Paris Haute Couture Fashion Week, Chanel, Jar/Leto 2021 –  svetoví módni dizajnéri a ich inovatívny prístup prezentácií kolekcií pre  Jar/Leto 2021 v čase pandémie, časť II.

Módne show plné ľudí a fanúšikov, na aké sme boli túto sezónu zvyknutí,  majú kvôli svetovej korona vírusovej pandémii  zrejme  pauzu (naposledy sme niektoré mohli naplno zažiť v septembri a v októbri r. 2020 v Miláne a v Paríži) ,  avšak ani tento problém nezastavil niektorých  dizajnérov v snahe predviesť svoje kreácie, o ktorých môžeme sniť.  

Žijeme vo virtuálnom svete, ktorému sa návrhári rýchlo prispôsobili.  Od módnych domov Schiaparelli, Dior, Chanel, Valentino, Giambattista Valli, Viktor & Rolf, Giorgio Armani, Fendi, módne značky počas Paris Haute Couture prehliadkového týždňa rozprávajú svoje príbehy skrz videá, filmy, look books a iné digitálne médiá.  Najlepšie prezentácie kolekcií pre nadchádzajúcu sezónu Jar/Leto 2021 z  Paris Haute Couture módneho týždňa, vám ponúkam v druhej časti článku. 

CHANEL

Módny dom Chanel predstavil svoju kolekciu pre sezónu Jar/Leto 2021  tentokrát  v takmer prázdnej sále parížskeho výstavného paláca Grand Palais.  Tento priestor má za sebou unikátne módne show, kedy ho legendárny dizajnér Karl Lagerfeld, ktorý stál na čele značky Chanel od roku 1982,  dokázal pretvoriť od supermarketu po vesmírnu  loď.  No návrhári súčasnosti zažívajúci zaťažkávajúce obdobie majú kvôli pandémii korona vírusu ťažkú situáciu a značne oklieštené možnosti prezentácií svojich kolekcií. Každý volí cestu a spôsob predvedenia taký, aký sa mu zdá najvhodnejší využívajúc pritom rôzne formy digitálnych médií.  No dá sa povedať, že módny svet zažíva obrovskú krízu a útlm.

Kreatívna riaditeľka módneho domu Chanel, Virginie Viard,  sa rozhodla predviesť kolekciu Chanel, Jar/Leto 2021 formou menšej módnej oslavy. Malý sprievod modeliek pripomínajúci rodinnú slávnosť či svadbu,  sa odohral pod kvetinovými oblúkovými záhonmi.

Pozvaných na módnu show  Chanel  bolo lep pár VIP hostí –  herečka Penelope Cruz, Marion Cotillard, Vanessa Paradis s Lily-Rose Paradis-Depp, taktiež dcéra monackej princeznej Caroline a influencerka Caroline De Maigret.  Všetko ambasádorky značky.

CHANEL KOLEKCIA JAR/LETO 2021 – VOLÁNY, KVETY, ČELENKY

Dizajnérka módneho domu Chanel sa pre nadchádzajúcu letnú sezónu 2021 rozhodla pre motívy kvetov a volánov, ktoré zdobili sukne, šaty, bolerka. Predstavilo sa tridsaťdva lookov kolekcie, na ktorých sa podieľali partneri módneho domu Chanel, Maisons d’art .

 Letnú túžobne očakávanú pohodu evokovali prekrásne šaty z bielych sedmokrások zaujímavého dizajnu s odnímateľnou sukňou vo forme plášťu. 

Vyšívané makramé na šatách z perleťového tylu vytvoril Ateliér Montex.  Vrstvené volány na stupňovitej sukni bledoružových šiat s volánovým bolerkom evokujú horúce letné večery plné tanca a slobodu, ktorú všetci tak potrebujeme. Dvojfarebné topánky s dvojitými prackami podčiarkujú tento tango tanečný look. 

Volány z organzy na mini šatách z čierneho tvídu sú zdobené korálkami a pierkami od Lemarié.

CHANEL TVÍDOVÉ KOSTÝMY

V kolekcii Chanel, Jar/Leto 2021 sa objavili  tradičné  Chanel  tvídové kostýmy spojené s legendárnym dedičstvom značky.

Model on the catwalk Chanel show, Runway, Spring Summer 2021, Haute Couture Fashion Week, Paris, France – 26 Jan 2021,Image: 586223941, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Chanel / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nohavicové kostýmy  boli  v hornej časti inšpirované pánskymi vestami .

FARBY KOLEKCIE CHANEL – JAR/LETO 2021

Z farebných paliet sa dizajnérka Virginie Viard v kolekcii Chanel, Jar/Leto 2021 zamerala na pastelové farby,  bielu a čiernu.

Na záver módnej show sa predstavili svadobné šaty, ktoré predviedla modelka na bielom koni.

Šaty modelky, ako  vystrihnutej z fotografie z 20.rokov 20. storočia v béžovo-saténovom prevedení zdobili perlové motýle, stojáčikový krídlový golier a výrazné manžety s vlečkou.

CHANEL FOTENIE RODINNÝCH PORTRÉTOV – AMBASÁDORKY ZNAČKY

Pred prehliadkou Chanel, Jar/Leto 2021 prebehlo na popud dizajnérky Virginie Viard fotenie tzv. série rodinných portrétov. Fotograf a grafický dizajnér Anton Corbijn tak zvečnil modelky a ambasádorky značky,  herečky Marion Cotillard, Penélope Cruz, Vanessa Paradis, Lily-Rose Depp a Alma Jodorowsky do historického albumu s kaméliou.

zdroj: Chanel / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ďalší článok o  Paris Haute Couture Fashion Week  s prezentáciami kolekcií ostatných dizajnérov čítajte v pokračovaní na tomto blogu, kde v histórii nájdete aj jeho prvú časť.   Sledujte Facebook módnu stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram blogu: mya_mirell . 

Share: