Filmový festival Cannes 2021 – prvé looky z červeného koberca, 6. júl 2021

Francúzsko je v súčasnosti krajinou couture.  Módni dizajnéri  tieto dni predvádzajú najnovšie kolekcie vyrobené na mieru počas Paris Couture Weeku, zatiaľ čo podobné kreácie od svetových návrhárov súťažia o pozornosť na francúzskej riviére. Po 12-mesačnej prestávke sa v utorok 6. júna 2021 začal Filmový festival v Cannes , ktorý  je opäť v plnom prúde a odštartoval skvelou módnou nádielkou.

Najatraktívnejší červený koberec na svete vytiahol v tejto sezóne všetky looky. Kým minuloročný festival sa konal online kvôli pandémii koronavírusu, dnes  si všetci od herečky Helen Mirren po Jessicu Chastain a modelku Bellu Hadid na červenom koberci vynahrádzajú stratený čas.

Zábery z ikonického schodiska a červeného koberca nemali núdzu o pozlátko a lesk rozprávkovej módy, ktorá prinavrátila módnemu a umeleckému svetu kúsok optimizmu.  

Credit: David Fisher/Shutterstock

Najpôsobivejšími dámami boli rozhodne modelka Bella Hadid s výzorom staro hollywoodskej dokonalosti v čierno-bielej róbe Jeana Paula Gaultiera Jar / Leto 2022 a oslnivých klenotoch Chopard a herečka  Helen Mirren s dokonalým lookom v slnečnej žltej farbe od Dolce & Gabbana.

photo by Stephane Cardinale – Corbis/Corbis via Getty Images

Filmové hviezdy z celého sveta zostúpili do pobrežného mesta vo Francúzsku, kde sa udial dlhoočakávaný filmový festival  Cannes 2021.   Všetky prítomné osobnosti od Maggie Gyllenhall po Carlu Bruni vyrazili na francúzsku riviéru od prvého dňa vyzdobené v šatách slávnych dizajnérov.  Po červenom koberci, ktorý bol opäť lemovaný fotografmi a nedočkavými divákmi, kráčali Pedro Almodovar, Jessica Chastain, Dame Helen Mirren a Bella Hadid.  Na tohtoročnom ročníku sa objavila herečka Jodie Foster, ktorá preniesla po farncúzsky vetu : „Takže je dobré ísť von.“  „Vive la France!“ vyhlásil Lee.

CANNES 2021 – MÓDA Z ČERVENÉHO KOBERCA

Cannes filmový festival je späť a s ním aj očakávaný červený  koberec a horúce looky hviezd, ktoré konečne mohli naplno ukázať svoj šarm v modeloch ich srdcu blízkych. Od nablýskaných šiat, farebných rób, jednoduchých až ohromujúcich modelov, privítal červený koberec takmer všehochuť z módneho sveta.

Niektoré hviezdy zostali verné letu a ukazovali sa v bielych šatách.  Svoj hviezdy moment zohrali na červenom koberci aj trblietavé šaty, pre ktoré si prišlo niekoľko hviezd vrátane Marion Cotillard .  Ostatné prítomné hviezdy Cannes, ako Jessica Chastain nešetrili na pôvabe a nezabudnuteľnému týždňu outfitov udávali tón eleganciou .

BELLA HADID

Modelka Bella Hadid na slávnostnom otvorení filmového festivalu v Provensálsku prakticky vyšla z parížskej dráhy Off-White módnej show, kde predviedla očarujúci modrý model a na červený koberec si nechala  dostatok času na to, aby sa zmenila na bielu elegantnú labuť.  Prítomných divákov a aj módny svet oslnila v róbe opobínajúcej figúru s dramatickou vlečkou. 

Bella Hadid. Anthony Harvey/Shutterstock

Modelka stavila na elegantný vzhľad, ktorý pred rokmi predviedla top modelka Naomi Campbell na móle. Stala sa jednoznačne pozoruhodnou osobnosťou a ozdobou červeného koberca. Vo vintage šatách od Jean Paul Gaultier s čiernym tylovým lemovaným výstrihom, ktoré prechádzali do plynúcej vlečkovej sukne, pôsobila famózne.

HELEN MIRREN

Keď hviezdy nechodili po koberci v nahých modeloch, dopustili sa farebného popu. Úplný ošiaľ svojím lookom spôsobila herečka Helen Mirren. Na otváracom ceremoniáli sa 75-ročná herecká hviezda rozprestrela po červenom koberci v žiarivo žltých midi šatách z dielne Dolce and Gabbana, v ktorých všetkých očarila.

photo by Stephane Cardinale – Corbis/Corbis via Getty Images

Herečka na červený koberec priniesla slnečné lúče v zlatých midi šatách áčkového strihu s priehľadnými rukávmi a zodpovedajúcimi zlatými lodičkami. Žltá farba jej neskutočne pristala. 

Svieži model herečka doplnila niekoľkými výraznými iskrami v podobe smaragdového náhrdelníka. Netradičný vzhľad, ktorý by sme od tejto dámy na festivale Cannes nečakali prekvapil azda najviac v pozitívnom zmysle slova.  K  veľmi mlado pôsobiacemu looku zvolila Helen aj jednoduchý ženský účes zopnutý vzadu na tyle a celý tento štýl absolútne rozžiaril jej osobnosť . Helen Mirren bola jednoznačne jednou z najžiarivejších hviezd červeného koberca.  

 

CANDICE SWANEPOEL 

Candice Swanepoel predviedla na červenom koberci pompézny model s výrazným rafinovaným dekoltom od talianskeho módneho domu Etro. Metalický jemne transparentný overal obopínajúci skvostnú postavu Victoria´s Secret modelky dal vyniknúť jej eklektickým ladným krivkám, pričom modelka rozžiarila celý červený koberec pri blýskaní fotoaparátov. 

Strapcové dlhé rukávy doplnila retiazkovým náhrdelníkom a náušnicami. Svojej povesti anjelika nezostala nič dlžná. Krehká štíhla kráska akoby nestarne. 

JESSICA CHASTAIN

Na druhej strane štýlového spektra bola herečka Jessica Chastain, ktorá stavila na klasiku a zvolila slávnostnú róbu – čierne tylové šaty od Christiana Diora. Model  bez ramienok spárovala s ohromujúcim náhrdelníkom a vlasy zopla do prirodzene voľného copu vzadu na tyle. Pôsobila elegantne, slávnostne a mlado.

Credit: Anthony Harvey/Shutterstock

ANDIE MacDOWELL

Vysokú sukňovú časť so zdobeným strieborným lemom zeleno-šedého modelu harmonicky dopĺňala strieborná kabelka, sandále a husté kadere so strieborným nádychom, ktoré si Andie McDowell pestuje od karantény. Ďalšia hviezda, ktorá ukázala, ako s gráciou starnúť a pritom zažiariť. 

 photo by Kate Green/Getty Images

photo by Kate Green/Getty Images

MAGGIE GYLLENHAAL

Na premiéru filmu Annette zvolila herečka elegantné perleťové šaty splývavého strihu s plášťom z dielne Celine. Žensky skvostný look doplnila uhladeným účesom s jemnou vlnou, ktorý  jej pristal. 

Photo by Stephane Cardinale – Corbis/Corbis via Getty Images

Credit: Anthony Harvey/Shutterstock

MARION COTILLARD

Na premiéru filmu Anette zvolila herečka trblietavý flitrový model striebornej farby z dielne Chanel, v ktorom bola rozhodne neprehliadnuteľná.

Photo by Kate Green/Getty Images

JODIE FOSTER

Herečka Jodie Foster sa rozhodla pre biely model bez rukávov z dielne Givenchy, ktorý bol zhora nadol zdobený kryštálovou aplikáciou. Šaty doplnila o diamantové náušnice a prsteň v tvare hrušky z dielne Chopard. Jodie stavila na celkom prirodzený vzhľad, pričom jej vlasy zdobili šediny a boli upravené do jednoduchého účesu a podla Vogue Italia je Jodie hrdá nositeľka vrások. Celkom iný vyrovnaný vzhľad na aký nie je celebritný svet zvyknutý, ktorý ohuruje z Hollywoodu. 

Credit: David Fisher/Shutterstock

CARLA BRUNI

Jednoduché a elegantné! Bývalá top modelka vyzerala na premiére filmu Annette nádherne v bledomodrej Celine róbe asymetrického strihu jednoduchých línií a prirodzenom účese, ktoré spárovala so striebornými ihličkami.

Credit: Matt Baron/Shutterstock

obrázky: ©  shutterstock, pinterest

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

 

Share: