Jacquemus: Veľkolepá Módna Prehliadka na Capri k 15. Výročiu Značky

Módny návrhár Simon Porte Jacquemus, známy svojou schopnosťou vytvárať nezabudnuteľné módne prehliadky, oslavoval 10. júna 2024   15. výročie svojej značky na idylickom talianskom ostrove Capri. Táto veľkolepá udalosť, ktorá sa konala v ikonickej vile Casa Malaparte, bola skutočným vrcholom módnej sezóny. Táto modernistická vila, známa svojimi dychberúcimi výhľadmi a historickým významom, poskytla dokonalé prostredie pre nezabudnuteľnú udalosť, ktorá spojila vysokú módu s filmovým nádychom.

Atmosféra – historické miesto pre významnú oslavu značky

 

Casa Malaparte, modernistická vila situovaná na útesoch Capri, je známa svojím výskytom vo filme Jeana-Luca GodardaPohŕdanie“ z roku 1963 a svojím výrazným architektonickým dizajnom. Táto prehliadka bola prvou módnou udalosťou, ktorá sa konala v tejto vile, čo znamenalo historický moment pre značku aj pre miesto samotné.

Drony snímali celú prehliadku z výšky, zatiaľ čo modelky kráčali po dlhej vonkajšej schodisku na strechu vily, čím umocnili dramatický dojem z podujatia​. Výber miesta odráža Jacquemusovu záľubu v jedinečných a malebných lokalitách, pričom predtým už usporiadal prehliadky v levanduľových poliach a na zámku vo Versailles​ 

Prehliadka sa konala na terase vily, prístupnej len loďou, čo pridalo celej udalosti na exkluzivite. 

Inšpirácia a Kolekcia

Jacquemusova kolekcia pre toto výročie bola oslavou jeho charakteristického štýlu – minimalistické siluety, živé farby a výrazné detaily.  Módna prehliadka kolekcie s názvom  „La Casa,“ obsahovala prvky inšpirované francúzskou herečkou Brigitte Bardot a kultovým filmom Jeana-Luca Godarda „Le Mépris,“ ktorý sa natáčal práve na terase ikonickej vily Casa Malaparte​. Kolekcia pre Jeseň a Zimu 2024  oslavuje krásu čistých línií, nadčasových siluet a kvalitných materiálov

Modelky predvádzali kúsky ako krémovo-biele kabáty s textúrou pripomínajúcou kúpeľné župany, čo bolo jemným odkazom na filmovú scénu s Brigitte Bardot.  Kolekcia tiež zahŕňala kabáty s provensálskymi goliermi v odtieňoch červenej, žltej, čiernej a bielej, kombinované s vysokopásovými sukňami, nohavicami a bermudami​ .

 

Modely kráčali po móle s výhľadom na azúrové more, čím sa kolekcia dokonale zladila s okolitým prostredím. Atmosféru dotvárala živá hudba a tanečné vystúpenie, ktoré dodali prehliadke nádych bohémskej extravagancie.

Jacquemus v kolekcii predstavil svoj charakteristický estetický štýl—bez námahy elegantný s nádychom Stredomoria. Kolekcia obsahovala odvážne siluety, zložité závoje a paletu inšpirovanú prírodnou krásou Capri. Medzi najvýznamnejšie kúsky patrili oversized saká, plynúce šaty a na mieru šité kúsky, ktoré plynule spájali tradíciu s moderným prístupom​ .

Mužská časť kolekcie sa vyznačovala námorníckymi motívmi, ako sú asymetrické košele a farebne zladené nohavice. Medzi doplnkami vynikali mäkké sklápacie kabelky, tašky s vrchnými držadlami a nákupné tašky v jasných farbách ako tyrkysová, listovo zelená, ružová a žltá​ .

Paleta farieb bola inšpirovaná paletou Stredozemia – od hlbokých modrých a tyrkysových tónov cez teplé terakotové a pieskové odtiene až po slnkom vyblednutú bielu. Prehliadka bola oslavou leta, slobody a bezstarostnej elegancie.

Prehliadka bola oslavou nielen módy, ale aj Jacquemusovho vývoja ako dizajnéra. Simon Porte Jacquemus priznal, že počúval kritiku a zameral sa na zlepšenie kvality svojich výrobkov, čo sa odrazilo aj na zvýšenom predaji a pozitívnych ohlasoch od zákazníkov. Tento posun označil za dôležitý krok v jeho kariére, pričom sa snaží prispôsobiť sa potrebám a očakávaniam novej generácie​ .

Celebritná párty

Módna prehliadka prilákala množstvo celebrít.  Zúčastnilo sa jej iba 40 vybraných hostí, medzi ktorými boli hviezdy ako  herečka Gwyneth Paltrow, Laetitia Casta, Adele Exarchopoulos a špeváčka Dua Lipa.

Herečka Gwyneth Paltrow.

Francúzska herečka a modelka Laetitia Casta. 

Speváčka Dua Lipa

Francúzska herečka Adele Exarchopoulos

Jacquemusova 15-ročná  výročná prehliadka na Capri bola ukážkou jeho talentu pre vytváranie nezabudnuteľných módnych momentov. Kolekcia „La Casa“ nielenže oslavovala jeho doterajšiu tvorbu, ale aj naznačila nové smery, ktorými sa chce uberať. Tento magický večer na Capri zostane dlho v pamäti všetkých, ktorí mali to šťastie byť jeho súčasťou.

obrázky:  © Getty Images , Jacquemus

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: