Najšialenejšie topánky z prehliadkových mól – New York Fashion Week, Milan Fashion Week, Paris Fashion Week, sezóna Jar / Leto 2020

THOM BROWN

Módny Dizajnér Thom Brown je špeciálna kategória. Pláva si vo vlastných vodách, pohybuje sa vo svete fantázií a optických ilúzií a také sú aj jeho kolekcie. Tentokrát modelky na prehliadke jeho kolekcie pre Jar / Leto 2020 tlačili kočiar na tému „Teletubbies“ pesničky v topánkach, ktoré boli najbizajnejšie zo všetkých prehliadkových týždňov.

Svojím tvarom pripomínali delfína a mne osobne  pripomínali  tvorbu módneho génia, zosnulého Alexandra McQueena, ktorý bol priekopníkom unikátnych neopozerateľných kreácií. Tie neskôr začali viacerí dizajnéri napodobňovať v rôznych formách. Viac sa dozviete na facebook stránke blogu s názvom Mya Mirell Fashionista a albume Alexander McQueen. Tiež v článkoch na tomto blogu s názvom Alexander McQueen

Mandatory Credit: Photo by Shutterstock (10429954f)
A model prepares for the show, shoe detail
Thom Browne show, Backstage, Spring Summer 2020, Paris Fashion Week, France – 29 Sep 2019

Mandatory Credit: Photo by Shutterstock (10429954l)
A model prepares for the show, shoe detail
Thom Browne show, Backstage, Spring Summer 2020, Paris Fashion Week, France – 29 Sep 2019

BALENCIAGA

Vodný motív opantal zrejme aj dizajnéra topánok značky Balenciaga – Davida Beauciela, ktorý navrhol zvláštne topánky pripomínajúce niečo medzi potápačskými plutvami a vtákopyskom s hranatou špičkou. Ako sa v tom chodí, by nám povedali samotné modelky. 

 
 

Faktom však je, že návrhár Demn Gvasali   sa v tvorbe posledný čas zameriava na ironický dizajn . Jeho najnovšia kolekcia je ešte viac preexponovaná, ako kedykoľvek predtým (čítajte v predchádzajúcich článkoch – Paris Fashion Week – sezóna Jar / Leto 2020, Balenciaga.  Čo sa dalo, to je postavené do ironickej roviny s obrovskou nadsádzkou.  Od samotného vzhľadu modeliek, ktoré pripomínali nevydarené plastické úpravy a skrášlenia, cez jeho obľúbené oversize saká so širokými ramenami, ktoré doslova pohlcujú človeka. Dominovali 80. roky.  Zvláštne modely dotvárali aj doplnky – topánky s hranatým tvarom.

Ďalším zaujímavým sústom pre potešenie očí boli dizajnové topánky, nadkolenné čižmy od Kiminte Kimhekim s  množstvov malých pripnutých nápisov s logom tejto značky po celej svojej ploche.

OFF-WHITE

Módny návrhár Virgil Abloh je známy inovatívnymi módnymi trendami. Jeho najnovšia kolekcia predvedená 16. septembra 2019 počas Paris Fashion Weeku 26. septembra 2019   bola ladená minimalisticky.  Čisté línie striedali zaujímavé detaily. Na materiáloch sa objavili výrazné potlače a  kolekcii dominovali  výrazné farby. Pre jeho tvorbu je typické kombinovanie rôznych materiálov,  no unikátnym spôsobom jemu vlastným. Zaujímavým prvkom najnovšej  kolekcie pre sezónu Jar / Leto 2020 sa stali topánky. K nim ladili tiež kabelky.

Značka Off-White  v najnovšej kolekcii  obula modelky do sťaby vesmírnych meteorických topánok. 

Talianska modelka Chiara Scelsi (vľavo) predviedla model so zaujímavými topánkami, ktoré ladili s asymetrickými náušnicami , prsteňom a farebne aj s nohavicami.

Mandatory Credit: Photo by Shutterstock 
Model on the catwalk, Off-White show, Runway, Spring Summer 2020, Paris Fashion Week, France – 26 Sep 2019

zdroj obrázkov: shutterstock

Sleduj ma na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

Share: