Oscar de la Renta – Pre Spring 2025,  módna symfónia v botanickej záhrade New Yorku, 11. jún 2024

V srdci pulzujúceho New Yorku, v oáze zelene a kvetín, sa  11. júna 2024 odohrala jedinečná módna prehliadka, ktorá spojila eleganciu módy s krásou prírody. Oscar de la Renta, renomovaný módny dom, predstavil svoju najnovšiu kolekciu Pre Spring 2025 v ikonickej Botanickej záhrade New Yorku.  Tento jedinečný zážitok bol viac než len módnou udalosťou,  bol to umelecký akt.  Táto prehliadka bola prvou od roku 2020 a oslávila dve hlavné múzy značky: New York a prírodu.

Kolekciu, ktorá bola oslavou prírodnej krásy a elegancie, navrhli spolukreatívni riaditelia Laura Kim a Fernando Garcia. Inšpiráciou pre túto skvostnú zostavu modelov boli akvarelové maľby orchideí od Garciu, ktoré sa stali ústredným motívom celého predstavenia​.

Po príchode do newyorskej botanickej záhrady boli hostia odprevadení k električkám, ktoré ich odviezli na prehliadku so sprievodcom po nádhernom areáli a stali sa svedkami aktuálnej výstavy „Wonderland: Curious Nature“.  Každú električku sprevádzal záhradník, ktorý poskytol pohľad na súčasné inštalácie a kvetinové výstavy vrátane plne rozkvitnutej ružovej záhrady.

Kvetinová Odysea

Kolekcia Pre Spring 2025 oslavuje všetko, čo symbolizuje jar – prebúdzajúcu sa prírodu, farby  a život. Modelky kráčajúce po móle pripomínali éterické bytosti, ktoré práve vystúpili zo záhonov kvetín. Oblečené v šatách s kvetinovými potlačami, jemnými čipkami a svetlými pastelovými farbami, prinášali do života romantiku a sofistikovanosť.

Atmosférická prehliadka Oscar De La Renta Pre Spring 2025

Vo vnútri zimnej záhrady privítali hostí dve formy šiat Oscara de la Rentu zdobené papradím a brečtanovými šatami. Keď sa hostia dostali na svoje miesta okolo jazierka v zimnej záhrade, plného rozkvitnutých kvetov a ľaliových vankúšikov, vzrušenie bolo hmatateľné. Začal sa mix skladby „This Must be the Place“ od Talking Heads a objavila sa modelka  Candice Swanepoel, ktorá mala oblečenú asymetrickú blúzku bez rukávov  v slonovinovej farebnosti  so strapcami so zodpovedajúcimi širokými nohavicami a svetlú lapisovú saténovú kabelku s rukoväťou.

 Zaujali skvostné krištáľové šaty , ktoré mali šupiny napodobňujúce hadiu potlač. 

Rafinovaná Elegancia

Oscar de la Renta stavil ako obyčajne  na eleganciu a rafinovanosť.  Jemné hodvábne látky, šifón a organza dodali šatám ľahkosť a vzdušnosť. Každý kúsok bol premyslene navrhnutý, s dôrazom na detail, ktorý je pre tento módny dom typický. Návrhy zahŕňali širokú škálu od jemných denných šiat až po nádherné večerné róby, ktoré by z každej ženy spravili hviezdu večera.

Farebná paleta kolekcie bola oslavou jarnej prírody – jemné pastelové odtiene ružovej, modrej, zelenej a fialovej dominovali mólu, pričom nechýbali ani výraznejšie akcenty v podobe červenej či žltej. Každá farba bola starostlivo vybraná, aby ladila s prostredím Botanickej záhrady, čím sa prehliadka stala dokonale synchronizovanou s okolitou krásou.  Šípková, lapisová a maslovo žltá oživujú neutrálne tóny, ktoré tvoria základ kolekcie, zatiaľ čo siluety s padnutými ramenami a uvoľnené krajčírstvo pozdvihujú denné oblečenie s uvoľnenou sofistikovanosťou.

Kvety orchideí sa prejavujú množstvom techník.  

Koncept hadej kože, ktorý bol prvýkrát predstavený pre denné oblečenie na nadčasovom štruktúrovanom trenčkote a charakteristických bavlnených popelínových šatách, padá zo dňa na noc s výšivkou napodobňujúcou šupiny na elegantných metalických zlatých koktejlových šatách Chrysler a krištáľových fraktálových šatách.

Medzi kľúčové kúsky patrili trenčkoty so štruktúrovaným strihom a šaty z bavlneného popelínu s potlačou hadej kože. Tento motív sa objavil aj na večerných róbach, kde bol prevedený v podobe výšivky napodobňujúcej šupiny na koktejlových šatách a krištáľových šatách, čím ukázal univerzálnosť a premenlivosť kolekcie.

Tradičný Luxus s Moderným Nádychom

Aj keď Oscar de la Renta je synonymom pre tradičný luxus, kolekcia Pre Spring 2025 nezabudla ani na moderné prvky.  Asymetrické strihy, zaujímavé výrezy, strapce a moderné siluety priniesli do klasickej elegancie nádych súčasnosti. Tieto inovácie v dizajne ukázali, že Oscar de la Renta vie byť aj odvážny a progresívny, pričom si zachováva svoju typickú eleganciu.

Prehliadka v Botanickej záhrade nebola len o vizuálnom zážitku. Vône kvetov, jemné zvuky prírody a čerstvý jarný vzduch vytvorili atmosféru, ktorá umocnila celkový dojem z kolekcie. Tento zážitok bol umocnený nádherným osvetlením, ktoré zvýrazňovalo farby a textúry šiat, čím sa celá prehliadka stala nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých prítomných.

Oscar de la Renta opäť ukázal, že móda môže byť viac než len oblečenie – môže to byť umenie, ktoré sa dotýka duše a srdca. Kolekcia Pre Spring 2025 je dôkazom, že elegancia, krása a príroda môžu ísť ruka v ruke a vytvoriť niečo skutočne výnimočné.

obrázky:  © Getty Images , Oscar de la Renta 

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: