Prada – kolekcia Jar/Leto 2020, Milan Fashion Week, Móda Ženy, sila žien nad oblečením

Módna dizajnérka talianskej zvučnej značky PRADA, Miuccia Prada , sa v tomto období  Jar/Leto 2020  rozhodne posunula vpred.  Od grafických doplnkov a grafických potlačí, komixového divadla,  ktoré dominovali sezóne  Jar/Leto 2018  , cez nylon, ako protagonistu kolekcií pre Jar/Leto 2019 a znovuprijatie ugly chic štýlu, kedy sa siluety 50. rokov stretli s potlačami a motívmi rokov 60-tych v nezverejnenom konflikte histórie módy minulú sezónu, Prada najnovšie skombinovala vybrané prvky s kolekciou jednoduchej elegancie a subjektívnym obliekaním.

zdroj: CR fashion book

Móda show, na ktorú sa zišlo veľa celebrít, vplyvných ľudí z módneho sveta, fashionistov a fanúšikov,  sa konala v Miláne počas Milan Fashion Weeku, v jeho letnej sezóne v septembri 2019.   Zúčastnili sa jej hviezdy svetového formátu, ktoré sa objavili na viacererých show a večierkoch.  Na prehliadku Prada prišla aj slávna herečka Nicole Kidman, ktorú privítali fanúšici s obrovským nadšením. Nechýbala ľadová kráľovná módy,  Anna Wintour z Vogue magazínu a spoločne zasadli do prvej rady,  tzv. front line. Video prichádzajúcej Nicol na show, ako som ju stihla zachytiť,  si môžete pozrieť na Facebook stránke Mya Mirell Fashionista a tiež na Instagrame: mya_mirell. 

51 lookov novej kolekcie Prada Jar/Leto 2020  prezentovalo  čistotu, priamosť a inštinkt, čo boli vodiace línie. Vybraním jednotlivých prvkov z minulých desaťročí, z rokov 20., 70. a 90. ,  je kolekcia vytvorená oblečením na bežné  nosenie, šatami a blúzkami.

„Redukcia na podstatu“ . To je motto prehliadky najnovšej kolekcie značky Prada pre sezónu Jar/Leto 2020.  Je to o podstate  kolekcii , o sile žien nad oblečením a o štýle nad módou.

Foto: Valerio Mezzanotti, The New York Times

V novej kolekcii pre túto sezónu dominovali úhľadné,  na mieru strihané saká, trench coaty so širokými klopami,  žakárové pletené topy a sukne  geometrických vzorov, šaty pierkovo ľahké,  saténové a gázové šaty prerušované so vzormi listov a metalickými zlatými akcentami.

Modelka Kaia Gerber, dcéra topmodelky 90. rokov Cindy Crawford – v modrom kostýme.

Blejzre a spodné časti skombinované s rôznymi topmi vystriedali v ďalšej časti prehliadky kožené variácie modelov, oblečenie na dovolenky a na deň. Tlmené neutrálne farby prebili výrazné, objavili sa oranžová, zelená a zlatá.  

Metalické zlaté akcenty ako potlače na šatách a topoch a  zlaté prvky kolekcie sa stali zaujímavými novými prvkami kolekcie značky Prada pre sezónu Jar/Leto 2020. 

zdroj: livingly com

Vysoké výstrihy, lemy strednej dĺžky, strihy sadnúce na telo, tlmené neutrálne palety farieb, zatiaľ čo sa nepatrne prikláňali k rokom 20-tym, 70-tym a 90-tym, spolu v jednej súčinnosti v konštantnom stave toku  vytvárali skutočne nadčasový štýl.

Predvádzali najslávnejšie modelky – Gigi Hadid (v hnedom kabáte) aj Kaia Gerber.

Prvá polovica módnej prehliadky kolekcie Prada  Jar/Leto 2020 bola tvorená dobre strihanými blejzrami a spodnými časťami   v kombinácii s rôznymi topmi, zatiaľčo druhú časť tvoril výber kožených variácií modelov, oblečenie na dovolenky a oblečenie na deň.

Backstage at Prada RTW Spring 2020

ZÁBLESKY KONTRASTOV  – BROKÁT A ZLATO

Výraznými akcentami najnovšej kolekcie značky Prada predvedenej počas Milan Fashion Weeku v jeho letnej sezóne  boli brokát a zlato, čo dodávalo záblesky kontrastov.  Doplnky boli ponechané minimalistické a prišli vo formách metalických sandál, platformových mokasín a kožených kabeliek cez plece.

Vo výsledku, hlavná kreatívna riaditeľka značky Prada, módna návrhárka Miuccia Prada odborne zmiešala a skombinovala estetiku, čo vytvorilo súdržnú kolekciu. Každý look vyzerá ako typický, definujúci sám seba,  majúci vlastný referenčný vzhľad.
Miuccia Prada (druhá zľava) s pozvanými hosťami po módnej show. 

MATERIÁLY

Hlavnými materiálmi použitými v línii najnovšej kolekcii značky Prada, Jar/Leto 2020,  boli jemný  mohér, jemná rebrovaná pletenina a ozdobná koža. Záblesky kontrastov dodávali brokát a zlato.

Foto: Luisa Pagani

Módna návrhárka a riaditeľka značky Prada, Miuccia Prada v sezóne Jar/Leto 2020 vykročila dopredu, smerom k jednoduchej elegancii so subjektívnym obliekaním.

zdroj obrázkov: Vogue, getty images, imaxtree

 

Share: