Nicola Brognano – taliansky módny návrhár, Milan Fashion Week, 22. september 2017
 
Mladý mnohosľubný talent, pre ktorý sa všetko zvrtlo príliš rýchlo, návrhár Nicola Brognano, predviedol na týždni módy v Miláne (september 2017) jednu zaujímavú kolekciu. 26 ročný rodák z Kalábrie preukázal svoju schopnosť zostaviť vyrovnanú kolekciu, v ktorej sa dokonale miesilo krajčírske umienie s precíznosťou detailov. Jeho kariéra vystrelila raketovou rýchlosťou. Ihneď po skončení štúdií na Istituto Marangoni začal pracovať pre módneho návrhára Giambattista Valli, neskôr pre módny dom Dolce & Gabbana a krátko na to uviedol na trh svoju vlastnú značku Nicola Brognano. Móda? Ako vysvetlil v rozhovore v backstage, módny návrhár dýchal módou už od samej kolísky: „Moja matka mala svadobný salón a ja ako dieťa som sa tam zvykol hrávať. Tvoril, navrhoval som si tam šaty . Móda je moja vášeň. Nemohol by som robiť niečo iného“. Finalista Woolmark Prize, výherca prestížnej talianskej súťaže „Who is on next?“ v roku 2016, čoskoro prerazil nielen v Taliansku, ale oslovil klientov už aj vo svete – vo Francúzsku, na strednom východe, v Rusku , Japonsku a v Číne. Ako sa vyjadril pre svetové módne magazíny, rád mixuje couture prvky s mestskými odkazmi a mužským štýlom. Je považovaný za návrhára s veľkým talentom a citom.
V backstage, s návrhárom Nicola Brognano, 22. september 2017
Módnu prehliadku si môžete pozrieť na mojom youtube kanály mya mirell tu: https://www.youtube.com/watch?v=S5kHs_X19Ss
a na facebook stránke – Mya Mirell Fashionista (sleduj aj instagram mya_mirell)
 
 

Prehliadka sa konala v dobre osvetlenom priestore pre natáčanie videa. Nie vždy sa podarí, že je priestor vhodný, je buď tmavý alebo sú modely príliš oslnené svetlami a potom sa nedajú spraviť kvalitné fotografie či video. Rovnako nie vždy máte aj dobré miesto na natáčanie. Na tejto prehliadke som mala miesto na sedenie v prvom rade, ale zvolila som si stáť a vhodný uhol pre natáčanie videa. Dokumentačné fotografie z videa:
BROGNANO fashion show, 22. september 2017
Nicola Brognano sa vo svojej kolekcii zameral aj na volány a vytvoril zaujímavé kreácie, výrazne očaril namä model dlhých volánových šiat fosforovej farby.
BROGNANO fashion show, 22. september 2017
Návrhár Nicola Brognano sa zameral na ženský, mnohostranný štýl, ktorý si vzal inšpiráciu z prirodzených farieb, romantiky a estetiky z obdobia medzi rokmi 1970 a 1990. Vytvoril kolekciu bohatú na uhladené detaily, nevšedné strihy vytvorené z 3D textúr a originálnych návrhov.
Použité farby v kolekcii boli biela, azúrová, oranžová, fialová, ružová, fosforové farby a čierna v kombinácii aj s transparentnými materiálmi.
Aplauz po skončení módnej show návrhára Nicola Brognano
Pre tento deň prehliadkového maratónu Milan Fashion Week som zvolila elegantný outfit, konkrétne pre jeho druhú polovicu pre prehliadky značky Brognano a Versace.
V zákulisí po prehliadke
Mladý návrhár Nicola Brognano po prehliadke zožal úspech a tešil sa davu gratulujúcich fanúšikov. Veľmi sa mi páčila zvolená hudba v závere módnej prehliadky a po jej skončení, vytvárala dojemnú atmosféru. Nečudo, že sa návrhár neubránil slzám. (video na facebook stránke Mya Mirell Fashionista).
Backstage – gratulácie, dojatie, slzy šťatia a radosti
Backstage

 
Modely v zákulisí, video z backstage si budete môcť pozrieť na facebook stránke blogu Mya Mirell Fashionista a na instagrame mya_mirell.
 
Modelky v zákulisí

 
Fotografie z prehliadky, zdroj: it.fashionnetwork.com
Fotografie z prehliadky, zdroj: it.fashionnetwork.com
Transparentné materiály, dĺžka mini, volány a dôraz na ramená
Fotografie z prehliadky, zdroj: it.fashionnetwork.com
Ready-to-wear kolekcia pre jar/leto 2018 na Milan Fashion Week sa vyznačovala niekoľkými trendami a to napríklad zaznamenaním návratu k prekvapivo ženskému štýlu košeľových šiat, ako boli tieto dámske rozvoľnené košeľové šaty z dielne Nicola Brognano. Čipkované vloženie s volánikmi po stranách, transparentné materiálové prvky nesú v sebe znaky romantiky a zmyselnosti. Dôraz sa kládol na ramená.
Fotografie z prehliadky, zdroj: us.fashionnetwork.com
 
Sleduj tiež
facebook blog page Mya Mirell Fashionista: https://www.facebook.com/mirellfashionista/
instagram: mya_mirell
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Share: