Milan fashion week – Moda Donna, 20. – 26. február 2018, jeseň/zima 2018/19 

Malá spomienka na fotke vľavo na prehliadku značky Fendi – september 2017 a môj letný farebný look. Vpravo – môj outfit zvolený na februárový Milan Fashion Week (02/2018), prehliadku značky Fendi, ktorá sa konala tretí prehliadkový deň, 22. februára 2018.  Zvolila som ženský, mierne zvodný look pozostávajúci z čipkovaných šiat, bodkovaných pančúch, čipkovaných zhrňovacích rukavičiek po lakte. K tomu z čimičiek s mašlou vykúkali čipkované ponožky so zamatovou stužkou previazané na mašličku a tieto detaily boli dokonalou bodkou a vyvrcholením tohto sexi feminile french retro looku pripomínajúceho roky 1930. Potom už len fialové perly a vzorovaný šedo-fialovo-čierny kabát tiež s padnutými volánovými rukávmi a previazaním v páse voľnejšieho strihu.

Ako hairstyle som zvolila vyžehlené vlasy a jemné retro vlny, čo by sa náramne hodilo k zvolenému retro french looku, ale začalo nám trochu mrholiť až  miestami snežiť. Tento týždeň módy bol ozaj nepriaznivý na počasie a tak na prehliadke Emilio Pucci moje vyžehlené vlasy vyzerali potom už takto. 

Niektorí zo street fotografov ma odfotil takto pri modelke po prehliadke Emilio Pucci – Milan Fashion Week, 22. február 2018 a to už s celkom inými vlasmi  ako boli pôvodne zamýšľané. Moje zvolené šaty na túto polovicu prehliadkového dňa vyzerali strihovo ako tento model z roku 1930, v podstate na vlas rovnako, iba sú z materiálu elastická čipka. Preto ma lákalo hneď ako som si ich vybrala zvoliť k nim rukavičky, pančuchy a čipkované ponožtičky s ozdobným uväzovaním okolo členka a stačilo už len doladiť kabelku, topánky a kabát. 

Share: