Najzaujímavejšie momenty pánskeho prehliadkového týždňa v Paríži – Loewe, Hermès , kolekcie Jar/Leto 2024,  20. – 25. jún 2023 , časť IV.

Pánsky prehliadkový týždeň sa vrátil po Milan Fashion Weeku a po medzipristátiach  v Londýne a  Florencii  do  Paríža, aby od 20. do 25.júna 2023 odhalil trendy pánskej módy pre sezónu Jar/Leto 2024.  Nabitý šesťdňový program mal na programe najslávnejšie značky v meste –  značky Louis Vuitton, Hermés, Dior, Kenzo, Rick Owens, Loewe a ďalší. Okrem veľkých luxusných domov prišli do Paríža aj menší americkí dizajnéri s prehliadkami, ktoré boli rovnako dobré a zaujímavé. Drew Curry’s Airei predstavil strhujúcu show, ktorá bola venovaná životnej ceste a spiritualite.

Parížsky týždeň módy bol najrušnejší za posledné roky a  plný výnimočných udalostí – od Pharrellovho odvážneho debutu ako kreatívneho riaditeľa pre pánov Louis Vuitton, cez gotický návrh Ricka Owensa,  svieži letný výlet značky Hermès ,  cez prvú kolekciu Rhuigiho Villaseñora od odchodu z Bally,  až po štúdiu perspektívy od Jonathana Andersona v Loewe.  Vrcholom úvodných prehliadok bol futuristický scénický dizajn značky Dior, kde modely stúpali a klesali cez hranaté padacie dvere v podlahe. 

Na prehliadkovom móle dizajnéri predstavili niektoré kľúčové trendy letnej sezóny 2024  – afinita k priestranným vreckám, láska ku zelenej, uvoľnený trend v zmysle modelov bez goliera a ukázali nositeľné kúsky. 

Či už ide o živé obliekanie Homme Plissé od Issey Miyake na móle alebo Pharrellov debutový zápas pre Louis Vuitton, pozrime sa na módnu nádielku, ktorú naservírovali dizajnéri Paris Fashion Weeku počas týždňa mužskej módy. 

LOEWE

Najnovšia kolekcia dizajnéra Jonathan Anderson pre značku Loewe sa dá zhrnúť do dvoch slov, vysoký pás. Silueta bola prezentovaná niekoľkými spôsobmi. Pánske oblečenie Anderson  prišlo vo všetkých tvaroch a veľkostiach.   

Prehliadka modelov značky Loewe bola zatienená monumentálnym chrlením vody. Séria fontán od americkej sochárky Lyndy Benglis bola inštalovaná vo výstavnom priestore Loewe v parížskej Garde Républicaine. Bolo to prvýkrát, čo bola kolekcia diel vystavená spoločne na jednom mieste, povedal Anderson, pričom poznamenal, že najmä pri ústrednej trojici, ktorá siahala až po strechu a vystrekovala vodu na mólo, ho fascinovalo, akým spôsobom zakrpatený divák  je nútený pozerať sa nahor do svojej výšky.

Dizajn prehliadkového móla  bol rovnako pôsobivý, sústredený okolo troch fontán od americkej sochárky Lyndy Benglis.  Benglis dokonca rozprávala otvorenie show, aby vysvetlila svoju víziu svojich výtvorov.  

Kolekcia  Loewe – Jar/Leto 2024  bola skutočným majstrovským dielom s radom štýlových kúskov, ako sú skrútené topy, veľké svetre s farebným blokom a nohavice s ultra vysokým pásom, ktoré vyvolali v publiku úžas.

Najnovšia kolekcia sa môže pochváliť rafinovanou farebnou schémou s jemnými pastelovými odtieňmi, ako aj klasickými odtieňmi modrej, khaki a čiernej.

Dizajnérka Jonathan Anderson vo svojich poznámkach k módnej prehliadke opísala kolekciu : „Štúdia o perspektíve“. Pásy boli strihané ultra vysoko, topy a saká sa nosili zastrčené alebo skrátené, aby sedeli na páse. Hojné množstvo kryštálov pokrývalo košele a nohavice. Surrealistické prvky zahŕňali topy bez chrbta vyrobené tak, aby vyzerali ako obrie vzorky látky.

Predĺžené odevy sa túto sezónu určite dostali na popredné miesto v zozname trendov, ako bolo vidieť na prehliadkovom móle značky Loewe, ale dizajnérka Jonathan Anderson priniesla niečo ešte podmanivejšie – monochromatické odevy pokryté krištáľom, slnečné okuliare a tašky. 

Loewe vyslalo na prehliadkové mólo modelov v sofistikovaných nohaviciach a trblietavých úpletoch. Niektoré súpravy zdobili kryštály. Predĺžené nohavice so širokými spodnými lemami a džínsy sedeli vysoko v páse, pričom horná polovica obsahovala zastrčené košele a skrátený úplet alebo trblietavé sochárske topy, ktoré pripomínali zákruty látky, no na dotyk pôsobili pevne.

Ďalšiu časť modelov tvorili  hrubé svetre s farebným blokom alebo pletené štvrťzipsy s džínsami.

Ďalej chino nohavice, farebný sveter z argylového úpletu, priliehavý smoking,  sako a bankárska košeľa. „Všetko vychádza z myšlienky šatníka,“ povedal Anderson o svojej kolekcii.

©LOEWE, Photography by Molly SJ Lowe

Zaujímavým prvkom kolekcie boli vrecovité zelené nohavice  spárované so skrátenými trenčkotmi. 

Extrémne v tomto koncepte pôsobili čierno-červené kombinézy, ktoré  vyzerali, ako keby modeli mali na sebe dva obrovské páry kožených nohavíc vytiahnutých až ku krku.

Ďalej sa v kolekcii objavili kockované blejzre zdobené náprsnými vreckami, ktoré sa bežne vyskytujú na zimných kabátoch.

Voľný denim, ktorý sa prelial cez semišové čižmy s okrúhlou špičkou a balerínky  a kožené tielka s cvočkami.

Nepochybne zaujímavým kúskom bola aj  košeľa vyrobená tak, aby vyzerala ako obrý vzorník pripnutej látky, zobrazený v modrých, žltých a ružových variáciách.

V kolekcii Loewe – Jar/Leto 2024 boli aj dlhé kabáty a pletené svetre.

Dizajnérka Jonathan Anderson so svojím umeleckým talentom dala  svieži prístup k tradičnému pánskemu odevu a premenila  ho na vynikajúcu ukážku svojich jedinečných módnych zručností.

HERMÉS

Pôsobenie dizajnérky Véronique Nichanian ako umeleckej riaditeľky mužského univerza  v značke Hermès definoval viac ako tri desaťročia  pocit ľahkosti  v konštrukcii aj v duchu.  Dizajnérka predstavila kolekciu Hermès    Jar/Leto 2024 vo svetlom naplnenej hlavnej sále parížskeho Palais d’Iéna postavenom v roku 1939 a kolekciu módny dom opísal ako „jemnú a sladkú ako letný vánok, rozvírenú nežnou silou“  .

Módna šou sa začala vzdušnou polopriehľadnou košeľou s jemným mriežkovaným dizajnom a  skrátenými nohavicami a so sakami vrstvenými cez priesvitné vesty. 

Kolekcia Hermès S/S 2024 sa môže pochváliť množstvom štýlov, ktoré hladko spájajú odvážnu módu s jemnou príťažlivosťou. Od polopriehľadnej košele až po skrátené nohavice, každý kúsok vyžaroval dokonalú rovnováhu pútavej príťažlivosti a nenápadného šarmu.

Potom nastala prehliadka modelov z  ľahkých vrstiev –  od skrátených šortiek a priesvitného krajčírstva až po keprové košele vyrobené zo šatiek Hermès.

Hermés letné košele v štýle šatiek.

Mierne dlhšie lemy zvrchých topov sedeli tesne nad krátkymi šortkami.

K rovnako zvodným doplnkom patrili kabelky vyrobené z mriežok zo šnúry, dvojité kožené opasky a trblietavé šperky s paládiovou povrchovou úpravou. „Leto je pokojné a radostné, vzduch je chladný, lákadlo jednoznačne zmyselné,“ napísal v poznámkach k prehliadke módny dom.         

 

Miešali sa voľné úplety na chladnejšie hodiny a ťažké hodváby na letné noci.

Klobúky typu bucket boli obojstranné a najobľúbenejšou obuvou boli rybárske sandále.

Zaujímavou trendovou novinkou pre pánov v letnej sezóne 2024 sú Hermès veľké kabele s hravou potlačou.

Hermès svojou vzdušnosťou a prepracovanosťou bezchybne vystihol podstatu sezóny. Vo svojej najnovšej kolekcii Véronique Nichanian predviedla svoju odbornosť v oblasti módy.

Obrázky:  ©Peter White/Getty Images, getty images, Loewe, Hermès

Ďalšie pokračovanie článkov z Paris Fashion Weeku – pánskeho prehliadkového týždňa, časť  V. ,   si môžete prečítať  na tomto blogu v kategórii Fashion . Predchádzajúce časti – I. ,  II. , III.  a IV. ,  si môžete prečítať v histórii na tomto blogu.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

Share: