Najpozoruhodnejšie módne show Paris Fashion Weeku a nové trendy – Jar / Leto 2020, Alexander McQueen,  Dries van Noten, Maison Margiela, Stella McCartney,  Givenchy, Miu Miu,   23. september – 1. október 2019

Paris Fashion Week je  udalosťou, kde najlepšie módne domy, značky a návrhári predstavujú svoje kolekcie, spolupráce a produkty. Ukončuje mesiac trvajúci maratón svetových  módnych show a nasleduje ihneď za Milan Fashion Weekom. 

Koncom septembra priniesol Paris Fashion Week opäť zaujímavé módne novinky, trendy, nezabudnuteľné momenty a kolekcie pre nasledujúcu sezónu Jar / Leto 2020 z pera ikonických módnych domov a dizajnérov.   

ALEXANDER McQUEEN

Kvetinové motívy,  zdá sa , sa  stali novým módnym trendom v dielach viacerých dizajnérov. Módna návrhárka Sarah Burton sa zamerala práve na motívy ohrozených druhov kvetín prevedené do romantických ženských modelov najnovšej kolekcie značky Alexander McQueen pre sezónu Jar / Leto 2020.

foto: showbit

foto: Chloé le Drezen

Na móle sa striedala záplava čipiek, volánov, priehrštie romantiky snúbiace sa so ženskosťou na šatách bolo osadené do typickej McQueenovskej estetiky.

Z materiálov vynikal ľan, pričom niektoré modely pochádzali od najstaršieho výrobcu ľanu na svete. 

zdroj: Vogue com

foto: showbit

Video z prehliadky si môžete pozrieť v tomto linku: https://www.youtube.com/watch?v=uKGoRX0y9w8

foto: Jason Lloyd-Evans

Viac fotografií a zaujímavosti nielen z Paris Fashion Weeku – sledujte na facebook blog stránke Mya Mirell Fashionista

DRIES VAN NOTEN

Dvaja absolútne opozitní návrhári zharmonizovali svoju víziu vo výnimočnú parížsku módnu show. Spojenie umeleckých protikladov belgického dizajnéra Dries Van Noten a Francúza Christiana Lacroix ponúklo vo výsledku oku lahodiaci módny zážitok. 

zdroj: vogue co uk

Nečakaná spolupráca dvoch návrhárov predviedla na móle explóziu farieb, vzorov a dekoratívnych materiálov, ktoré obecenstvo postupne vstrebávalo. 

zdroj: Vogue com

zdroj: delphine achard/wwd

Potlesk pre vzácny a požehnaný okamih, kedy dva módne hlasy spievali tento song v perfektnej harmónii.

MAISON MARGIELA

Tak ako Milan Fashion Week patril Jennifer Lopez, ktorá zobrala všetku slávu a strhla pozornosť sveta na seba , tak Paris Fashion Week mal svoju hviezdu.  Nemeckého vychádzajúceho modela  Leona Dame.  Zvláštnou prikrčenou dynamickou chôdzou, ktorou zakončil prehliadku značky Maison Margiela v saku a čižmách sa preslávil ihneď . Tento jeho walking po runway (chôdza po móle), ktorý neunikol žiadnej pozornosti, sa stal okamžite virálny. Niektorí jasali, iní spracovávali šokovú nádielku. Ľadová kráľovná módy Anna Wintour sa dokonca pousmiala. 

zdroj: Vogue com

Nová kolekcia módneho domu Maison Margiela kontroverzného návrhára Johna Galliana vzdala hold povojnovému Francúzsku. Vojenské prvky sú v kolekcii prepojené s uniformami sestričiek v štýle rokov 40tych.

zdroj: Vogue com

STELLA McCARTNEY

Návrhárka Stella McCartney sa dlhšie snaží o inšpiratívne ekologické módne návrhárstvo. Značka uviedla počas Paris Fashion Weeku svoju ekologicky najudržateľnejšiu kolekciu. Nielen módnemu domu Dior leží na srdci zastaviť čas nepretržitého ničenia prírody a priniesť pozitívny náhľad na možnosti fungovania a smerovania módneho priemyslu, taktiež značke Stella McCartney a mnoho iným.  Tri štvrtiny oblečenia bolo vyrobené z materiálu s nulovým odpadom ako regenerovaný kašmír, konopné vlákno  a udržateľný prírodný materiál rafia paliem, ktorý vidieť aj na logách McCartney kabeliek.

zdroj: Sonny Vandevelde

zdroj: Vogue com

Efektné vrstvenie, zaujímavo tvarované lemy a strihy boli najmarkantnejšie v najnovšej kolekcii tejto značky pre sezónu Jar – Leto 2020, ktorá niesla značky ženskosti, športového štýlu a elegancie.

Módna návrhárka Stella McCartney na záver módnej show.

zdroj: Vogue com

GIVENCHY

Súzvuk sofistikovaných ženských prvkov s mestskými dotykmi to je to, čo návrhárka Claire Waight Keller vie najlepšie. Najnovšia kolekcia značky Givenchy bola poňatá v  duchu módy z ulíc Paríža a New Yorku z rokov  90tych. Kožené bundy so šortkami dĺžky po kolená striedali nohavice z recyklovaného denimu, overaly a nádherné šaty s balónovými rukávmi a sériami kvetinových aplikácií na sieťových materiáloch.

zdroj: Vogue com

Zaujímavé prevedenie aj strihy dominujú časti šiat, ktorých promenáda pripomínala doslova kvetinovú záhradu.

zdroj: lofficielusa.com

Objavili sa tiež denimové šaty jednoduchého strihu. Pečať dizajnérky sa niesla v súzvuku s tradíciou značky Givenchy, ktorá najnovšiu kolekciu obohatila o eleganciu s moderným street stylovým efektom.

MIU MIU

Módna značka Miu Miu sa v novej kolekcii pre sezónu Jar / Leto 2020 zamerala na tlmené farby zo základných tónov, ktoré vynikli na modeloch inšpirovaných rokmi 40tymi. Mohli sme vidieť áčkové sukne dĺžky po kolená alebo midi, úzke pásy a svetríky v hravých kombináciách.  Na modeloch boli badať len minimálne náznaky zdobivosti s vyniknutím čistých línií.  Vizáž modeliek bola v dobovom duchu, vlasy vyformované do podoby kučierok a lokní.  No povedzte, spoznali by ste vpravo v tejto vizáži modelku Bella Hadid? 

Modelka Kaia Gerber v šedých šatách Miu Miu – Jar / Leto 2020 s nariaseným volánovým zdobením. 

foto: Jason Lloyd-Evans

Sleduj ma na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

 

Share: