New York Fashion Week  –  prehliadky kolekcií značiek Ulla Johnson, Ralph Lauren,  Jar/Leto 2024,   8. – 13. september 2023 , osobnosti a módne trendy , časť IV.

Sezóna módnych týždňov  Jar/Leto 2024   je tu a v mesiacoch september a október 2023  sa v New Yorku, v Londýne, Miláne a v Paríži uskutočnia stovky prehliadok.  New York Fashion Week , ktorý sa odohral v týždni od  8. do 13. septembra 2023,   hostil množstvo značiek, z ktorých si predstavíme ďalších protagonistov.

Nabitý program New York Fashion Weeku oficiálne odštartoval v piatok  8.  septembra 2023    veľmi očakávaným debutom dizajnéra  Peter  Do pre značku Helmut Lang.  Týždenné prehliadky boli roztrúsené po celom meste počnúc záhradnou fantáziou od  Collina Strada na strešnej farme v Brooklyne. 

I keď počasie bolo všelijaké a prinieslo aj búrky, New York hostil  množstvo významných podujatí, vrátane návratu značiek ako Ralph Lauren a  Phillip Lim  v harmonograme módnych prehliadok, ako aj debuty  začínajúcich dizajnérov ako Grace Ling a nedávneho víťaza  projektu „Project Runway“ , Bishme Cromartie.   Značka  Gypsy Sport  dizajnéra Rio Uribe oslávila  v rámci New York Fashion Weeku, v septembri 2023, svoje 10. výročie.

Hostia a módni nadšenci majú možnosť prvýkrát uvidieť  aj austrálskeho návrhára Christophera Esbera, ktorý sa zapojí do parížskeho harmonogramu módy.  Louise Trotter predstaví svoju prvú kolekciu pre Carven  a supermodelky 90. rokov – Linda Evangelista, Cindy Crawford, Naomi Campbell a Christy Turlington sa v rámci London Fashion Weeku predvedú na móle v spoločnom catwalku počas večera Vogue World.

Pozrime sa na ďalšie módne prehliadky  značiek a hviezdy, ktoré sa zúčastnili New York Fashion Weeku, sezóny Jar/Leto 2024. 

ULLA JOHNSON

Značka Ulla Johnson dodáva svojmu typicky bohémskemu vzhľadu v kolekcii Jar/Leto 2024  krásny nový nádych.

Dizajnérka prvýkrát vôbec spolupracovala s výtvarným umelcom, aby preniesla  plátno do trojrozmerného priestoru prostredníctvom splývavých rób a modelov na mieru. Tri krajinárske diela od maliarky Shary Hughes z Brooklynu boli prezentované na rôznych modeloch v celej kolekcii. Každé umelecké dielo zahaľovalo  látku do psychedelického a pútavého vzoru, ktorý ešte viac oživil pohyb oblečenia počas nedeľnej módnej show (10. septembra 2023)  na móle New York Fashion Weeku. 

Bolo veľmi vzrušujúce uctiť si jej prácu, ale aj to, že existovala vo väčšom svete našej práce,“ hovorí dizajnérka Ulla Johnson. „ Nikdy neberieme len niečo dvojrozmerné a doslovne to prezentujeme, ale skutočne tomu dávame život. Myslím, že ona sama bola taká nadšená, keď videla niečo, čo bolo ploché, naživo v 3-D svete kde vstúpila do života krásna žena.“

Značka Ulla Johnson  vytvorila v kolekcii pre Jar/Leto 2024  širokú škálu módnych lookov na deň aj noc. Veterníkové rozety vyčnievali na bokoch kombinéz, zatiaľ čo tylové stuhy zdobili živôtiky šiat.

Kolekciu dopĺňali neformálnejšie crop topy, viktoriánsky korzet a džínsové sukne.

Johnson, ktorá je známa svojim dizajnom s originálnymi, bohémsky orientovanými potlačami, obohatila kolekciu Jar/Leto 2024 aj o menšie  pôsobivé detaily, ako sú čipkové výšivky, starostlivá korálková výšivka a decentné diamanty vyleptané do odevov.

Som posadnutá zberateľka nájdených predmetov, či už prírodných alebo ručne vyrobených, ako sú mušle. Každá kolekcia je spôsobom zhromažďovania predmetov, momentov a pocitov,“ prezrádza návrhárka o svojej inšpirácii pre dizajn kolekcie.  „My sami, naše odevy, naše prostredie… všetko je tak trochu nestále. Snažila som sa  vytvoriť niečo, čo by bolo krásne, ale aj to, čo prekonalo tento moment.

Nová interpretácia bohémskych kúskov mala veľký ohlas v prvých radoch plných celebrít , kde sedeli : Zooey Deschanel, Stephanie Hsu, Jason Bolden, Law Roach a herečka Katie Holmes  a spoločne sa kochali  modelmi, keď prechádzali okolo.

RALPH LAUREN

Módny dizajnér Ralph Lauren sa vrátil na New York Fashion Week po štyroch rokoch voľna,  keď sa naposledy ukázal v harmonograme prehliadok. Bola to prvá prehliadka značky na New York Fashion Weeku od roku 2019.

Po minuloročnom prejazde krajinou, kedy  značka usporiadala okázalú show vo veľkolepej Huntingtonskej knižnici v San Maríne v Kalifornii, sa Ralph Lauren vrátil do svojej domovskej základne v New Yorku s piatkovým vystúpením v priestranných skladových priestoroch v Brooklyn Navy Yard, ktoré sa premenili na pretvorenú umeleckú galériu,  loft. 

Priestor bol vyzdobený  rustikálnym drevom a závesnými plátnami a nad ním sa jagali trblietavé lustre.

Značka Ralph Lauren vo svojej kolekcii Jar/Leto 2024 skombinovala  luxus a ležérnosť a ukázala elegantný kovový vzhľad a čipkované večerné šaty spolu so svojou milovanou džínsovinou. 

Famózna bola  dlhá kvetinová zdobená  sukňa alebo džínsová bunda zdobená kamienkami, pierkami a výšivkami.

V tejto kolekcii nechýbalo množstvo denimu, čipky a strapcov, ako aj  niekoľko výnimočných večerných lookov, mnohé z nich v čiernej alebo zlatej farbe.

Táto kolekcia, ako povedal dizajnér, bola „inšpirovaná ženskou individualitou – všetkými spôsobmi, akými sa žena dokáže vyjadriť prostredníctvom farieb, textúr, protikladov.“ 

Prehliadku dámskej kolekcie Ralph Lauren – Jar/Leto 2024  neuzavrel nikto iný ako 53-ročná supermodelka  Christy Turlington,  ktorá vyzerala  kráľovsky v lesklej zlatej róbe na jedno rameno. Jej šaty  však omylom pristúpila ruská modelka  Natalia Vodianova, načo sa obe modelky zasmiali a prehliadku zvládli s gráciou.

Značka Ralph Lauren priniesla do prvých radov hviezdy ako  speváčku Jennifer Lopez, herečky Julianne Moore, Diane Keaton, Mindy Kaling, Gabrielle Union, James Marsden.   Neďaleko sedeli herci Keri Russell a Matthew Rhys. Ďalšími hosťami boli Ariana DeBose, Rachel Brosnahan, Robin Wright či speváčka Sheryl Crow. Kolega dizajnér Thom Browne sedel vedľa redaktorky amerického magazínu Vogue , Anny Wintour.

Speváčka Jennifer Lopez.

Herečka Amanda Seyfried v kostýme Ralph Lauren.

Modelka Cara Delevigne ako pozvaný hosť na prehliadke Ralph Lauren.

Po módnej prehliadke sa z móla , z  „umeleckého loftu“ , otvorili veľké drevené dvere do obrovskej miestnosti pripomínajúcej stodolu  inšpirovanú Laurenovým rančom v Colorade  s dlhými stolmi obloženými ružovými ružami a sviečkami, kde hostí čakal módny večer v podobe hostiny – stoly sa prehýbali pod homárovým šalátom, filetom mignon a grilovaným  branzinom.

O chvíľu 84-ročný dizajnér Ralph Lauren po finále svojej módnej show počas New York Fashion Weeku.

obrázky:  © pinterest, getty images, WireImage,  Vogue, Ulla Johnson, Ralph Lauren

Prvú , druhú a tretiu časť článku o New York Fashion Weeku – sezóne Jar/Leto 2024  si  môžete prečítať v histórii  na tomto blogu.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

Share: