New York Fashion Week  –  prehliadky kolekcií značiek Area, Retrofête, Bevza, Gabriela Hearst, Tory Burch,  Jar/Leto 2024,  8. – 13. september 2023 , osobnosti a módne trendy , časť II.

Sezóna módnych týždňov  Jar/Leto 2024   je tu a v mesiacoch september a október 2023  sa v New Yorku, v Londýne, Miláne a  v Paríži uskutočnia stovky prehliadok.   New York Fashion Week , ktorý sa odohral v týždni od  8. do 13. septembra 2023,   hostil množstvo značiek, z ktorých si predstavíme ďalších protagonistov.

Svetové týždne módy bývajú nabité hviezdami zvučných mien. Hostia a módni nadšenci majú možnosť prvýkrát uvidieť  aj austrálskeho návrhára Christophera Esbera, ktorý sa zapojí do parížskeho harmonogramu.  Louise Trotter predstaví svoju prvú kolekciu pre Carven  a supermodelky 90. rokov – Linda Evangelista, Cindy Crawford, Naomi Campbell a  Christy Turlington sa v rámci London Fashion Weeku predvedú na móle v spoločnom catwalku počas večera Vogue World.

Newyorský týždeň módy je späť a berie mesto útokom. I keď počasie bolo všelijaké a prinieslo aj búrky, New York hostil  množstvo významných podujatí, vrátane návratu značiek ako Ralph Lauren a  Phillip Lim  v harmonograme módnych prehliadok, ako ako aj debuty  začínajúcich dizajnérov ako Grace Ling a nedávneho víťaza  projektu „Project Runway“ , Bishme Cromartie.   Značka  Gypsy Sport  dizajnéra Rio Uribe oslávila  v rámci New York Fashion Weeku, v septembri 2023, svoje 10. výročie.

Nabitý program New York Fashion Weeku oficiálne odštartoval v piatok  8.  septembra 2023    veľmi očakávaným debutom dizajnéra  Peter  Do pre značku Helmut Lang.  Týždenné prehliadky boli roztrúsené po celom meste počnúc záhradnou fantáziou od  Collina Strada na strešnej farme v Brooklyne. 

UDRŽATEĽNOSŤ

Pre dizajnérov zameraných na udržateľnosť ponúkla táto sezóna šancu preskúmať nové materiály.  Dizajnérka Hilary Taymour značky Collina Strada  začala používať Vegea – kožu vyrobenú z vyradených hroznových šupiek vo vinárskych závodoch , ako aj kožu z kukuričnej šupky pre novú spoluprácu so značkou Ugg.  Značka Shui medzitým začlenila prastarý textilný proces z čias dynastie Ming, ktorý viaže bahno bohaté na železo na hodváb.

Pozrime sa na ďalšie módne momenty značiek a hviezdy, ktoré sa zúčastnili New York Fashion Weeku, sezóny Jar/Leto 2024. 

AREA

Spoluzakladateľ značky Area, dizajnér Piotrek Panszczyk,  zmiešal módu a konfekciu v jednej prehliadke. V tejto sezóne sa medzi surrealistickými prvkami značky objavil pazúrový motív s trhlinami a kolekcia skúmala, ako sa pôvodné materiály ako kosti a kožušina stali symbolmi bohatstva. Ploché kosti prepracované ako lakované kusy pokryté kryštálmi Swarovski boli  zviazané do rôznych rób. 

Kolekciu Area Jar/Leto 2024  dopĺňali trblietavé róby, trblietavé krištáľové masky s lebkami  a objemné nafúknuté kabáty s textíliou z fotokopírovanej kožušiny.

RETROFETE OHAD SEROYA a AVIAD KLIN

Zakladatelia Retrofête – Ohad Seroya  a  Aviad Klin oslávili päť rokov podnikania a svoju prvú kolekciu na New York Fashion Weeku s mikro mini ,  šortkami a s nadrozmernými ramenami. 

 Značka Retrofête sa stala známou  spoločenskými šatami, ktoré, ako sa ukázalo aj v tejto línii, hrali prím,  pričom tentokrát prišla aj s trblietavou metalízou zdobiacou všetko.

BEVZA

Ukrajinská značka  Bevza sa aj túto sezónu pripojila  k harmonogramu New York Fashion Weeku a predstavila kolekciu, ktorá je „venovaná vášnivej a uvedomelej mladej generácii, ktorá je odhodlaná prispieť k mierovej budúcnosti,“ povedala zakladateľka Svitlana Beza. Túto sezónu jej inšpiráciu ponúkli rozkvitnuté nechtíky – kvet , ktorý symbolizuje optimizmus a oživenie.  „Nechtíky sú obľúbené kvety môjho starého otca,“ povedala. „Na počesť jeho pamiatky som 20 rokov na svojom balkóne v Kyjeve presádzala semená, ktoré mi dal. Bola som nútená opustiť svoj dom v Kyjeve, ale jeho pamiatku som si uchovala u seba. Chcem, aby tieto kvety vyklíčili všade.“ 

GABRIELA HEARST

Na svoju prehliadku Jar/Leto 2024 priniesla  značka Gabriela Hearst  do skladu v Brooklyn Naval Yard módnu nádielku,  kde predstavila elegantnú a sofistikovanú kolekciu metalických šiat, výrazných topov, háčkovaných čipkovaných rób a separátov z umelej kože. Kolekcia  inšpirovaná Druidmi , starovekými keltskými kňazmi,  bola o sile a ochrane. 

TORY BURCH

Tory Burch bola túto sezónu vyslovene cool.  Značka predstavila nadrozmerné saká, žlté slnečné okuliare, minisukne a malé šaty s jedinečnými siluetami.   “ V chaotickom svete sme premýšľali o tom, čo znamená štýl bez námahy  teraz,“ povedala Burch. „Oblečenie, ktoré uvoľní priestor vo vašej mysli.  Pre Jar/Leto 2024 je definované modulárnym krajčírstvom, materiálmi s hmotnosťou peria a dynamickými vrstvami, ktoré vytvárajú štruktúru a objem bez objemu…Táto kolekcia je navrhnutá na bývanie, pohybovať sa s vami a vzbudzovať pocit ľahkosti a optimizmu.

TRENDY NEW YORK FASHION WEEKU , JAR/LETO 2024 – OD MINIMÁLNEHO PO MAXIMÁLNE

Počas celého týždňa dominovali na mólach  dlhé saká a nadrozmerné kostýmy zmiešané s priesvitnými šatami, od Coach,  KhaiteJason Wu po Eckhaus Latta. Ale zatiaľ čo mnohé z týchto značiek využívali obmedzené farebné palety, existovali aj maximalistické zábery.

Coach – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Jason Wu – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Khaite  – New York Fashion Week, kolekcia Jar/Leto 2024 

Módnych prehliadok sa zúčastnilo nespočet celebrít, medzi nimi opäť speváčka Jennifer Lopez na prehliadke značky Ralph Lauren a  Coach. 

Herečka Blake Lively bola prekrásna v béžovo-trblietavom overale,  v béžovom monochromatickom vzhľade, keď navštívila prehliadku značky Michael Kors.

obrázky:  © pinterest, getty images, WireImage,  Vogue, Gabriela Hearst, Tory Burch, Jason Wu, Khaite, Retrofête , Bevza, Area

Prvú,  tretiu a štvrtä časť článku o New York Fashion Weeku – sezóne Jar/Leto 2024  si  môžete prečítať v histórii a v pokračovaní   na tomto blogu.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

Share: