Zdravím Vás všetkých srdečne a temperamente. Tak to som ja. Slovenka, ale dušou a vizážou Talianka. Nie vždy na rôznych miestach v zahraničí, naposledy aj blízko u nás vo Viedni ma oslovujú s presvedčením, že som Talianka.  Pani z Viedne sa pýtala na niečo a ja som sa po angličtine chcela prepnúť na lámanú nemčinu, ktorú som už zabudla, reku skúsim a jej následne vybehla táto otázka. Zrejme Rakúšanky sa aj obliekajú inak, čo je pravda, ale zarazila som ju vetou, že som priamo ich susedka. Áno, stalo sa mi to veľakrát aj u nás na rodnej hrude, kde začnú na mňa iným jazykom, chvíľu ich aj nechávam, baví má táto dlhoročná hra a potom prepneme na slovenčinu. Zábavných hitoriek mám skrátka na rozdávanie, no niečo na tom asi bude. Možno minulé životy? Alebo babka dcéry sestry môjho brata moja….. dopľňte si a jej vetva, ale to už splietam. Dole na juhu Talianska a v Calábrii, Sicílii našťastie už vidia, že tamojšia byť nemôžem, vzhľadom na výšku. Čím bližšie k rovníku, tým sú tie dievčatá kratšie a bacuľatejšie. Vtipkujem. No vysoké ale nie sú. To však krásne nahráva skutočnosti, že Taliansko milujem, mám ho pocestované, skvele tam zapadnem aj svojou žoviálnosťou a priateľskosťou, s ktorou by som sa v takom Nemecku alebo Švajčiarsku necítila najpohodlnejšie. Pohybujem sa medzi Talianskom a Slovenskom už roky a veľmi dobre poznám tamojšiu mentalitu. Prinášam Vám z prvej ruky najmä módne zaujímavosti, rôzne pikošky prostredníctvom môjho blogu, pretože rovnako ako oni, v móde som doma a milujem ju. 

Môj blog myamirell.eu  je medzinárodne ponímaný, aj jeho instagramovú odnož mya_mirell vediem medzinárodne, prinášam novinky zo svetového týždňa módy, z mekky módy Milána – tradičného Milan fashion Weeku a preto som vyhlásená aj talianskou blogerkou.  V Taliansku sú vždy s napätím očakávané novinky z týždňov módy, ihneď rozšírené medzi módou žijúci národ,  ktorý prahne aj po udalostiach, obľúbených osobnostiach a outfitoch, aké ich módne a medzinárodné ikony práve predviedli. Taliani sú odvekov spätí s módou, ktorá k nim neodmysliteľne patrí, majú to proste v krvi a to aj muži. Tí dokážu, niektorí, aj hodiny stáť pre zrkadlom a musia mať najvychytenejšie trendy. Taliani sú zvedaví na detaily, videá, zákulisie a rôzne pikošky.   Na Slovensku a v Českej Republike tieto udalosti a detaily z týždňa módy v Miláne – Milan Fashion Weeku nie sú veľmi známe, ihneď po skončení módneho týždňa vybehnú štandardné články väčšinou z prebratých zdrojov, kde sa detaily a zaujímavosti nedočítate.  Tieto zaujímavosti a svoj vlastný pohľad priamo z dejiska Milan Fashion Weeku, street style videá, ako to tam celé vyzeralo, celebrity, ktoré sa zjavili, prinášam  formou môjho blogu ja. Pridávam odkazy na početné videá zachytávajúce zaujímavé momenty, ktoré nájdete vždy  na facebook stránke Mya Mirell Fashionista. Zaujímavejšie videá s top modelkami ako sú tie z Victoria´s Secret Angel a mnohé iné nájdete zase na mojom youtube kanáli mya mirell.  Tu je článoček v skratke o mne ako medzinárodnej blogerke a modelke. 

Mya Mirell è una modella slovacca che ha creato un blog che si focalizza sui vari aspetti della moda, bellezza e stile di vita: www.myamirell.eu

Nel blog vengono descritte tendenze, consigli, notizie e l’opinione personale della modella sul mondo della moda.  “La moda è una parte della mia vita fin dall’adolescenza ed è la mia passione. Con la moda, mi tengo in contatto, mi permette di viaggiare in parti differenti del mondo, godermi l’atmosfera delle sfilate e trarre ispirazione costante”.  

Il blog è ricco di foto, video e articoli scritti direttamente dalla modella.   Leggi di piu, clicca qui: http://www.fashionbloggeritaliane.it/fashion-blogger/mya-mirell/

 

 

Pripájam fotky z mojich fotení  z textu. Viac si môžete pozrieť na mojej fan page facebook – Mya Mirell, kde pridávam aktuálne fotografie z fotení aj ostatné nepublikované fotografie na tomto blogu z Milan Fashion Weeku. 

 

 

Share: