Paris Haute Couture Week, Jar/Leto 2024 – Luxus, Inovácie a Elegancia, Schiaparelli, Dior, Chanel, Valentino,   22. – 25.  január 2024, časť II.

Paríž Haute Couture Week, ktorý nasledoval po Paris Fashion Week a pánskom prehliadkovom týždni Milan Fashion Weeku v januári,  priniesol ohromujúci pohľad na budúcnosť módnych trendov pre rok 2024. 

Parížska módna scéna v podobe Paris Haute Couture Weeku, sezóna Jeseň/Zima 2024-25, oslnila svet módou a priniesla  jedinečné a impozantné kolekcie od renomovaných módnych domov. Tento týždeň módy ponúkol ohromujúce módne prehliadky a predstavenia, ktoré vyzdvihli kreativitu a remeselnú zručnosť dizajnérov. Dominantnou črtou boli výrazné farby, odvážne strihy a experimenty s textúrami.

Módne prezentácie kolekcií ukázali postavenie globálneho mesta ako epicentra vysokej módy. Túto sezónu boli  prehliadky predstavením kreativity s návrhármi posúvajúcimi hranice štýlu, ktoré budú formovať módny trh v nadchádzajúcich mesiacoch a ktoré zaručene uvidíme na ďalších červených kobercoch.

Paris Haute Couture Week , uskutočnený v dňoch 22. – 25. január 2025, je samotným vrcholom francúzskeho štýlu a savoir-faire. Jeho exkluzívnosť je natoľko vysoká, že umožňuje len malému počtu módnych domov členstvo vo Fédération de la Haute Couture et de la Mode každý rok.  

Je preto dejiskom najhonosnejších módnych predstavení, mini módnych šou a hviezdnej záplavy celebrít zaujímajúce predné rady.   Ide o jedinečnú príležitosť osláviť módu a módne umenie vlastnou poéziou obyčajne modelmi, ktorých príprava si vyžaduje dlhé hodiny práce k finálnemu zhotoveniu. 

Medzi najvýraznejšie značky, ktoré definovali tento týždeň, patrili  Schiaparelli, Dior, Valentino, Chanel, Giorgio Armani Privé, Fendi, Maison Margiela, Alaia, Toteme, Simone Rocha, Jean Paul Gaultier, Stephane Rolland a Zuhair Murad.

GIORGIO ARMANI PRIVÉ –  Kráľovská Jemnosť

Taliansky módny dizajnér, Giorgio Armani , prezývaný aj „Re di moda“ – „Kráľ módy“ –   predstavil kolekciu, ktorá žiarila kráľovskou jemnosťou. Tóny šampanského, prachovej modrej a elegantnej sivej  sa miešali v bezchybných kúskoch, ktoré zdôrazňovali precízne krajčírstvo a nádherne dopĺňali ženskú siluetu.

MAISON MARGIELA –   Inovácie a Experimentovanie

Maison Margiela, pod vedením dizajnéra Johna Galliana, pokračuje vo svojej ceste inovácií a experimentovania. Kolekcia bola plná konceptuálnej módy, kde odvážne strihy, nesúmernosti a odlišné materiály vytvárali unikátne a nezabudnuteľné vizuálne zážitky.

JEAN PAUL GAULTIER – Odvaha a extravagancia

A čo by to bol Paríž Fashion Week bez nejakého divadla od Jean-Paul Gaultiera? Jeho kolekcia nás vtiahla do sveta odvahy a extravagancie. Každý model niesol svoju vlastnú rozprávku a Gaultier nám znova ukázal, že móda nie je len o oblečení, ale o umeleckom vyjadrení.

Značky ako Alaia, Toteme, Simone Rocha,  Stephane Rolland a Zuhair Murad  sa pozreli na módne kreovanie z viacerých perspektív. Vytvorili   nezabudnuteľné módne kolekcie, pričom každá   svojím jedinečným prístupom a s vlastvou vtlačenou estetikou. Od nadčasovej elegancie po odvážne experimenty, všetky tieto módne značky prispeli k výslednej rozmanitosti módneho divadla  Paris Haute Couture Weeku.

FENDI –  Moderný Luxus

Talianska luxusná značka Fendi naservírovala moderný luxus v podaní Kima Jonesa. Kolekcia zdôrazňovala odvahu a dynamiku. Futuristické vzory, kovové detaily a zaujímavé strihy kontrastovali  s klasickými kúskami. Fendi opäť potvrdila svoju schopnosť spojiť tradíciu s moderným prístupom.

Paríž Haute Couture Fashion Week 2024, ktorý sa odohral  v januári 2024 po pánskom prehliadkovom týždni v Miláne a v Paríži bol symfóniou kreativity a inovácií.  Priniesol odvážne farby, hravé strihy a láskyplné detaily. Dizajnéri vytvorili nezabudnuteľné kolekcie, ktoré zdôraznili širokú škálu štýlov a estetík.  Tieto trendy nám naznačujú, že rok 2024 bude plný zaujímavých módnych experimentov a nových štýlov. 

Týždeň módneho umenia dokázal, že Haute Couture scéna je stále žijúcim  a inovačným svetom, kde kreativita nemá hranice. Móda z Paríža dokáže zakaždým prekvapiť a vyvolať pocit túžby po ďalšej módnej budúcnosti.

II. časť článku si môžete prečítať v pokračovaní  na tomto blogu  v kategórii Fashion .

obrázky:  © getty images, courtesy of Schiaparelli, Dior, Valentino, Chanel, Elie Saab, Miss Sohe, Gurav Gupta, Rahul Mishra, Simone Rocha, pinterest , Peter White/Getty Images, Stephane Cardinale – Corbis/Corbis via Getty Images, Max Cisotti/Dave Benett/Getty Images, Launchmetrics/spotlight, nowfashion. com

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: