Video z prehliadky si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=n_40bdpN1JU

Ak ste si mysleli, po zhliadnutí kolekcie jar/leto 2018 móda ženy počas septembrového Milan Fashion Weeku, že módny dom Moschino pod vedením Jeremy Scotta už nemôže viac šokovať a prekvapiť, kedy modelky zaodel do prírody – do obláčikov z kvetov, lupeňov a korún stromov, mýlili ste sa. Moschino opäť raz nesklamal. Tentokrát udrel na zmysly nie romantickým, snovým nádychom kolekcie, naopak, prehliadka bola presýtená napínavou atmosférou s nádychom erotiky, prvkami sado-maso a podtónom fetišu.

Expresívna časť mužskej kolekcie z dielne Moschino mixujúca zároveň role mužov, žien a stvorení odlišnej sexuálnej orientácie, kde každý z modelov mal vlastnú rolu, neidentifikovateľné pohlavia či odlišné sexuálne orientácie, muži v ženských prvkoch oblečenia, to všetko je vo vzájomne synchronicite.  Potláčané sú jasné línie delenia pohlaví, všetko na rovnakej platforme existenčného bytia, uvoľnené sú názorovo úzke predstavy  oslobodené od škrupúľ. Aj takáto a najmä v tomto duchu sa niesla januárová prehliadka kolekcie Moschino muži. 

Mužská kolekcia Moschino jeseň/zima 2018-19 predvedená 13. januára 2018 v Miláne počas týždňa módy Milan Fashion Week – muži a ženská pre-fall kolekcia z dielne Jeremy Scott  opäť šokovala. Provokatívna, expresívna, arogantne odvážna so sexuálnym podtónom. Moschino,  kreatívny riaditeľ Jeremy Scot predstavilo výbušnú zrážku dvoch prvkov, spojenie svetáckeho muža s jeho temnou stránkou. Oblekové saká, látky na obleky, prúžky, bankársky odev, to boli hlavné prvky tejto kolekcie, ktoré módny dom Moschino obnovil a pretvoril nečakaným, provokatívnym až vzrušujúcim spôsobom. Bankárske obleky boli rozpolené a zvlečené z ramien, chýbali niektoré časti, holé ramená mužov bez rukávov alebo dokonca úplne chýbajúca vrchná časť, či odhalené hrude s popruhami, s trakmi s erotickým nádychom a prvkami sado-maso. S niečím podobným pred 30. rokmi šokovala speváčka Madonna v klipe Express Yourself.  Za zvuku dominantnej pulzujúcej hudby sa na móle blysli  vysoké lakované šnurovacie čižmy nad kolená, čižmy rybárskeho strihu až ku stehnám, lesknúca sa lakovaná koža a celotelové latexové modely, modely s kuklami na hlavách, vysoké pánske čižmy na nahom tele, alebo vo variante s kabátom, bol zvýraznený mužský pás, použité korzety, policajné čiapky, mužské strihy riešené spredu a vzadu naopak s vyzdobenou časťou, koža v kombinácii s ligotavými strapcami,  volánmi a boa,  smokingové strihy búnd a kabátov,  použitie sado-maso prvkov, všade dýchajúci fetiš loook.

 

Módny návrhár Jeremy Scott sa vyjadril, že sa snažil vytvoriť novú mužskú kolekciu všemožnými odlišnými spôsobmi. Išlo mu o to, vytvoriť ju viac sexi, prebratím a včlenením niektorých mužských prvkov od ženských a opačne, ale zároveň ju ponechať sviežu a novú. Páčila sa mu predstava trakov, popruhov v zmysle podpier podobne ako je to u architektúry. zdroj: Voguecom

Odhliadnuc od latexu, kože, sado-maso prvkov, Moschino predviedol aj kolekciu nositeľných kabátov klasického strihu, kvalitných tradičných materiálov, eleganciu a jednoduchosť. 

zdroj: Moschino

Taktiež sme mohli vidieť tradičné trench coaty klasického strihu alebo netradičné smokingového strihu, vpredu s krátkou časťou a z umelých materiálov.

zdroj: Moschino

A nositeľné bundy s kapucňou a nápismi po celej ploche – pre ženy a mužov. zdroj: Voguecom

Ďalším nositeľným kúskom z kolekcie bol kabát z falošnej kožušiny s nápismi.

zdroj: Moschino Expresívna časť mužskej kolekcie z dielne Moschino mixujúca zároveň role mužov, žien a stvorení odlišnej sexuálnej orientácie, kde každý z modelov mal vlastnú rolu, neidentifikovateľné pohlavia či odlišné sexuálne orientácie, muži v ženských prvkoch oblečenia, to všetko je vo vzájomne synchronicite.  Potláčané sú jasné línie delenia pohlaví, všetko na rovnakej platforme existenčného bytia, uvoľnené sú názorovo úzke predstavy  oslobodené od škrupúľ. Aj v takomto duchu sa niesla januárová kolekcia Moschino muži, 

zdroj: Voguecom

Klasické vlnené kabáty, kabáty z umelej kožušiny, saká a bundy boli potlačené poznámkami, slovami ako kosť, odpad, či gýč a horúci alebo grafickými potlačami so zapínacím špendlíkom navodzujúc punkový efekt.

Mužské kravaty v čiernej koži a všetky sado-maso prvky sa objavili buď v latexovom prevedení alebo v koži: masky, helmy, čižmy, obojky, popruhy, rukavice. 
zdroj: Voguecom

Nemôžeme opomenúť dlhé sexi glamour rukavice a korzety alebo psie obojky. zdroj: Moschino

Jeremy Scott sa vyhral aj so strihom kabátov, veľa z nich malo predĺžené vlečky v takmer surrealistických strihov, chrbát kabátov s vlečkami ťahajúcimi sa po móle

zdroj: Voguecom

Objavili sa provokatívne ultra sexi krátke ženské outfity v kombinácii so šnurovacími čižmami výšky po stehná a extravagantný mužský model priehľadného čierneho županu s boa.

zdroj: numerocom

zdroj: Voguecom

Jeremy Scott zakončil módnu show  tandemovým spojeným smokingovým sakom na dvoch modeloch, ktorí prešli po móle vo vysokých opätkoch so sakom spojeným na zadnej časti evokujúc spojenie muža a ženy, spoločne navždy ako dvojičky.  Show sa niesla v duchu odkazu –  potláčanie línií pohlaví – ktorý je muž a ktorá je žena? zdroj: Voguecom

V kolekcii sme mohli ale vidieť aj pekné nositeľné modely šiat z jemných materiálov, krátke či dlhé šaty. 

Módny návrhár Jeremy Scott vyšiel na záver prehliadky na mólo so všetkými modelmi. 

Oproti tejto prehliadke, v septembri 21. , 2017 šokoval takouto romanticko-snovou predstavou kolekcie jar/leto 2018,  inšpirovanou z prírody. Modelky zaodel do kvetín, lupeňov, korún stromov a obláčikov, či púčikov. Zdroj: thequardian.com

 

 

Share: