New York Fashion Week  –  prehliadky kolekcií značiek Carolina Herrera, Michael Kors,   Jar/Leto 2024,   8. – 13. september 2023 , osobnosti a módne trendy , časť III.

Sezóna módnych týždňov  Jar/Leto 2024   je tu a v mesiacoch september a október 2023  sa v New Yorku, Londýne, Miláne a Paríži uskutočnia stovky prehliadok. New York Fashion Week , ktorý sa odohral v týždni od  8. do 13. septembra 2023 a   hostil množstvo značiek

Nabitý program New York Fashion Weeku oficiálne odštartoval v piatok  8.  septembra 2023    veľmi očakávaným debutom dizajnéra  Peter  Do pre značku Helmut Lang.  Týždenné prehliadky boli roztrúsené po celom meste.  

UDRŽATEĽNOSŤ

Pre dizajnérov zameraných na udržateľnosť ponúkla táto sezóna šancu preskúmať nové materiály.  Dizajnérka Hilary Taymour značky Collina Strada  začala používať Vegea – kožu vyrobenú z vyradených hroznových šupiek vo vinárskych závodoch , ako aj kožu z kukuričnej šupky pre novú spoluprácu so značkou Ugg.  Značka Shui medzitým začlenila prastarý textilný proces z čias dynastie Ming, ktorý viaže bahno bohaté na železo na hodváb.

Pozrime sa na ďalšie módne momenty značiek a hviezdy, ktoré sa zúčastnili New York Fashion Weeku, sezóny Jar/Leto 2024. 

CAROLINA HERRERA

Najnovšia kolekcia návrhára Wesa Gordona pre Carolinu Herreru, bohatá na kvety a často objemná, dostala od samotnej Herrery nadšený palec hore . Herrera  sedela v prvom rade v ostro žltom nohavicovom kostýme, keď sa návrhár uklonil.

Kolekcia Carolina Herrera pre sezónu Jar/Leto 2024 predvedená počas New York Fashion Weeku  bola inšpirovaná „ležérnym pôvabom a ľahkosťou večnej americkej múzy Carolyn Bessette-Kennedyovej,“ uviedla značka. Medzi najvýraznejšie modely patrili nádherné priehľadné čipkované šaty spárované s kardigánmi, pestrofarebné tylové šaty so zodpovedajúcimi blejzrami a pletené nohavičky s kvetinovou úpravou.

Žena Carolina Herrera túto sezónu spochybňuje predstavy o jednoduchosti a pretvára ženskú silu a energiu New Yorku bez toho, aby obetovala radosť z obliekania pre seba,“ povedal kreatívny riaditeľ Wes Gordon, zatiaľ čo Herrera sedela hrdo v prvom rade.

Lucy Hale v károvanom kostýme – americká herečka a speváčka na prehliadke značky Carolina Herrera.

MICHAEL KORS

Značka Michael Kors sa inšpirovala  tými najúžasnejšími dovolenkami pre Jar/Leto 2024   pri prezentácii nábrežnej šou v Brooklyne oproti modrej oblohe. „V tejto sezóne berieme všetkých na dovolenku,“ povedal dizajnér. „Je to transcendentná radosť z úniku, je to rozsiahla romantika očarujúceho úteku a je to náraz sofistikovaného, ​​elegantného optimizmu.

Módne defilé viedla ruská modelka Irina Shayk.

Nezvyčajne pre kolekciu inšpirovanú ďalekými cestami bola vybraná tlmená paleta farieb  s dôrazom na klasické čierne letné šaty.

Dizajnér Michael Kors zachytil v kolekcii zmysel pre „efektívnu romantiku“ .

MICHAEL KORS – DOPLNKY

Ploché topánky dodali ceľkovému vzhľadu nádych nenútenosti, zatiaľ čo niekoľko modeliek niesli ručne tkané tašky v tvare vedra v uzle legendárneho letného štýlu Jane Birkin.

CELBRITY NA PREHLIADKACH – NEW YORK FASHION WEEK 

Módnych prehliadok sa zúčastnilo nespočet celebrít, nebolo tomu inak ani na prehliadke Michael Kors, kde v prvých radoch sedeli:  herečka Blake Lively (prvá zľava) , herečka Halle Berry (tretia zľava),   herečka Pamela Anderson (druhá fotka, napravo) , modelka Elsa Hosk (tretia fotka, posledná napravo), speváčka Jennifer Lopez , speváčka Janet Jackson (v ťavom lakovanom kostýme) , speváčka Rita Ora (posledná fotka v čiernom komplete) .

 

Vanessa Hudgens

Halle Berry

Sai De Silva  – content creator, influencer

obrázky:  © pinterest, getty images, WireImage,  Vogue, Michael Kors, Carolina Herrera

Prvú a druhú časť článku o New York Fashion Weeku – sezóne Jar/Leto 2024  si  môžete prečítať v histórii  na tomto blogu.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

Share: