Najpozoruhodnejšie módne show Paris Fashion Weeku a nové trendy – Jar / Leto 2020, Lanvin,  Loewe, Haider Ackermann,  23. september – 1. október 2019

Koncom septembra a začiatkom októbra sa štvorica svetových týždňov módy preklopila do finálnej fázy a vyvrcholila Paris Fashion Weekom. Ten priniesol opäť zaujímavé módne novinky, nezabudnuteľné momenty a kolekcie ikonických módnych domov pre sezónu  Jar / Leto 2020.  V tejto III. časti sa pozrime na ďalších módnych návrhárov z parížskeho módneho týždňa a ich horúce novinky.    

LANVIN

Prehliadka značky Lanvin sa konala v priestore záhrady múzea Musée de Quai Branly, ktorý však od rána 25. septembra 2019 čelil  silnému lejaku.  Na túto skutočnosť je parížska módna scéna pripravená a tak diváci dostali veľké priehľadné dáždniky. Našťastie v Miláne nás toto nepostretlo a celý predchádzajúci týždeň módy bolo nádherne slnečno. 

Milý počin s dáždnikmi , ktoré zabezpečil  kreatívny riaditeľ značky Bruno Sialeli však skomplikovala skutočnosť, že dáždniky boli veľké a neskladné a diváci tak mali sťaženú manipuláciu v tesnom priestore. Cez  slúchadlá počúvali hudbu, ktorá doprevádzala promenádu modeliek, čo celú prípravnú fázu s usádzaním komplikovalo. 

Módna značka Lanvin si nachystala pre nasledujúcu letnú sezónu Jar / Leto 2020 zaujímavé modely s komixovými potlačami, ktoré niesli svoj príbeh. Celý tento koncept sa niesol v retro duchu, v jemných vyblednutých farbách a modely ozvláštnili zaujímavé tvary klobúkov, ktoré sa stanú hitom nasledujúcu sezónu.

Pripomeniem, že komixovú potlač sme mohli vidieť aj v minulosti , nedávno počas Milan Fashion Weeku na prehliadke letnej kolekcie značky Prada, kedy umelecká riaditeľka značky oslovila až šiestich komixových kresličov, aby navrhli kolekciu pre Jar/Leto 2018. (čítaj tu na blogu v predchádzajúcich článkoch). 

Veľmi zaujímavé architektonicky riešené strihy sa zobrazili na týchto predvedených modeloch najnovšej kolekcie značky Lanvin. Kombinácia čiernej a bielej so zaujímavým strihom je esteticky pôsobivé dizajnérske umenie.

Komiksy

Rozprávkové postavičky, slogany, monogramy a komiksy. V móde sme sa môžeme stretnúť s čímkoľvek. Tento rok sme čelili monogramom, ktoré sa vynímali na každom kúsku oblečenia. Čím väčšie, tým lepšie. 

Značka Lanvin však prichádza s niečím úplne iným. Do svojich modelov pridala komiksové príbehy. Celému tomuto koncept vdýchli retro nádych a to v podobe vyblednutých farieb.

zdroj: Vogue com

LOEWE

Značku Loewe dlhý čas charakterizovali prepracované detaily, kvalitná remeselná práca a najmä nadčasovosť. Najnovšia kolekcia v sebe snúbi ženskosť, jemnosť, eleganciu, jednoduché siluety, pôsobivé detaily spoločne vytvárajúce minimalistický boho look. 

Samotný dizajnér sa o najnovšej kolekcii pre sezónu Jar / Leto 2020 vyjadril slovami: „Extrémy ženskosti a luxusu posunuté do éterických výšin,“ kde surové lemy viac už neuvidíme, ale nahradil ich technickou dokonalosťou. 

zdroj: Vogue com

Éterické, poetické a aristokratické, to sú šaty Jonathan Andersona nesúce ducha doby skrz tekuté siluety a silné vibrácie. Najzaujímavejší model pre mňa z tejto kolekcie pre sezónu Jar / Leto 2020  boli  šaty s hlbokým ostrým „v“ výstrihom v topovej časti, ktorá padala na spodnú časť.  Kaskádovite vrstvené materiály sa v pohybe cez seba vinuli vplyvom veľmi efektného strihu. 

zdroj: indigital. tv

Zaujímavý je tiež  dvojvrstvový model predvedený modelkou Cara Taylor s asymetricky riešeným strihom s architektonickou precíznosťou až rezmi. 

Kontrastná ženská elegancia dosiahnutá v líniách, blokoch a čistých strihoch. 

Nežnosť, ženskosť, dievčenskosť a éterickosť sa zrkadlila v krehkých bielych modeloch. Romantické zdobenie podčiarkovalo túto sensualitu. 

zdroj: indigital. tv

HAIDER ACKERMANN

Čisté strihy a jednoduché siluety, minimalistická jednoduchosť po miernu zdobenosť a hra s objemom, potlačami a farbami – tak možno charakterizovať najnovšiu kolekciu tejto značky pre sezónu Jar / Leto 2020. Všetko je tak prehlučnené, pociťuje návrhár a tak chcel kolekciu urobit „tichšou, mierumilovnejšou“. 

Na prehliadke zažiarili modelky – nigérijská modelka Adut Akech v zelenom, ktorá sa stala neskôr počas British Fashion Awards 2019 ocenenou modelkou ročníka a americká modelka Bella Hadid. 

Modelka Kiki Willems predviedla dva rôzne modely – minimalistický model so zdobením a kimonový model s nohavicami s abstraktným florálnym vzorom. 

Haider Ackermann RTW Spring 2020

zdroj: Vogue It

Na móle sa striedali perfektne strihané saká, šortky, nohavice, ktoré predviedli muži aj ženy od základných tónov šedej, čiernej , ktoré boli zmixované s farbami zelenou a modrou a skombinované s riasením a asymetrickými strihmi. 

Viac obrázkov a zaujímavostí sa dočítate na facebook stránke Mya Mirell Fashionista, kde sú aj videá z prehliadok a instagrame: mya_mirell. 

Sleduj ma na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

 

Share: