Moschino, Milan Fashion Week – Móda Ženy, 18. – 24. september 2018, kolekcia jar/leto 2019, 20.september 2018

MOSCHINO

Svet Moschino od čias  dizajnéra Jemery Scotta nepozná kategóriu komerčný tovar.  V jeho tvorbe dominujú šialené kreácie zhotovené z kartónov, plastov, metalické výtvory, kedy sme mohli vidieť na hlavách modeliek svietniky,  koleso od bicykla, recyklovaný vrchnák od kontajnera a to na prehliadke kolekcie pre jeseň/zima 2017 počas Milan Fashion Weeku. 

KOLEKCIA JAR – LETO 2019 

Najnovšiu kolekciu pre jar/leto 2019 predstavil módny návrhár Jeremmy Scot  opäť v hravom zábavnom duchu. Na mólo vyslal celý ateliér modeliek so šatami s nožnicami, krajčírskymi metrami a látkami zakomponovanými priamo v dizajne. Jeremy Scott popustil uzdu svojej fantázii, ktorej má zrejme neúrekom opäť naplno.   Milan Fashion Week zažil skutočnú módnu show v pravom slova zmysle,  zábavnú prehliadku plnú počmáraných modelov, zaujímavé strihy a kreácie, tak príznačné pre Jeremy Scotta.   Na videu v hd kvalite si môžete prehliadku pozieť tu:  https://www.youtube.com/watch?v=vTOTKp1QA04&t=499s

Počmáraná móda od hlavy po päty hrala prím,  stala sa horúcou novinkou z dielne značky Moschino,  rovnako ako aj plastické materiály.

 Modelky vyzerali ako  

figuríny vyšrafované ceruzkou, nedbalo počmárané fixkou, kolekcia obsahovala záplavu pastelových farieb a vtipných modelov. Prevažovala ružová, žltá, nebeská modrá s fuchsiovými, fialovými a červenými bodkami. Farebná škála obsahovala okrem výrazných letných farieb aj niektoré modely v bielej, čiernej a béžovej. Doplnkami boli kabelky do ruky alebo cez rameno nesúce grafickú tému, ktorá dominovala celej kolekcii a taška cez rameno s obľúbeným motívom medvedíka. 

Modelka Bella Hadid predviedla sexi korzetový transparentný overal s grafickou štruktúrou a ihelničkou ako klobúčikom na hlave. 

Hravo a veselo, to je motto tejto najnovšej kolekcie, v ktorej sa môžeme predvádzať počas tohtoročného leta. 

V kolekci Moschino pre sezónu jar/leto 2019 bolo cítiť závan detskej hravosti, farebnej infantility a najmä kretívneho ducha. Nechýbali vtipné pokrývky hlavy dokonale ladiace s celkovým outfitom a mólo zaplavil prílev radosti. 

Modely pôsobili akoby nedbalo postriekané na papieri, naivne pokreslené, kolekcia obsahovala počmárané šaty s pančuškami a grafika prechádzala dokonca až na topánky a klobúčiky.   Značka Moschino predviedla kultúru pop a limitované edície.

Módne výstrelky najnovšej kolekcie Moschino  pre jar/leto 2019 tvorili tentokrát vtipné klobúčiky na hlavách modeliek, ktoré práve vyšli z ateliéru v tvare krajčírskych náprstkov, ihelničky, kusy látok akoby nedokončených na šatách a obrovský krajčírsky  meter vinúci sa ako šál a závoj na celotelovom overale s kuklou. 

Nožnice sa stali maxi dekorom dlhých čiernych šiat. 

Na móle sa striedali vtipné návrhárske kreácie. Znamenitý záver predviedla modelka Bella Hadid, ktorá sa zjavila  v bielych balónových svadobných minišatách s dlhou 3D vlečkou doprevádzanou húfom poletujúcich farebných motýľov. Tú jej pomáhalo  niesť pár pomocníkov.  Svadobné šaty a 3D divadlo bolo veľmi efektnou bodkou za vydarenou módnou show, potlesk pre Jeremmy Scota !

Share: