Najzaujímavejšie momenty pánskeho prehliadkového týždňa v Paríži – Miyake, Junya Watanabe Man, Dries Van Noten,  kolekcie Jar/Leto 2024,  20. – 25. jún 2023 , časť II.

Pánsky prehliadkový týždeň sa vrátil po Milan Fashion Weeku a po medzipristátiach  v Londýne a  Florencii  do  Paríža, aby od 20. do 25.júna 2023 odhalil trendy pánskej módy pre sezónu Jar/Leto 2024.  Nabitý šesťdňový program mal na programe najslávnejšie značky v meste –  značky Louis Vuitton, Hermés, Dior, Kenzo, Rick Owens, Loewe a ďalší. Okrem veľkých luxusných domov prišli do Paríža aj menší americkí dizajnéri s prehliadkami, ktoré boli rovnako dobré a zaujímavé. Drew Curry’s Airei predstavil strhujúcu show, ktorá bola venovaná životnej ceste a spiritualite.

Parížsky týždeň módy bol najrušnejší za posledné roky a  plný výnimočných udalostí – od Pharrellovho odvážneho debutu ako kreatívneho riaditeľa pre pánov Louis Vuitton, cez gotický návrh Ricka Owensa,  svieži letný výlet značky Hermès ,  cez prvú kolekciu Rhuigiho Villaseñora od odchodu z Bally,  až po štúdiu perspektívy od Jonathana Andersona v Loewe.  Vrcholom úvodných prehliadok bol futuristický scénický dizajn značky Dior, kde modely stúpali a klesali cez hranaté padacie dvere v podlahe. 

Na prehliadkovom móle dizajnéri predstavili niektoré kľúčové trendy letnej sezóny 2024  – afinita k priestranným vreckám, láska ku zelenej, uvoľnený trend v zmysle modelov bez goliera a ukázali nositeľné kúsky. 

Či už ide o živé obliekanie Homme Plissé od Issey Miyake na móle alebo Pharrellov debutový zápas pre Louis Vuitton, pozrime sa na módnu nádielku, ktorú naservírovali dizajnéri Paris Fashion Weeku počas týždňa mužskej módy. 

MIYAKE

Značka Issey Miyake predstavila  svoju najnovšiu kolekciu  s názvom Everyday, One of a Kind, Now and Hereafter počas parížskeho týždňa pánskej prehliadky módy. 

Prehliadka bola poctou priekopníckej metóde plisovania zosnulého dizajnéra Isseyho Miyakea, ktorá spočiatku uchvátila publikum v roku 1988.

Dizajnéri Karl Lagerfeld, Oscar de la Renta a Issey Miyake –  pózujúc na fotografii pred hotelom Four Seasons v New Yorku, 12. apríl 1984

Najnovšia kolekcia Isseyho Miyake tiež skúma fascinujúci svet vzorov, v ktorých nájdete tuniky, topy, mikiny, tričká a nohavice a zdobené abstraktnými potlačami storočia. 

Kolekcia obsahovala rad záhybov a žiarivých farieb, ktoré pútali pozornosť.

Finále prehliadky bolo skutočne strhujúce, keď sa modelky krútili  na móle v radostnej oslave Miyakeovho výrazného módneho jazyka.

DRIES VAN NOTEN

Narušená elegancia,“ opísal Dries Van Noten svoju najnovšiu kolekciu pánskeho oblečenia s poetickými gestami  farieb a siluetami belgického dizajnéra. Uprostred opusteného pôvabu odsúdenej budovy v 17. parížskom obvode sa v klenutom priestore odohrala prehliadka Dries Van Noten – Jar/Leto 2024

Disrupted Elegance“ –  bola úvaha o rafinovanosti, oslava jemných detailov a nuansy nad odvážnymi gestami. Poznámky ku kolekcii uvádzajú : „Sila a jasnosť redukcie. Zbavte sa nadbytočnosti nad hmotou.“ 

Módne predstavenie sa začalo jednoduchosťou trenčkotu, jemne predĺženého, ​​aby odhaľoval len kúsok nohavíc.   V skutočnosti tam bolo málo vzoru, okrem série jemných potlačí v štýle 70-tych rokov.

Dizajnér Dries Van Noten prikývol na sofistikovanosť a  zameral sa na rafináciu spôsobu ako odev vyzerá a pôsobí na telo. Hra s textúrou bola nanajvýš zvodná: ľahkosť priesvitného mušelínového topu alebo ľahučkej technickej parky, neopracovaný okraj vlneného kabáta alebo trblietanie pailettes na flitrovaných košeliach a šortkách.

Kolekciu dopĺňali klasické trenčkoty v ťavej a námorníckej farbe, ktoré sa nosili úplne zapnuté a úhľadne prepásané opaskom. Silueta bola predĺžená s vysokým pásom a rozšírenými nohavicami so zdržanlivým použitím potlače a zdobenia. Van Noten má umelecký zmysel pre farbu – v kolekcii boli použité marhuľová a orgovánová, hrdzavá a hnedá , ktoré sú harmonické. 

Táto kolekcia zdôrazňuje význam decentných prvkov a jemných zložitostí pred extravagantnými displejmi. Vízia značky bola nepopierateľne realizovaná prostredníctvom bez námahy elegantných a pútavých kompletov, ktoré zdobili prehliadkové mólo. Od klasických trenčkotov až po trendové nohavice s rozšíreným strihom, tieto modely ponúkajú uvoľnený strih bez obetovania sofistikovanosti, vďaka čomu sú ideálne pre náročného muža, ktorý odmieta robiť kompromisy ani v jednom.

Veľmi očakávaný týždeň módy v Paríži 2024 nesklamal, pretože odhalil pôsobivú zostavu kolekcií jar/leto od pestrej škály módnych veľmocí a nových značiek. Počas týždňa módy sme videli pozoruhodnú ukážku inovácie a kreativity od rôznych kreatívnych riaditeľov a dizajnérov. Od prerobených klasík až po svieže, nové siluety, títo vizionári skutočne posunuli hranice, aby predviedli to najlepšie z pánskej módy.

JUNYA WATANABE MAN

Každú sezónu Junya Watanabe spolupracuje s množstvom značiek vo svojich kolekciách pánskeho oblečenia od Coca Coly po Levi’s, no túto sezónu si však vybral za spolupracovníka seba. „Myšlienka a spôsob môjho prístupu pri tvorbe dámskeho oblečenia sú úplne odlišné od mužského, chcela som do neho preto zakomponovať oblečenie ako Junya Watanabe (žena).“

To znamenalo dramaticky prepracované trenčkoty – jeden štýl bol prekrytý popruhmi na opasok a ďalšie boli bez rukávov s viacerými chlopňami na vreckách. Ďalej prišli prepracované bundy pracovných odevov a motorkárske bundy. Toto bolo vo  Watanabe kolekcii Jar/Leto 2024 zosilnené na maximum.

Obrázky:  ©getty images, Issey Miyake, Dries Van Noten, Frédérique Dumoulin, Junya Watanabe

Ďalšie pokračovanie článkov z Paris Fashion Weeku – pánskeho prehliadkového týždňa, časť III. a IV.  si môžete pozrieť  na tomto blogu v kategórii Fashion . Predchádzajúcu časť I. si môžete prečítať v histórii na tomto blogu.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

Share: