New York Fashion Week  –  prehliadky kolekcií značiek pre Jar/Leto 2024, módne trendy a svetové  osobnosti , časť I.

Sezóna prehliadkových mól pre  Jar/Leto 2024  je tu a v mesiacoch september a október 2023  sa v New Yorku, v Londýne, Miláne a  v Paríži uskutočnia stovky prehliadok. New York Fashion Week sa uskutočnil v mesiaci september 2023 v týždni od 8. do 13. 

Svetové týždne módy bývajú nabité hviezdami zvučných mien. Hostia a módni nadšenci majú možnosť prvýkrát uvidieť  aj austrálskeho návrhára  Christophera Esbera, ktorý sa zapojí do parížskeho harmonogramu ,  dizajnér Louise Trotter predstaví svoju prvú kolekciu pre Carven a  supermodelky 90. rokov – Linda Evangelista, Cindy Crawford, Naomi Campbell a Christy Turlington v rámci London Fashion Weeku predvedú spoločný catwalk počas večera Vogue World.

Supermodelka Linda Evangelista s dcérou supermodelky Cindy CrawfordKaiou Gerber , aktuálne jedna z najžiadanejších svetových modeliek. 

Newyorský týždeň módy je späť a berie mesto útokom. I keď počasie bolo všelijaké a prinieslo aj búrky, New York hostil  množstvo významných podujatí, vrátane návratu značiek ako Ralph LaurenPhillip Lim  v harmonograme módnych prehliadok, ako ako aj debuty  začínajúcich dizajnérov ako Grace Ling a nedávneho víťaza  projektu „Project Runway“ , Bishme Cromartie.   Značka  Gypsy Sport  dizajnéra Rio Uribe oslávila  v rámci New York Fashion Weeku, v septembri 2023, svoje 10. výročie.

Phillip Lim – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Grace Lyng – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Nabitý program New York Fashion Weeku oficiálne odštartoval v piatok  8. septembra 2023    veľmi očakávaným debutom dizajnéra  Peter  Do pre značku Helmut Lang. Dizajnér narodený vo Vietname dostal šancu reinterpretovať minimalistickú značku 90-tych rokov,  ktorá strávila roky bez kreatívneho riaditeľa,  pre novú generáciu. Zasiahol do mnohých nôt pôvodnej estetiky značky, pričom do kolekcie vložil svoje vlastné romantické cítenie (vrátane spolupráce s básnikom Oceanom Vuongom), viditeľné najmä v  pánskych a dámskych oblekoch.

Peter Do pre Helmut Lang – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Peter Do pre Helmut Lang – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Ďalším debutom v rámci  Milan Fashion Weeku bude Peter Hawkings v značke Toma Forda a talianska značka Gucci  uvedie svoju prvú očakávanú kolekciu od  Sabato de Sarna.  

TRENDY NEW YORK FASHION WEEKU , JAR/LETO 2024 – OD MINIMÁLNEHO PO MAXIMÁLNE

Počas celého týždňa dominovali na mólach  dlhé saká a nadrozmerné kostýmy zmiešané s priesvitnými šatami, od Coach,  Khaite, Jason Wu po Eckhaus Latta. Ale zatiaľ čo mnohé z týchto značiek využívali obmedzené farebné palety, existovali aj maximalistické momenty.

Coach – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Coach – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Jason Wu – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Jason Wu – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Jason Wu – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Khaite  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Eckhaus Latta – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Dizajnérka Kim Shui, ktorá v sobotu večer 9. septembra 2023  poslala  na mólo  koketný korzet na párty, povedala CNN v zákulisí, že navrhuje pre ľudí, ktorí „majú veľa osobností“. 

Kim Shui – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Kim Shui – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Kim Shui – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Pre dizajnérov zameraných na udržateľnosť ponúkla táto sezóna módneho týždňa  šancu preskúmať nové materiály.  Dizajnérka Hilary Taymour značky Collina Strada povedala, že začala používať Vegea – kožu vyrobenú z vyradených hroznových šupiek vo vinárskych závodoch , ako aj kožu z kukuričnej šupky pre novú spoluprácu so značkou Ugg.  Shui medzitým začlenila prastarý textilný proces z čias dynastie Ming, ktorý viaže bahno bohaté na železo na hodváb.

Collina Strada  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

V nedeľu usporiadala spoločnosť Studio 189, ktorú spoluzaložili Rosario Dawson a Abrima Erwiah na propagáciu africkej módy, slávnostnú popoludňajšiu show s bohatými textíliami v tradičných aj súčasných strihoch. Dawson a Erwiah spoznali afrických remeselníkov v Burkine Faso, ktorí prispeli do kolekcie  tým, že na móle  ukázali ich monumentálne portréty. „Všetko je stále ručne vyrábané: batikované, indigo, kente,“ povedala  Dawson .

Studio 189 – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Studio 189 – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Pozrime sa na prvé módne momenty a hviezdy, ktoré sa zúčastnili New York Fashion Weeku, sezóny Jar/Leto 2024. 

OSOBNOSTI NA PREHLIADKACH NEW YORK FASHION WEEKU – HVIEZDNA SILA

Týždenné prehliadky boli roztrúsené po celom meste.  Počnúc záhradnou fantáziou od  Collina Strada na strešnej farme v Brooklyne. 

Collina Strada – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Až po  prehliadku vrstvených šiat a sochárskych zlatých šperkov Prabala Gurunga na Rooseveltovom ostrove – udalosť, ktorej sa zúčastnili Padma Lakshmi, Awkwafina, Venus Williams a Maddie Ziegler sa odvážila zúčastniť sa dažďa aj ostrovnej lanovky.

Prabal Gurung  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Prabal Gurung  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Prabal Gurung  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Medzi celebritami sa opäť objavila aj  speváčka Jennifer Lopez na prehliadke značky COACH.

Na Park Avenue hostila značka  Proenza Schouler It-girls , hostí a hercov ako Rachel Sennott a Ayo Edebiri a spoločenskú osobnosť Sofia Richie Grainge.

Proenza Schouler  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024

Proenza Schouler  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024

Instagramové dievčatá, influencerky na prehliadke Proenza Schouler  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 (Rachel Sennott – druhá zľava)

Instagramové dievčatá, influencerky na prehliadke Proenza Schouler  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024, Leonie Hanne a Sofia Richie Grainge

Instagramové dievčatá, influencerky na prehliadke Proenza Schouler  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024, Rachel Sennott (vľavo) a herečka Pamela Anderson

Módna show Phillipa Lima v čínskej štvrti prilákala okrem iných osobnosti : Stephanie Hsu, Hayley Williams z Paramore, The Kid Laroi a Kathy Hilton. 

Stephanie Hsu  na prehliadke Phillip Lim – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024

Phillip Lim – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024

Phillip Lim – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024

Najviac hviezdnym podujatím víkendu však bola 15. výročie módnej šou značky Christian Siriano, kde sa v eklektickom prvom rade objavili speváčka Janet Jackson, Laura Linney, modelka Laverne Cox, Kesha a speváčka Avril Lavigne. 

Janet Jackson na prehliadke Christian Siriano  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024

Avril Lavigne na prehliadke Christian Siriano  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024

Módnych prehliadok sa zúčastnili osobnosti, ako napríklad herečky Diane Keaton, Julianne Moore, Amanda Seyfried, James Marsden, modelka Cara Delevingne, speváčka Jennifer Lopez , Keri Russell a Gabrielle Union. 

Herečka Julianne Moore

Herečka Julianne Moore, speváčka Jennifer Lopez, herečka Diane Keaton a herečka  Amanda Seyfried na prehliadke značky Ralph Lauren. 

Herečka Katie Holmes .

Herečka Pamela Anderson (vpravo).

obrázky:  © Nina Westervelt/WWD, Sophie Sahara/WWD, Steve Eichner/WWD , Vogue, Ralph Lauren, Phillip Lim, Grace Ling, Helmut Lang, Tom Ford, Coach, Khaite, Jason Wu, Eckhaus Latta, Kim Shui, Collina Strada, Studio 189, Prabal Gurung, Proenza Schouler

Druhú,  tretiu a štvrtú časť článku o New York Fashion Weeku – sezóne Jar/Leto 2024  si  môžete prečítať v pokračovaní  na tomto blogu.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

Share: