Peach Fuzz – Zamatovo jemná broskyňová farba roku 2024, módne vzhľady, ktoré  inšpirujú

Farbou roku 2024 je podľa Pantone Color Institute – centra, ktoré pripravuje prognózy budúcich farebných trendov – odtieň broskyňovej ružovej .  Peach Fuzz 13-1023 alebo aj  „broskyňové chĺpky“ ,  ako znie jej preklad,  je odtieň broskyňovej ružovej,  jasný a teplý , ktorý má navodiť pohodu a vnútorný pokoj.  Tento „zamatovo jemný broskyňový tón“  má obohacovať myseľ, telo a dušu svojím všeobjímajúcim duchom. Je to ľahký odtieň oranžovej, ktorý symbolizuje teplo, pochopenie a nádej na lepšiu budúcnosť​​. Podľa Inštitútu farieb Pantone tento konkrétny odtieň „komunikuje posolstvo lásky a zdieľania, zmysel pre komunitu a spoluprácu“. „Sofistikovaný a súčasný broskyňový tón, ktorý prináša dôležitú a potrebnú krásu do digitálneho sveta.“

Farba Peach Fuzz  je schopná zachytiť našu túžbu a vyživovať seba a iných. V turbulentných časoch hľadáme oporu v pocite bezpečia a pokoja. Táto farba vyžaruje teplo a optimizmus, a zároveň evokuje pocit zraniteľnosti a empatie. Symbol nádeje a optimizmu, jefarba  Peach Fuzz,  teplý a hrejivý odtieň, ktorý nám v neistých časoch pripomína krásu a krehkosť života.

Broskyňovo-ružová je pocitom pokoja a bezpečia. Jemnosť a nenápadnosť tejto farby vyvolávajú pocit upokojenia a uvoľnenia. Je tiež znamením súcitu a empatie –  symbolizuje ľudskosť a túžbu po spojení s ostatnými.  Je reprezentantkou univerzálnosti a všestrannosti. Táto farba sa ľahko kombinuje s rôznymi odtieňmi a hodí sa do každého interiéru i šatníka.

„Peach Fuzz“ v anglosaskom svete označuje hodvábny povrch broskyne.  Pre Pantone odtieň Peach Fuzz stelesňuje jemný a obklopujúci hmatový vnem. Možno to je dôvod, prečo módny návrhár  Kim Jones (kreatívny riaditeľ značky Fendi) použil  túto farbu na kožušinovú kreáciu navrhnutú  pre Lilu Moss, dcéru slávnej topmodelky Kate Moss,  na podujatie Met Gala v roku 2023.

NEW YORK, NEW YORK – MAY 01: (L-R) Lila Grace Moss, Kim Jones, and Kate Moss attend The 2023 Met Gala Celebrating „Karl Lagerfeld: A Line Of Beauty“ at The Metropolitan Museum of Art on May 01, 2023 in New York City. (Photo by Mike Coppola/Getty Images)

Fendi  – modelka Lila Moss (vľavo) , dizajnér Kim Jones a modelka Kate Moss (vpravo) , podujatie Met Gala 2023

Fendi – kolekcia  Jeseň/Zima 2020 , Milan Fashion Week

Farba Peach Fuzz je odtieň, ktorý kombinuje ružovú a oranžovú, ktorý vyzerá dobre prakticky na každom a obzvlášť zvýrazňuje tmavú a jantárovú pleť.  Farba je  radostná a rozjasňujúca a je výrazom špecifickej súčasnej elegancie.  Preto  ju využívajú  tie najoceňovanejšie módne domy sveta na rozprávkové kreácie;  módne značky predvádzajú modely vo farbe jemnej oranžovo-ružovej, ktoré potom celebrity vynášajú na výslnie na červených kobercoch.   

Fendi – modelka Subah Koj, photo Solve Sundsbo, Vogue Italia, september 2018, „Mindbendig Couture“ 

Módnu farbu roka zahrnuli do svojich kolekcií renomované módne domy sveta – Gucci, Miu Miu, Sportmax , Alberta Ferretti, Roksanda, Luisa Spagnoli, Mugler, Alexander McQueen , Zimmerman, Jil Sander, Ferrari  , ktorých  módne kreácie predvádzajú celebrity na červených kobercoch. 

Alexander McQueen – kolekcia Jar/Leto 2020, Paris Fashion Week, modelka Kaia Gerber

Luisa Spagnoli – Jeseň/Zima 2024, Fendi – Jeseň/Zima 2020

Alberta Ferretti – backstage, Milan Fashion Week, šaty z trblietavého materiálu v odtieni Peach Fuzz  

Vo farbe peach fuzz vyšla s kolekciou Jeseň/Zima 2023 aj talianska značka Sportmax.

Sportmax – Ready-to-Wear kolekcia Jeseň/Zima 2023, Milan Fashion Week

Ferrari – Jar/Leto 2024, Bianca Spender – Jar/Leto 2024, Alaia – Zima/Jar 2024

Fendi – kolekcia Jeseň/Zima 2022

Givenchy – Jar/Leto 2020 , Paris Fashion Week

Tod´s – Jar/Leto  2019,  Zimmerman – Jar/Leto 2024,  Jil Sander – Jar/Leto 2024

Roksanda – Jeseň/Zima 2024, Stella McCartney – Jar/Leto 2024, Balmain – Jar/Leto 2024

VPLYV NA MÓDNE A DIZAJNOVÉ TRENDY

Farba „Peach Fuzz“ má potenciál ovplyvniť módne a dizajnové trendy tým, že prinesie jemnejšiu, intímnejšiu estetiku do oblečenia, doplnkov a interiéru. Tento odtieň môže signalizovať posun k viac udržateľným a emocionálne rezonujúcim dizajnom, ktoré odrážajú túžbu po pohode a pokoji v našich životoch. V módnych kolekciách môžeme očakávať viac pastelových a jemných odtieňov, ktoré dopĺňajú „Peach Fuzz“, čím vznikajú harmonické a vizuálne príjemné kombinácie.

Pantone každoročne vyberá farbu roka na základe dôkladného výskumu trendov a kultúrnych vplyvov  a „Peach Fuzz“ je jasným vyjadrením potreby tepla, empatie a optimizmu v našom súčasnom svete. Implementáciou tejto farby do   života môžeme prispieť k rozšíreniu týchto pozitívnych hodnôt.

AKO IMPLEMENTOVAŤ FARBU ROKU 2024 DO ŠATNÍKA

V móde sa efekt tejto farby prejavuje vyžarovaním tepla a odzrkadlí navodením modernej elegancie.  Peach Fuzz  je  ideálna  pre  jemné svetre, šaty, blúzky a doplnky. Krásne sa kombinuje s neutrálnymi farbami ako biela, béžová a čierna, ale aj s odtieňmi zelenej a fialovej. 

Farba „Peach Fuzz“ môže byť úžasne využitá v šatníku ako jemný, ale výrazný doplnok alebo ako hlavný odevný kúsok. Pre elegantný vzhľad môžete zvoliť šaty alebo blúzku v tomto odtieni, čo dodá vášmu vzhľadu sviežosť a jemnosť. 

Pre casual (bežný pohodlný) outfit zvoľte doplnky ako šály, tašky alebo šperky v odtieni „Peach Fuzz“, ktoré oživia jednoduché kombinácie, ako sú džínsy a biele tričko.

INTERIÉROVÝ DIZAJN A FARBA ROKU 2024

V interiérovom dizajne  farba „Peach Fuzz“ vnáša do priestoru teplú a pohodovú atmosféru. Môžete ju použiť na steny ako jemný popkultúrny odtieň, ktorý dodá miestnosti pocit pokoja a relaxácie. Textílie ako závesy, vankúše alebo koberce v tomto odtieni môžu miestnosti dodať jemnú eleganciu. „Peach Fuzz“ je tiež skvelou voľbou pre dekoračné predmety, ako sú vázy alebo sviečky, ktoré vnášajú do domova pozitívnu energiu a sviežosť.  S farbou Peach Fuzz vytvoríte v interiéri útulnú atmosféru na stenách, nábytku alebo textíliách. Farba sa výborne hodí do obývačky, spálne,  detskej izby, no moderné a netradičné interiéry s ňou vykúzlite aj v monochromaticky ladenej kuchyni alebo kúpeľni.

MAKE-UP

A nezabúdajme na vizáž a make-up. Jemný broskyňový odtieň sa pekne vyníma na perách a lícach a dodá vášmu vzhľadu prirodzenú krásu a sviežosť.

Peach Fuzz je farbou, ktorá nám v roku 2024 pripomenie dôležitosť pokoja, empatie a optimizmu. Je to farba, ktorá má potenciál rozžiariť tento rok,  šatníky aj celkový  look.  Nechajte sa ňou inšpirovať a preneste jej jemnú krásu do vášho života!

obrázky:  © Getty Images , theglossarymagazine . com, pinterest, Givenchy, Alexander McQueen, Fendi, Prada, Vogue co uk, Sølve Sundsbø

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

 

 

 

Share: