Prada – kolekcia Jeseň / Zima 2020 – 21, Milan Fashion Week, Móda Ženy, surreal glamour a mini kabelky ako ozdobný šperk , časť II.

Taliansky módny dom PRADA  predstavil počas zimnej sezóny Milan Fashion Weeku, Móda Ženy, inovatívnu módnu show s názvom „Surreal Glamour“ .  Zámerom dizajnérky a kreatívnej riaditeľky značky Miuccia Prada  v  kolekcii Prada , Jeseň / Zima 2020 – 21  bolo dosiahnuť dve veci.  Vytvoriť niečo použiteľné, čo bude dávať zmysel a predovšetkým predstaviť silu žien.

Od roku 1913, módny dom Prada slúžil ako neotrasiteľný maják v štandardoch talianskeho luxusu. Či už prostredníctvom koženého tovaru, nylonových tašiek, alebo dokonalého krajčírstva , Miuccia Prada nikdy nezabúda na súčasné poháňanie trendov a udržiava legendárne dedičstvo značky.   

Jedna z najhlbších mysliteľov a najkreatívnejších účastníkov módy Miuccia Prada je  celoživotnou feministkou.   Prehliadkové mólo využíva k skúmaniu podstaty ženskosti a postavenia žien v kultúre, pričom neopomína, neminimalizuje primárny účel móla k predstaveniu módy. 

DVA KONCEPTY KOLEKCIE PRADA – JESEŇ/ZIMA 2020 – 21 – GLAMOUR AKO ESENCIA ŽENSKEJ SILY, OCEŇOVANIE A ZVEĽAĎOVANIE KAŽDODENNÝCH VECÍ

Talianska dizajnérka Miuciia Prada bola tentokrát  prekvapená, že sa pri kreovaní  kolekcie Prada – Jeseň / Zima 2020 – 21 ocitla  „smerujúca k ľahkosti“ , k tzv. ľahkovážnosti a ku „KLIŠÉ GLAMOUR“ , ako jednému z konceptov.   Toto klišé podľa nej však nie je vôbec ľahkovážne, ale  predstavuje  „esenciu ženskej sily“. 

Vzývanie svetového glamour,  samo o sebe,   označuje významný pohyb pre módny dom Prada.   Raz už  Miuccia Prada nenávidela svet.  Možno ho považovala za anachronický a ponižujúci pre ženy, no teraz to považuje za nástroj na posilnenie postavenia.

Značka Prada vidí glamour ako niečo, čo vás urobí optimistickými a čo vás povznesie, potvrdila dizajnérka v zákulisných rozhovoroch o aktuálnej zimnej kolekcii . 

Druhý koncept, z ktorého vychádzala pri kreovaní prvotnej myšlienky kolekcie   je  OCEŇOVANIE A ZVEĽAĎOVANIE KAŽDODENNÝCH VECÍ.  Vyzerá to tak, že móda súčasnosti sa pohla iným smerom a to od sezón, ktorým dominovali jednotné trendy.  Namiesto toho  v súčasnosti vidíme zvýraznenie individualizmu so snahou o  zachovalý obnoviteľný šatník, čo je vo výsledku dobrá správa pre sebavyjadrenie aj udržateľnosť.

Prehliadka kolekcie PRADA, Jeseň/Zima 2020 – 21 konaná v suteréne sídla spoločnosti Fondazione Prada  pulzovala silným leskom,  spôsobom, akým to robí Prada.   Silným, sebavedomým s  dotykom poriadku.  Začala s kontrapunktom štruktúry a mäkkosti, čo vyjadrovali bundy a saká  previazané opaskom na hojdajúcej sa strapcovej sukni.   Podobným lookom je sukňa na umývanie áut, ktorej alternatívy v prehliadke kolekcie nasledovali.

Inokedy dizajnérka Miuccia Prada  zamenila jednoduchý pulóver za sako, ktoré ho prekrývalo, alebo pridala košeľu so zapínaním na gombíky a červenú kravatu. Voľné saká, bundy pánskych strihov tvorili základ kolekcie Prada pre sezónu Jeseň/Zima 2020 – 21. 

PRADA ESENCIA KOLEKCIE JESEŇ/ZIMA 2020-21 – PÁNSKY ŠATNÍK

V kolekcii Prada – Jeseň / Zima 2020- 21 predviedla Miuccia Prada  tiež  vrstvenie odevov –  kabátov, búnd, košieľ , svetrov a sukní. 

Pracovala väčšinou so základom pre vytváranie kolekcie, ktorým boli pánske odevy  s pridaním ľahkosti do šiat a sukní .  Tento motív oživila vrstvením a nekonečnými strapcami a korálkovými detailami, ktoré skrášľovali  Prada kolekciu 2020-21. 

Predstavila  opakované športové oblečenie, povestný a obľúbený Prada athleisure trend, s ktorým značka vyšla  pred niekoľkými sezónami. 

Basketbalové dresy, ďalší mužský element, boli taktiež okrášlené, predĺžené ku kolenám a potom ozdobené ešte ďalšími doplnkami v podobe šnúrkových korálok a teniskových hybridov čižiem.

S neutrálnymi farbami sa Prada v zimnej kolekcii 2020 – 21  pohrala tak, že oproti nim nastavila červené akcenty a silné pastely  na atletických kúskoch  a niektorých opaskových bundách a elegantnom vonkajšom oblečení.

Červené akcenty sa objavili v podobe doplnkov na bundách a elegantnom vonkajšom oblečení.

Kolekcii dominoval esenciálny základ – pánske strihy, objavili sa tiež tzv. bundy pre vodičov. 

ODKAZ KOLEKCIE PRADA – JESEŇ/ZIMA 2020-21 – VZÁCNA DUALITA – MOŽEME BYŤ SILNÉ A ŽENSKÉ ZÁROVEŇ

Miuccia Prada uskutočnila prieskum sily žien, čo bolo lightmotívom  jej kariéry.   V kolekcii Prada – Jeseň / Zima 2020 – 21 dosiahla vzácnu dualitu. „Môžeme byť silné a ženské zároveň, váhu teraz nesú ženy“ Súčasne jemnosť a ľahkovážnosť nie sú protikladné k moci.

Na móle boli osobné Prada diamanty a vzácne drahokamy nahradené hodvábnymi strapcami a perličkami.  Toto „klišé ženskosti“ , ako ich Miucccia Prada popísala, sprevádzali prvky tradične považované za mužské. 

Hranatá bunda s opaskom bola skombinovaná so strapcovou sukňou, strapce a korálkové perličkové zdobenia skrášľovali celú kolekciu a stali sa viditeľným prvkom sezóny Prada, Zima 2020 – 21.

Biela klasická bibloo  košeľa bola  okrášlená klbkami korálkových kryštálov zavesených na pleciach.

Je pravdepodobné, že táto rovnica ženskosti sa rovná sile a bola pre projekt spoločnosti Prada nevyhnutnou rovnicou po celý čas.

Po skončení módnej show sa uskutočnili interview v zákulisí, kde Miuccia Prada oslnila vyšperkovaným outfitom.  Oslňujúci náhrdelník a náušnice  skombinovala k svetru s vysokým okrúhlim golierom a k zúženým hodvábnym nohaviciam. 

Zdroj obrázkov:  Vogue IT, Prada, Alessandro Garofalo/Reuters, getty images, pinterest, Serichai Traipoom, crfashionbook, Paol Jeong , hypebae

Prvú časť článku o  kolekcii Prada – Jeseň/Zima 2020 – 21  čítajte na blogu v histórii. Sledujte   Facebook stránku blogu: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

Share: