Najlepšie momenty z prvého dňa na parížskom Haute Couture Weeku,  Jeseň/Zima 2023-24 – Thom Browne, Iris van Herpen, 3. – 6. júl 2023 , časť III .

Po úspešnom Milan Fashion Weeku a Paris Fashion Weeku, mužskej sezóne,  odštartoval v Paríži ďalší týždeň módy Haute Couture Week, Jeseň/Zima 2023/24 , ktorý sa odohral v týždni od 3. do 6. júla 2023. Paris Haute Couture módny týždeň vibroval  v rytme módnych prehliadok, prezentácií a iných slávnostných udalostí a udával tón budúcim trendom, hoci v meste zúrili nepokoje ! Vo vzduchu visela otázka, či sa Paris Haute Couture vôbec uskutoční.  Vo virvare diskusií boli však viaceré hlasy za to, aby módny kolotoč predstavení pokračoval ďalej.   

V harmonograme módnych kolotočov sa zaskveli zvučné značky: Schiaparelli, Dior, Elie Saab, Chanel, Jean-Paul Gaultier, Armani Privé, Victor and Rolf, Tamara Ralph, Iris van Herpen, Thom Browne a ďalší. 

Paris Haute Couture Week navštívilo  opäť množstvo celebrít . Dior módnej prehliadky sa zúčastnila ambasádorka značky, herečka Natalie Portman,  okrem iných známych osobností .  Ostatné módne prehliadky poctili hviezdy ako americká raperka Cardi B, alebo herečka Florence Pugh, ktoré pútali pozornosť fotografov  v skvostných outfitoch.

Americká raperka Cardi B v outfite Thom Browne na prehliadke módnej značky.

Osobnosti nielen zo sveta módy na módnej prehliadke Thom Browne. 

THOM BROWNE – JESEŇ/ZIMA 2023-24 HAUTE COUTURE

V pondelok 3. júla 2023  sa uskutočnili couture debuty amerického dizajnéra Thoma Browna a 26-ročného Charlesa de Vilmorina, ktorý predstavil svoju vlastnú značku po tom, čo krátko pôsobil ako umelecký riaditeľ v Rochas.

Módna značka Thom Browne usporiadala svoju inauguračnú prehliadku haute couture v parížskom Palais Garnier na oslavu 20. výročia svojej rovnomennej značky. Prirodzene to pasovalo americkému dizajnérovi, ktorého konfekčné prehliadky prezentované striedavo v New Yorku a Paríži už dlho demonštrujú zmysel pre divadlo, ktoré je synonymom pre haute couture, ako aj zložitosť konštrukcie. Dizajn jeho modelov často začína klasickým krajčírstvom, ktoré ho rozširuje do odvážnych nových foriem.

Hostia, ktorí vstúpili cez zákulisie Palais Garnier, zaujali svoje miesto na divadelnej scéne predtým, ako sa zdvihla opona a odhalili hľadisko plné lepenkových výrezov obecenstva oblečeného v klasickom Browne sivom obleku so slnečnými okuliarmi.

Len na jednu noc,“ povedal Browne o kolekcii, ktorá ho videla riffovať na elegantnej americkej uniforme „cez optiku haute couture“. Pruhované kravaty a sivé obleky, ktoré evokujú vysokoškolské uniformy, sa stali trompe l’oeil vzormi na rozsiahlych šatách so širokými rukávmi, zatiaľ čo latexové ponožky po kolená priliehajúce k telu pripomínali americké športové oblečenie.

Vrstvy taftu, zložité námorné výšivky a konečný svadobný vzhľad medzitým pripomínali hojnosť a ručnú prácu historickej haute couture

     

Browne povedal, že si predstavuje cestujúceho, ktorý sedí na stanici a sleduje svet okolo.   V kolekcii sa objavili pozoruhodné doplnky – kožená batožina, víkendové tašky a nafúknutá verzia Brownovej tašky Hector v tvare psa, ktoré boli bodkou k finálnym vzhľadom. 

Módnu prehliadku navštívili rôzne celebrity odeté v modeloch Thoma Browne.

Americká raperka Cardi B v modeli Thoma Browne.

IRIS VAN HERPEN – JESEŇ/ZIMA 2023-24 HAUTE COUTURE

Kolekcia „Architectonics“ bola inšpirovaná vodnou architektúrou, pričom holandský dizajnér vytvoril plávajúce geometrické tvary a vzory na tule.

Šípové šaty boli jedným z takýchto zázrakov vytvorené  s použitím tyčí zo sklenených vlákien plné  geodetických výbuchov vytvárajúcich pohyb a mágiu. 

Zaujímavým prvkom kolekcie bola Iris Van Harpen zmiešaná taška. 

Objavili sa však isté podobnosti  medzi niektorými novými siluetami a podpisom dizajnéra Gaurava Guptu, ktorý sa predstavil na Paris Haute Couture Weeku vo štvrtok 6. júla 2023.

Obrázky:  ©Getty Images, Thom Browne, Iris Van Herpen

Ďalšie pokračovanie článkov z Paris Haute Couture Weeku – sezóna Jeseň/Zima 2023-24,  si môžete prečítať  na tomto blogu v kategórii Fashion . Prvú  a druhú časť článku si môžete prečítať v histórii na tomto blogu.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

Share: