Paris Haute Couture Fashion Week, Fendi, Jar/Leto 2021 –  svetoví módni dizajnéri a ich inovatívny prístup prezentácií kolekcií  Jar/Leto 2021 v čase pandémie, časť III.

FENDI

Módny týždeň Paris Couture Week otvárala v stredu 27. januára 2021 prehliadka talianskej značky FENDI pod vedením nového kreatívneho riaditeľa Kima Jonesa. Išlo o dlho očakávaný a avizovaný debut mladého anglického dizajnéra, na ktorý sa pozorne upierali zraky módnej verejnosti.

Kim Jones pôvodom z Londýna nastúpil do čela značky v septembri 2020 vďaka svojim veľkým skúsenostiam zo sveta high-end módy. Venoval sa však pánskej móde, no teraz stojí v čele značky talianskeho luxusného módneho domu, ktorý pozdvihol legendárny módny mág Karl Lagerfeld. Taliansky dom  Fendi je známy tým, že ku kreovaniu luxusných módnych kúskov s obľubou používa   kožušiny , čo pre Jonesa predstavuje obrovskú výzvu.    Oči módnych expertov sa práve preto upierajú s napätým očakávaním na to, ako sa Jones popasuje s touto métou.  Rovnako bude zaujímavé sledovať, či sa mu podarí nastúpiť do šľapají legendárneho módneho génia, zosnulého Karla Lagerfelda, ktorý stál v čele značky dlhých šesť dekád a povzniesol ju na luxusnú úroveň s dlhoročnou tradíciou.

Kim Jones  vzal svoju rolu s plným nasadením a ideový koncept kolekcie poňal ako poctu rodinnej firme Fendi, ktorú vedie už tretia generácia žien. Po Karlovi Lagerfeldovi a Silvii Venturini

Fendi  pred ním stojí nepopierateľne obrovská úloha.  Zachovať toto rodinné puto, tradíciu a preslávenú remeselnú kvalitu talianskej rodinnej módnej značky a svoju kreatívnu energiu pretaviť do správneho pokroku.  Ako sa s tým dizajnér popasuje, ukáže čas.

FENDI – KOLEKCIA JAR/LETO 2021, MOTÍV

V  novej kolekcii Fendi pre sezónu Jar/Leto 2021 dovedna predstavil devätnásť modelov. Motívom pre dizajn kolekcie bol román Orlando od Virginie Woolfovej, cestovanie v čase a potieranie rozdielov medzi pohlaviami. Predvádzali dvaja mužskí modeli , ktorí mali make-up.

Druhým motívom bola história značky Fendi, ktorá bola zakomponovaná do vintage kabeliek so zamatovými stuhami. Tie dostali nový vzhľad a tiež legendárne monogramy značky vytvorené Karlom Lagerfeldom boli tentokrát vpečatené perličkovými zdobeniami do čižiem.

DEMI MOORE

Svoje malé cameo si na móle zahrala herečka Demi Moore, ktorá prehliadku otvárala. https://www.instagram.com/p/CKj8Y3MlG7q/?utm_source=ig_embed

Zažiarila v čiernom saténovom nohavicovom kostýme s hlbokým výstrihom a na móle sa predviedla popri slávnych modelkách a top modelkách z 90. rokov.

Herečka však svojou zvláštnou vizážou vzbudila vlnu rozruchu. Šumy nastali najmä v dohadoch, či sa jedná o zvláštny make-up,  alebo o nepodarenú plastiku. Demi Moore je známa svojím kladným prístupom k plastickým úpravám a v minulosti už nejednu podstúpila. Doposiaľ jej to však bolo ku prospechu. 

US actress Demi Moore presents a creation of British designer Kim Jones for the Fendi’s Spring-Summer 2021 collection during the Paris Haute Couture Fashion Week, in Paris, on January 27, 2021. – British designer Kim Jones presents his first ever Couture Collection for Fendi since he joinded Italian fashion house Fendi as its lead designer for womenswear in September 2020 (Photo by STEPHANE DE SAKUTIN / AFP) (Photo by STEPHANE DE SAKUTIN/AFP via Getty Images)

Na móle sa blysli okrem aktuálne najžiadanejších modeliek Bella Hadid, Cara Delivingne aj dcéra jednej zo sestier Fendi módneho domu, Delfina Delettrez Fendi, dcéra Kate Moss , Lila Grace a top modelky zvučných mien z 90. rokov, Naomi Campbell,  Kate Moss a Christy Turlington.

Modelka Bella Hadid v modeli Fendi, kolekcia Jar/Leto 2021, Paris Haute Couture, január 2021.

Modelka Kate Moss v striebornom modeli Fendi, kolekcia Jar/Leto 2021, Paris Haute Couture, január 2021.

Scéna predvádzacieho priestoru bola navrhnutá ako labyrint so sklenými stenami a vychádzala tak z románu Orlando.   Bola priamou reakciou na vzniknutú pandemickú situáciu, ktorá zúri vo svete a počas ktorej sa cítime ako uväznení.

Dcéra jednej zo sestier Fendi módneho domu, Delfina Delettrez Fendi v  modeli Fendi, kolekcia Jar/Leto 2021, Paris Haute Couture, január 2021.

Lila Grace Moss, dcéra Kate Moss –  mladá modelka, ktorá debutovala na prehliadke značky Miu Miu  v modeli Fendi s perličkovým zdobením.

Jednotlivé fotenia prebiehali v sklených boxoch za dodržania prísnych opatrení. Kate Moss sa predviedla s dcérou  nielen na móle ale aj pri módnom fotení pre médiá.

FENDI – JAR/LETO 2021, DOPLNKY

Kolekcia je poznačená literárnym dielom románu Orlando od Virginie Wolfowej odrážajúca sa na knihových kabelkách, na malých perleťových kabelkách s písaným textom a na čižmách. Dizajnéra Jonesa inšpirovali taktiež fresky a mramor z vidieckeho sídla Charleston v Sussexe a tieto sa zobrazili na šatách a jednotlivých modeloch kolekcie Fendi, Jar/Leto 2021.

FENDI – LEGENDÁRNE MAJSTROVSTVO

Majstrovské legendárne umenie z dielne Fendi módneho domu a odrazilo na prepracovaných modeloch šiat s motívmi mramoru, na modeloch s intarziami z kožušín a s ručne našívanými perličkami. 

Kim Jones predstavil tiež  žakárové a hodvábne róby. Modelka Naomi Campbell (v strede) bola hviezdou, ktorá uzatvárala túto unikátnu módnu show.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell . 

zdroj obrázkov: Fendi, Vogue 

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

 

 

Share: