky, je vidieť, ako Gisele znovu vytvorila štýl, drámu a nostalgickú príťažlivosť v typickom pohľade lombardskej speváčky a skladateľky.

Na záberoch vidíme modelku, ako reinterpretuje Minu v jej pohyboch, pózach a spôsoboch, ako očarí objektív tak, ako to dokáže len ona.

Gisele Bunchen je matkou 2 detí, 13 rokov tvorila pár s futbalistom Tomom Brady a predtým bola partnerkou aj herca Leonarda di Capria.

EXCLUSIVE: PREMIUM  March 23rd 4:30pm EST* Pictured: Gisele Bundchen
Ref: SPL5532327 230323 EXCLUSIVE
Picture by: MN IMAGES / SplashNews.com
Splash News and Pictures, World RightsObrázky:  ©getty images, Gisele Bundchen, pinterest

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

Share: