Trendy jeseň / zima 2019 -20  z Milan fashion Weeku – chunky boots alias robutné topánky Prada a rebelka Chiara Ferragni, Etro, Missoni, Salvatore Ferragamo, Alberta Ferretti – časť II.

Zima vystriedala jeseň a priniesla novinky zo svetových mól, ktoré nastolili módni dizajnéri počas štyroch preslávených týždňov módy New York, Londýn, Miláno a Paríž. Akuálne sú práve teraz až do nasledujúcej sezóny fashion weekov, ktorý príde vo februári 2020.  Pozrime na taliansku módnu scénu a ďalšie trendy z prehliadkových mól Milan Fashion Weeku.   

Talianske zvučné značky prezentujú tradične old-school bohatstvo a zachovávajú si renomé dedičstva luxusu. Pre túto zimnú sezónu priniesli trendy:

CHUNKY BOOTS

alias robustné topánky alebo bagandže, ktoré vás túto zimu dostanú. V prevedení značky PRADA s kapsičkami si ich zamilovalo mnoho fashionistiek.

Robustné topánky s kapsičkami počas prehliadky značky Prada – Milan Fashion Week, február 2019.

Vojenský look zjemnila farba ako možný variant a aplikácie kvetov na modeloch. 

zdroj obrázkov: Prada

Najznámejšou z fashionistiek  je nesporne Talianka, blogerka, influencerka a podnikateľka Chiara Ferragni, udávačka módnych trendov.  Chiara a jej rebelský Prada look. 

zdroj: Chiara Ferragni instagram

Módnou divou túto sezónu sa stáva podľa značky Prada gotické dievča s robustnými topánkami a romantickými vrkočmi. 

Prada RTW Fall 2019

Prada – robustné topánky pre sezónu jeseň / zima 2019 – 20, Milan Fashion Week

VOJENSKÝ ŠTÝL 

Túto zimnú sezónu je v móde vojenský štýl a tak sa neváhajte inšpirovať štýlom, ktorý priniesla opäť značka Prada. 

Prada RTW Fall 2019, Milan Fashion Week

Prada, Milan Fashion Week, jeseň / zima 2019 -20

zdroj: tsingapore. com

Nosným materiálom aj naďalej ostáva nylon.

Pre túto sezónu má značka tiež v ponuke model v jemnej béžovej farbe, ktorú si obliekla mladá americká speváčka a skladateľka Billie Eilish v Los Angeles. 

Los Angeles, Billboard Women in Music 2019, source: getty images

zdroj: getty images

PLÁŠTE A PELERÍNY

Novým hitom tejto sezóny sa stávajú plášte a peleríny. Zaodejte váš outfit novým prvkom. Na pulóver prehoďte plášť, ktorý dodá „charizmu“ každému looku. Značka PRADA predstavila nový trend z Milan Fashion Weeku v inovatívnom čipkovanom prevedení.  

Prada RTW Fall 2019

V kombinácii s chunky boots – masívnymi čižmami, tvoria čipkované plášte výrazný protipól. 

Prada RTW Fall 2019, Milan Fashion Week 

SALVATORE FERRAGAMO

Talianska módna značka Salvatore Ferragamo ostala verná tradičnému materiálu koži a pre túto zimnú sezónu priniesla kožené plášte ale aj ponchá.

ALBERTA FERRETTI

V podobnom duchu sa niesla aj časť kolekcie značky Alberta Ferretti, ktorá pri koženom plášti pridala roky 80-te – zvýraznené ramená, previazanie  v páse. 

PONCHO

MISSONI

Variantom k zimným kabátom sa stávajú ponchá.  Móda sa zvykne vracať a možno práve tento trendový kúsok nájdete aj vo vašom šatníku. Talianska značka Missoni uviedla počas Milan Fashion Weeku pre sezónu jeseň / zima 2019-20 tieto modely na štýl poncha: 

ETRO

Zvučná módna značka Etro predstavila pre sezónu jeseň / zima 2019 -20 kolekciu so zameraním na spracovaný textil. V jej ponuke pre túto sezónu sa taktiež objavili ponchá. Niektoré modely silno pripomínali dizajn tkaných kobercov. Počas septembrového týždňa módy , Milan Fashion Week  (09/2019), sa práve tieto modely objavili na modelkách a celebritách, ktoré sa prišli pozrieť na najnovšiu prehliadku tejto značky , leto 2020. 

Módna návrhárka značky Etro v závere módnej prehliadky počas februárového týždňa módy v Miláne, Milan Fashion Week, 02/2019. 

zdroj obrázkov: Vogue com

Sleduj ma na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

 

 

 

Share: