Oscary 2023 – najžiarivejšie a najpamätnejšie módne vzhľady z červeného koberca, 12. marec 2023, 95. ročník udeľovania cien Academy Awards

Najväčšia hollywoodska noc, Oscary 2023,  je späť a my sa môžeme radovať z lesku a kúzla skvostných rób  slávnych ľudí vynímajúcich sa na preslávenom červenom koberci. Červený koberec Oscarov 2023 bol však len začiatkom hollywoodskej najväčšej noci.

Celebrity z celého sveta zavítali  v nedeľu 12. marca 2023 do  Dolby Theatre v Los Angeles, aby oslávili a  pripomenuli si  úspechy vo filme. Mnohých nominovaných čakala možnosť zapísať sa do histórie Oscarov ako sa pripravovali a pózovali pre zástupy fotografov a fanúšikov na červenom koberci. Hviezdy ako Rihanna, Jessica Chastain, Angela Bassett, Lady Gaga, Austin Butler , Florence Pugh a mnohé ďalšie svojim vzhľadom vliali energiu a vzrušenie na „šampanský“ koberec. 

Červený koberec Oscarov sa datuje do roku 1961, 33. ročník udeľovania cien Akadémie sa konal v Santa Monica Civic Auditorium, keď film Billyho Wildera „The Apartment“ vyhral ako najlepší film, herec Burt Lancaster a herečka Elizabeth Taylor získali ceny za hlavné herecké výkony a ešte stále existovala „juvenilný cena“, ktorú získala Hayley Mills za „Pollyannu“. Bol to prvý televízny ceremoniál vysielaný na ABC a moderovaný Bobom Hopeom. Široká verejnosť však nevidela červený koberec v celej jeho kráse v televízii až do roku 1966, keď sa Oscary prvýkrát vysielali vo farbe.

Tohtoročné udeľovanie cien Akadémie bolo obzvlášť významné pre ázijských a ázijsko-amerických hercov.  Ke Huy Quan si odniesol sošku za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe, režisér Daniel Kwan získal ocenenie za najlepší pôvodný scenár a najlepšiu réžiu a herečky Stephanie Hsu a Hong Chau boli nominované na herecké ceny.

Ke Huy Quan pri oslavnej reči počas noci Oscarov 2023

Nositeľ Nobelovej ceny Kazuo Ishiguro sa uchádzal o najlepší adaptovaný scenár pre film LivingMichelle Yeoh získala cenu za najlepšiu herečku za film Všetko všade a naraz, čo bolo jedným zo siedmych víťazstiev filmu a stala sa tak prvou ázijskou herečkou, ktorej sa to podarilo. Yeoh sa v kategórii stretla s herečkou z filmu Blonde’s , Ana de Armas, Michelle Williams, prekvapivo nominovanou Andrea Risebourough a Cate Blanchett, ktorá si vyslúžila nomináciu za svoj pohlcujúci výkon ako skladateľka Lydia Tár. 

Hneď za filmom Všetko všade naraz, The Banshees of Inisherin a nemecká vojnová dráma All Quiet on the Western Front , boli obe nominované na deväť cien.

Napriek tomu, že Sarah Polley, Gina Prince-Bythewood, Charlotte Wells a Maria Schrader minulý rok nakrútili niekoľko významných filmov – Ženy hovoriace, Kráľ žien, Aftersun a She Said – Akadémia ich všetky zavrhla na nominácie za najlepšiu réžiu, čo vyvolalo značné polemiky a kritiky. Sarah Polley vyhrala aspoň za najlepší adaptovaný scenár. 

OSCARY – VEĽKÁ NOC PRE HUDOBNÍKOV

Oscar 2023 je tiež veľkou nocou pre hudobníkov: Lady Gaga a Rihanna uviedli nominácie za najlepšiu pôvodnú pieseň – „Hold My Hand“ z filmu Top Gun: Maverick a „Lift Me Up“ z  filmu Black Panther: Wakanda Forever. 

ČERVENÝ KOBEREC ZMENIL FARBU NA CHAMPAGNE

95. ročník odovzdávania Oscarov , „červený koberec“ , sa otvoril v nedeľu 12. marca 2023 o 15:30. Po prvýkrát za viac ako 60 rokov sa stalo, že koberec nemal tradičný odtieň červenej.  Začiatok ceremoniálu bol naplánovaný na 20-tu hodinu  a vysielal sa naživo . Moderátorom večera bol Jimmy Kimmel. Niekoľko dní pred predstavením Kimmel pre The Hollywood Reporter povedal, že si „nemyslí“, že by ho znova požiadali o moderovanie Oscarov, ale akadémia ho pozvala späť, aby moderoval podujatie už po tretíkrát.

Predtým, ako boli vyhlásení víťazi a tieto sošky pozlátené 24 karátovým zlatom ukradli pozornosť sveta, bol červený koberec tým pravým miestom, kde sa hviezdy prišli blysnúť vo svojich večerných róbach. Tento rok však koberec zmenil farbu na šampanský odtieň, aby mohli vyniknúť aj dámy s červenými šatami,

K rozhodnutiu zmeniť farbu prišli kreatívni konzultanti Lisa Love, dlhoročná prispievateľka magazínu Vogue, a Raúl Àvila, kreatívny riaditeľ očarujúceho podujatia Met Gala v New Yorku.

Tento rok bol tiež koberec zakrytý, čiastočne kvôli ochrane hviezd a kamier pred počasím, ale aj preto, aby sa príchody hviezd poobede zmenili na večernú udalosť. No i koberec farby šampanského mal svoje nevýhody – všimnite si dole hviezdy, ktoré v podstate splývali s kobercom – nešťastný osud rób Valentino herečky Florence Pugh, krémového kompletu Fendi herečky Zoë Saldany a bol tam nespočet ďalších obetí koberca  tomto champagne odtieni.

The Whale’s Brendan Fraser, Everything Everywhere All At Once – herečka Jamie Lee Curtis, herečka Cate Blanchett, speváčka Lady Gaga, herečky Ke Huy Quan, Janelle Monáe, herec Pedro Pascal, herečka Elizabeth Olsen, herečka Michelle Yeoh, či herci Austin Butler a Hong Chau vyzerajú štýlovo šik a zaslúžia si uznanie.

Pozrime sa najväčšie hollywoodske filmové hviezdy a ich skvostné looky, v ktorých sa predviedli na tohtoročnom koberci farby šampanského 95. ročníka udeľovania cien Akadémie v Dolby Theatre v Los Angeles, ktorí prišli osláviť filmové umenie.

JESSICA CHASTAIN

Herečka Jessica Chastain vyzerala opäť senzačne vo flitrovej róbe od talianskeho dizajnérskeho domu Gucci počas účasti na 95. výročnom odovzdávaní cien Akadémie.  Šaty bez ramienok s vlečkou zo 40-tych rokov minulého storočia zachránila práve čierna vlečka, ktorá pomáha zabrániť tomu, aby doslova „zmizli“ na koberci farby champagne.

HOLLYWOOD, CALIFORNIA – MARCH 12: Jessica Chastain attends the 95th Annual Academy Awards on March 12, 2023 in Hollywood, California. (Photo by Arturo Holmes/Getty Images )

CARA DELEVINGNE

Modelka Cara Delevingne nám práve pripomenula rok 2012, keď sa pravá noha Angeliny Jolie stala virálnou.  Jej červené šaty od Elie Saab sa na šampanskom koberci dokonale vynímali. Cara bola opäť prekrásna ako aj na predošlých červených kobercoch.

SALMA HAYEK

Salma Hayek zvolila full-on trblietavý look ako inak ,  od Gucciho. Je to dáma v oranžových šatách, ktorá bola na tohtoročnom odovzdávaní cien Akadémie najžiarivejšiou  hviezdou večera. Zdá sa, že 56-ročná Salma jednoducho odmieta starnúť.

JAMIE LEE CURTIS

Jamie Lee Curtis vyzerala ikonicky v  korzetových šatách posiatych kryštálmi od Dolce & Gabbana, ktoré napodobňovali nielen sošku Oscara,  ale bohužiaľ aj samotný koberec vo farbe šampanského.  Po tom, čo Jamie Lee Curtis získala svojho úplne prvého  Oscara za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe za rolu inšpektorky IRS Deirdre Beaubeirdra vo filme Všetko všade a naraz, venovala cenu hereckému obsadeniu, štábu, rodine a „všetkým ľuďom, ktorí podporovali žánrové filmy“. „Práve sme spolu vyhrali Oscara!“ povedala herečka na pódiu pri ďakovnej reči.  

RIHANNA

Po príchode o jedenástej mala na sebe speváčka Rihanna nominovaná na Oscara  šaty od  Alaïi.  Laserom rezané kožené šaty s priesvitným panelom na brušku a krištáľová podprsenka sú dôkazom toho, že Rihannina druhá tehotenská móda dá vyniknúť jej tehotenstvo rovnako, ak nie viac, ako jej prvá.

HOLLYWOOD, CALIFORNIA – MARCH 12: Rihanna attends the 95th Annual Academy Awards on March 12, 2023 in Hollywood, California. (Photo by Arturo Holmes/Getty Images )

LADY GAGA

Lady Gaga obliekla  šaty s priesvitným panelom talianskej značky Versace, ktoré predviedla modelka  Gigi Hadid na móle v Los Angeles pred tromi dňami.  Ide teda o veľmi  rýchly obrat z móla rovno na červený koberec. 

HOLLYWOOD, CALIFORNIA – MARCH 12: Lady Gaga attends the 95th Annual Academy Awards on March 12, 2023 in Hollywood, California. (Photo by Arturo Holmes/Getty Images )

Lady Gaga mala pritom rušnú noc. Po záchrane  fotografa v šatách Versace, ktorý padol a ktorej ľudské gesto zachytilo mnoho kamier,  si  Gaga utrela výrazné červené pery a make-up, obliekla obyčajné tričko a potrhané džínsy a predviedla  skladbu „Hold My Hand“, pričom skladbu označila za „pre mňa hlboko osobnú“.  Čím bola táto pesnička z filmu Top Gun osobná … to už nevysvetlila.

HOLLYWOOD, CALIFORNIA – MARCH 12: Lady Gaga performs onstage during the 95th Annual Academy Awards at Dolby Theatre on March 12, 2023 in Hollywood, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images)

NICOLE KIDMAN

Austrálska herečka Nicole Kidman sa chopila trendu flitrov a na 95. výročnom udeľovaní cien akadémie si obliekla čierne flitrové šaty Armani Privé. Nicole opísala svoje asymetrické šaty Giorgio Armani Privé s jedným rukávom, hlbokým rázporkom cez jednu nohu a obrovskými striebornými kvetmi ako „nenápadné“. No štíhla blondína istotne nebola ani tentokrát nenápadná. 

CATE BLANCHETT

Hviezda TarCate Blanchett,  mala na sebe tyrkysovú zamatovú blúzku s čiernou sukňou ala morskej panny, obe vintage a obe od Louisa Vuittona. Blanchett trávi väčšinu času prehrabávaním sa v archívoch dizajnérov pred udalosťami na červenom koberci. Jej stylistka Elizabeth Stewart pre Vogue povedala: „Jej nápad na opätovné nosenie nie je mandát, je to provokácia.“ Každopádne palec hore pre Cate, ktorá už po niekoľkýkrát bola „udržateľná“ (ekologická).

ANGELA BASSETT

Black Panther: Wakanda Forever nominovaná  herečka Angela Bassett zažiarila vo fialovej róbe od Moschino. Je to odtieň historicky spojený s kráľovskou hodnosťou a Angela v ňom vyzerala jedoducho famózne.

GIGI HADID

Modelka si obliekla na  Afterparty Vanity Fair vzrušujúci upnutý model Zac Posen, ktorý jej náramne svedčal a  zvýrazňoval jej štíhlu postavu.

SHARONE STONE

Sharone Stone zahviezdila na Afterparty Vanity Fair v elegantnej žltej róbe Tony Ward Couture  s netradične uhladeným účesom, tzv. „mokrým lookom“. V ruke držala mini kabelku Dolce and Gabbana tiež v odtieni žltej. 

STEPHANIE HSU

Stephanie Hsu, ktorá stvárnila Joy/Jobu Tupaki vo filme Everything Everywhere All at Once, zvolila výraznú  ružovú róbu bez ramienok   Valentino Haute Couture.  Doplnky zachovala jednoduché. Keď šaty priťahujú pozornosť, nie je jednoducho potrebné nič iné.

SANDRA OH

Sandra Oh mala na sebe šaty v gréckom štýle od Giambattista Valli.  Sýta žltá bola netradičnou farbou, no strih aj celkový dojem zo šiat je šarmantne elegantný.

HOLLYWOOD, CALIFORNIA – MARCH 12: Sandra Oh attends the 95th Annual Academy Awards on March 12, 2023 in Hollywood, California. (Photo by Arturo Holmes/Getty Images )

ALLISON WILLIAMS

Allison Williams vyzerala kráľovsky v očarujúcej róbe od Giambattista Valli Couture na 95. ročníku odovzdávania cien Akadémie. Rozhodla sa pre ružovú romantiku. So snúbencom hercom Alexandrom Dreymonom sa podelili aj o bozk na koberci, aby si tak pridali na nálade.

HOLLYWOOD, CALIFORNIA – MARCH 12: Allison Williams attends the 95th Annual Academy Awards on March 12, 2023 in Hollywood, California. (Photo by Arturo Holmes/Getty Images )

SHOHREH AGHDASHLOO

Iránska filmárka  Shohreh Aghdashloo je jedinou herečkou, ktorá spolitizovala  svoj vzhľad na červenom koberci. Na šatách vyrobených na mieru od Cristiana Siriana, ktoré navrhol a ušil za tri týždne, bolo  na plášti  napísané: „Ženský život, sloboda“ .  „Vedela som, že si chcem obliecť niečo, čo bude obsahovať slogan iránskych bojovníkov za slobodu. “ povedala herečka.  Nič viac politického, ani súčasné pálčivé otázky sveta sa však na pódiu pri ďakovných rečiach a preslovoch nespomínalo. 

HALLE BERRY

Halle Berry zapózovala ako víla v šatách od Tamary Ralph so šiestimi kovovými kvetmi z ružového zlata. Vytvorenie trvalo viac ako 500 hodín. 

JENNIFER CONNELLY

Jennifer Connelly mala na sebe šaty od Louis Vuitton. Futuristická nálada s takmer plávajúcim zdobeným výstrihom je charakteristickým dizajnom kreatívneho riaditeľa Nicolasa Ghesquièrea.

JANELLE MONÁE  a KATE HUDSON

Vera Wang je známa svojimi mäkkými svadobnými róbami, no dnes večer to pre Janelle Monáe okorenila mandarínkovou sukňou. Flitrované šaty Kate Hudson boli od Rodarte, ďalšej americkej značky, ktorá je milovaná pre svoje romantické šaty.

EMILY BLUNT

40-ročná herečka sa objavila v snehobielej elegantnej róbe Valentino čistého strihu so zrezaným korzetovým dekoltom a zrezanými rukávmi v rovnakej línii. Vyzerala v nich jednoducho famózne.

ANA DE ARMAS

Ana de Armas nominovaná na najlepšiu herečku prišla na udeľovanie Oscarov 2023 vo viacvrstvových šatách Louis Vuitton. Nie je prekvapením, že to dala na štýl Marilyn Monroe, ktorú hrala.

HOLLYWOOD, CALIFORNIA – MARCH 12: Ana de Armas attends the 95th Annual Academy Awards on March 12, 2023 in Hollywood, California. (Photo by Mike Coppola/Getty Images)

ADRIANA DeBOSE

Ďalšie šaty z talianskej dielne Versace, zvolila Adriana DeBose, modrátorka večera. Biela a dlhý rukáv zapadajú do dvoch najdominantnejších trendov tohto šampanského koberca.

MICHELLE WILLIAMS

Ďalšia kandidátka na Oscara a ďalšie biele šaty. Michelle Williams sa rozhodla pre nadčasovú a zasnenú bielu róbu s priehľadnou zvrchnou časťou od Chanel Couture

HOLLYWOOD, CALIFORNIA – MARCH 12: Michelle Williams attends the 95th Annual Academy Awards on March 12, 2023 in Hollywood, California. (Photo by Kayla Oaddams/WireImage )

MICHELLE YEOH

Herečka Michelle Yeoh sa zapísala do histórie. Rovnako ako na podujatí Baftas, biela dominuje tomuto šampanskému kobercu.  Držiteľka Oscara Michelle Yeoh vyzerala elegantne, keď kráčala po „šampanskom koberci“ v bielych šatách až po zem od Dior Haute Couture. Po viac ako 20 rokoch, odkedy za najlepšiu herečku vyhrala žena inej farby pleti, sa Michelle Yeoh zapísala do histórie, keď vyhrala tohtoročnú cenu za rolu superhrdinskej mamy Evelyn Quan Wang vo filme Všetko všade a naraz. „Pre všetkých malých chlapcov a dievčatá, ktorí vyzerajú ako ja, ktorí sa dnes večer pozerajú, je to svetielko nádeje a možností,“ povedala Yeoh pri preberaní ceny. „…A dámy, nedovoľte, aby vám niekto povedal, že ste už za hranicami.“ 

SOFIA CARSON

Nežná princezná Sofia Carson zapózovala v princesovských šatách od Giambattista Valli.

EVA LONGORIA

Herečka Eva Longoria zvolila flitrové šaty Zuhair Murad Couture s hlbokým výstrihom až po pás.

FLORENCE PUGH

Sú šortky a princeznovské šaty novým twinsetom?  Herečka Florence Pugh sa zjavila na červenom koberci v odvážnom modeli Valentino Haute Couture so šperkami Tiffany & Co.

DANAI GURIRA

Hviezda Black Panther Danai Gurira obliekla upnuté princezovské šaty Jason WuToto je moje africké ja, ktoré sem prichádza, poznáte poctu ženám, ktoré vždy nosia na hlave úžasné veci s ohromujúcim postojom“, vyhlásila.

SIGOURNEY WEAVER

Sigourney Weaver získala sošku Oscara, ktorá ladila k jej zlatým šatám Givenchy

ANDIE MacDOWELL

Andie MacDowell je stelesnením elegancie v šatách čiernej farbe Saint Laurent až po zem, ku ktorým nechala prirodzene vyniknúť jej vlasy s nádychom do šeda. 

VANESSA HUDGENS

Vanessa Hudgens zvolila taktiež elegantný model čierno-bielej kombinácie z dielne Chanel.

WINNIE HARLOW

Modelka a aktivistka Winnie Harlow je jednou z prvých, ktorá si obliekla niečo staré, citrónovo žlté šaty z roku 2005 od Giorgia Armaniho. Ceny Academy Awards sa spojili s Red Carpet Green Dress, aby povzbudili účastníkov tohtoročného ceremoniálu, aby boli udržateľní (podporovali udržateľnú módu) .

PHOEBE WALLER-BRIDGE

Čierne  šaty Phoebe Waller-Bridge od Dolce & Gabbana s jemnými čipkovými detailmi v páse zvýrazňujúce dekolt herečke náramne pristali. 

ELIZABETH OLSEN

Elizabeth Olsen zvolila trblietavú čiernu róbu od Givenchy

JENNIFER COOLIDGE

Na afterparty Vanity Fair sa objavila aj aktuálne veľmi žiadaná a oceňovaná herečka Jennifer Coolidge v ďalších čiernych slušivých šatách s rukavicami a natupírovaným retro účesom, ktorý jej mimochodom, veľmi pristane. Treba povedať, že doposiaľ všetky čierne šaty, ktoré predviedla na červených kobercoch, boli veľmi podobné.

LILLY SINGH

Kanadská youtuberka sa objavila na tejto akcii v úplne inom, netradičnom fuchsiovom nohavicovom modeli  Christian Siriano, ktorý bol veľmi slušivý a elegantný.

SHIRLEY KURATA

KERRY CONDON

Kerry Condon  nominovaná na najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe  ohromila na 95. výročnom udeľovaní cien Akadémie v bledožltých šatách bez ramienok od dizajnérskeho domu Versace.

MINDY KALLING

Mindy Kaling mala na sebe laserom strihané šaty od Vera Wang s odopínacími rukávmi v bielej farbe.

MIRANDA KERR

Na After party Vanity Fair sa ukázala aj modelka , anjelik „Victoria´s Secret“ models, Miranda Kerr v slušivých akvamarínových vlajúcich šatách Elie Saab.

ASHLEY GRAHAM

Plus size modelka sa na galavečere objavila v rafinovaných  a polotransparentných šatách od Alberta Ferretti, v ktorých nechala vyniknúť svoju korpulentnú postavu. 

BRENDAN FRASER

Brendan Fraser, hviezda filmu The Whale, bol na koberci farby šampanského skoro. Vybral si smoking Giorgio Armani s motýlikom. 

HOLLYWOOD, CALIFORNIA – MARCH 12: Brendan Fraser attends the 95th Annual Academy Awards on March 12, 2023 in Hollywood, California. (Photo by Arturo Holmes/Getty Images )

PEDRO PASCAL

Pedro Pascal mal na sebe mierne nadrozmerný smoking od Ermenegilda Zegnu. 

HUGH GRANT

Elegán Hugh Grant s motýlikom pri krku sa objavil s manželkou Annou Eberstein.

AUSTIN BUTLER

Elvisova hviezda a obľúbený víťaz Oscarov, Austin Butler, zavítal v klasickom čiernom smokingu od Saint Laurent  modernizovanom chlopňami a čižmami na opätku. Butler, ktorý bol nominovaný na najlepšieho herca za výkon v úlohe Elvisa v životopisnom filme z roku 2022, bral metódu herectva trochu príliš vážne, keď odmietol prestať používať spevákovu južanskú kresbu dokonca aj mesiace po uvedení filmu. Butler na červenom koberci  zapózoval so svojou láskou, mladou modelkou Kaia Gerber, dcérou topmodelky Cindy Crawford, s ktorou tvoria pár už od decembra roku 2021.

COLIN FARRELL

Hviezda BansheesColin Farrell sa tešil na udeľovanie Oscarov 2023 a nedávno pre Vanity Fair magazín povedal všetko o svojom vzhľade na červený koberec.  Na večer sa k nemu pripojil jeho 13-ročný syn Henry a „obaja mali na sebe zamatové smokingy“, ako sa Farrell vyjadril.   K Farrellovi, ktorý bol nominovaný za najlepšieho herca, sa pripojili jeho kolegovia ,  ďalší nominovaní na Oscara,  Brendan Gleeson, Kerry Condon a Barry Keoghan.

BARRY KEOGHAN

Barry Keoghan a jeho partnerka Alyson Kierans mali na sebe značku Louis Vuitton. Keoghan má rád farebný oblek a tento levanduľový oblek so zdobenými kvetinovými gombíkmi je opäť skvelý a môže si ho tak pridať do zbierky. 

Obrázky:  © Kevin Mazur/Getty Images, Jordan Strauss/Invision/AP, Gilbert Flores/Variety/Getty Images, Eric Gaillard/Reuters, Angela Weiss/AFP/Getty Images,  Chelsea Lauren/REX/Shutterstock, Jim Ruymen/UPI/REX/Shutterstock, Mike Coppola/Getty Images, John Salangsang/REX/Shutterstock, Arturo Holmes/Getty Images,  Mario Anzuoni/Reuters, David Fisher/REX/Shutterstock, Jeff Kravitz/FilmMagic

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

Share: