Paris Haute Couture Fashion Week,  Schiaparelli Jar/Leto 2021 –  svetoví módni dizajnéri a ich inovatívny prístup predvedenia kolekcií  Jar/Leto 2021 v čase pandémie, časť VI.

Žijeme vo virtuálnom svete kvôli koronavírusovej pandémii, čomu  sa dizajnéri  rýchlo prispôsobili.  Módne značky Schiaparelli, Dior, Chanel, Valentino, Giambattista Valli, Viktor & Rolf, Giorgio Armani, Fendi  počas Paris Haute Couture prehliadkového týždňa vyrozprávali  svoje príbehy skrz videá, filmy, look booky a iné digitálne médiá.  Najlepšie prezentácie kolekcií pre nadchádzajúcu sezónu Jar/Leto 2021 z  Paris Haute Couture módneho týždňa, ktorý sa konal v januári 2021,  vám prinášam v ďalšom pokračovaní, v  VI. časti článku s témou Schiaparelli Haute Couture. 

SCHIAPARELLI – KOLEKCIA JAR 2021

Umelecký riaditeľ Daniel Roseberry predviedol počas prvého dňa Paris Haute Couture módneho týždňa kolekciu Schiaparelli Haute Couture  pre sezónu  Jar/Leto 2021 prostredníctvom digitálneho lookbooku .

V  poradí tretej kolekcii pre francúzsky módny dom Roseberry spochybňuje myšlienku, čo je to couture a čo by mala  couture móda byť vytváraním odevov, ktoré rešpektujú tradíciu nielen tohto módneho domu, ale aj umenie za tým.  Zároveň  v rovnakom čase rozbíja klišé spojené so žánrom. 

Kolekcia Schiaparelli Haute Couture, Jar 2021 je poctou k obom, k práci za mágiou a k mágii samotnej. Jeho predstava o Haute Couture je naplnená inovatívnou radosťou, veselou víziou o jej modernosti bez  použitia jemných materiálov a rozprávkových sukienok. 

Predstava Schiaparelli Haute Couture, Jar 2021 je oprostená od „vysokého klišé“ ,  je nádielkou extravagantnej a surrealizmom inšpirovanej módy.

SILUETY SCHIAPARELLI, JAR 2021

„Začali sme tým, že sme odhodili obvyklé siluety couture. Chcel som vziať kúsky, ktoré sa nemajú zobrazovať v tejto súvislosti – nohavice, bomber bundy a tieto ponúknuť ľuďom, aby ich zakúsili vidieť  nanovo.“ vyjadril sa dizajnér Daniel Roseberry v interview o  kolekcii pre nasledujúcu sezónu. 

Obvyklé siluety couture, ako ich poznáme,  sú pretvorené.   Materiály sú invenčné a rušivé.

Techniky spracovania sú tiež neočakávané. Pár kožených búnd na nohavice má elastický pás, pár denimových jeansov je  nanovo predstavených v pranom hodvábe kamennej farby a ozdobených visiacimi zlatými zámkami.

 

MATERIÁLY – SCHIAPARELLI , KOLEKCIA JAR 2021

Materiály sú rovnako invenčné a rušivé. Spolu s prehnaným hodvábnym strapcom, tvarovanou kožou, Daniel Roseberry v kolekcii Schaparelli, Jar 2021 použil krehký suchý ručný taft, hodvábny zamat viazaný na neoprén a hodvábny džerzej, do ktorého zahalil stĺpové šaty. 

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell . 

zdroj obrázkov: Schiaparelli, Vogue 

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Share: