Paris Haute Couture Fashion Week, Valentino Jar/Leto 2021 –  svetoví módni dizajnéri a ich inovatívny prístup prezentácií kolekcií  Jar/Leto 2021 v čase pandémie, časť V.

Počas  Paris Haute Couture týždňa módy  predstavujú svetové módne značky vrchol kreativity a krajčírskeho umenia.  Módne domy,   ktoré sa sústreďujú na high fashion módu predviedli v januári 2021 svoje unikátne kolekcie pre sezónu Jar 2021 prostredníctvom videí, filmov, look books a iných digitálnych médií. Pozrime sa na aktuálnu tvorbu Pierpaolo Piccioli a módne dianie v značke Valentino. 

VALENTINO

Taliansky módny dom Valentino predstavil kolekciu pre sezónu Jar/Leto 2021 v rímskom barokovom paláci Galleria Colonna.  I napriek lockdownu, obmedzeniam a zákazu akýchkoľvek akcií,  vytvoril  dizajnér Pierpaolo Piccioli  unikátnou módnou show bez divákov  magický  moment opojenia módou a naservíroval pravú taliansku esenciu módy.

Za zvuku soundtracku Robert Del Naja sa modelky promenádovali  v skvostnom priestore Sala Grande – Gallerie Colonna v Ríme, pričom  show bola online streemovaná. Pod jednotlivými modelmi sa zjavili titulky, ktoré identifikovali model, modelku a ľudí, ktorí ho vytvorili.

Azda sa čakalo, že Valentino couture kolekcia bude promenáda slávnostných rób na červený koberec, ktorá by bola ihneď vychytaná najrýchlejšími svetovými stylistami celebrít.  No v tejto sezóne prišlo prekvapenie. Línia pre Jar 2021  je  značne uzemnenejšia vychádzajúca  z vývoja našej súčasnej reality. 

Kolekcia Valentino Haute Couture, Jar/Leto 2021 je poctou vysokej móde. Umelecké kúsky boli zmixované s nositeľnosťou a dotknuté spôsobom, ktorým teraz žijeme a ktorý vyzýva na istý druh náhodnosti. 

Taliansky návrhár Pierpaolo Piccioli vytvoril couture oblečenie, ktoré by ste si vybrali, aby ste si užili svoj deň.   Tento kreatívny proces neostal ochudobnený, obohatil  ho o glamour a fantasy prvky. 

Modelky mali obuté vežovité platformy, čo zračí, že  konania  Pierpaola Piccioli sú tentokrát viac pri zemi, ale nie menej magické, ani menej fantasticky uletené. 

Piccioli fanúšici ocenia farebnú paletu nabitú niektorými z jeho obľúbených odtieňov, odvážna fuchsiová sa striedala s jemnou ružovou, krémovou, slonovinovo bielou, teplou čokoládovo hnedou, nabitou elektricky zelenou a samozrejme  nechýbala Valentino jahodovo červená.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell . 

zdroj obrázkov: Valentino, Vogue 

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

 

 

Share: