Výstava módy Mugler show a  H&M         dizajnéra Casey Cadwallader – New York, 19. apríl 2023, časť II.

20. apríla 2023 sa v Park Avenue Armory v New Yorku zišli módni nadšenci, aby s  oslávili debut kolekcie značky H&M Mugler, ktorú navrhol aktuálny kreatívny dizajnér značky Mugler – Casey Cadwallader.  Očakávania boli vysoké. V januári  počas prehliadok  Haute couture v Paríži  predviedli Cadwallader a Mugler multimediálnu extravaganciu s hviezdnym obsadením, ktorá predviedla provokáciu a drámu veľkého písmena D  a videá, ktoré vytvoril počas pandémie.

Módnej šou  sa zúčastnilo viac ako 800 hostí,  priatelia komunity Mugler a H&M  vrátane herečky Pamely Anderson, Charli XCX, Chloë Sevigny, dcéry speváčky Madonny – Lourdes Leon a Dominique Jackson oblečení  v kolekcii Mugler H&M.

Francúzsky módny návrhár Manfred Thierry Mugler zomrel v januári 2022 a jeho meno sa zapísalo do mapy sveta Haute Couture. Obliekal hviezdy ako David Bowie, Lady Gaga, Beyoncé, Madonna, Celine Dion, Liza Minelli a supermodelky 90. rokov. 

   

FILE – French fashion designer Thierry Mugler on the catwalk with unidentified models after the presentation of his 1998-99 fall-winter ready-to-wear collection presented in Paris on March 15, 1998. French fashion designer Thierry Mugler, whose dramatic designs were worn by celebrities like Madonna, Lady Gaga and Cardi B, has died. He was 73. A post all in black on his official Instagram account said he died Sunday, Jan. 23, 2022 and “May his soul Rest In Peace.“ It did not give a cause of death. (AP Photo/Remy de la Mauviniere, File)/TKMY103/22024168450326/FILE PHOTO/2201240550

Navrhol oblečenie pre Davida Bowieho a v roku 1992 obliekol a režíroval obsadenie pre videoklip Georgea Michaela s názvom  Too Funky.

SPOLUPRÁCA  H&M  A  MUGLER

H&M oslávilo svoju nadchádzajúcu dizajnérsku spoluprácu s Mugler módnou prehliadkou v New Yorku. Pri príležitosti Park Avenue Armory vystupovali  na móle modelky Irina Shayk, Precious Lee a Eva Herzigova v nových dizajnoch Caseyho Cadwalladera, doplnené o vystúpenia Shygirl, Amaare a Eartheater. 

Módne podujatie v New Yorku  bolo navrhnuté ako zlúčenie módy, hudby, živého vystúpenia, klubovej kultúry a tanca spolu s dôrazom na teatrálnosť, ktorá je typická pre módny dom Mugler od čias legendárneho zosnulého dizajnéra Thierryho Muglera až po súčasnosť. 

MUGLER  A  H&M – PREHLIADKOVÁ DRÁMA 80. A 90. ROKOV

Spoluprácu Mugler a H&M v skutočnosti prvýkrát inicioval zosnulý zakladateľ módneho domu Manfred Thierry Mugler tesne pred jeho smrťou v januári 2022.  Je zameraná na ikonickú siluetu módneho domu s nadrozmernými ramenami, štíhlym pásom a zmyselnými nohavicami. Spája archívne kúsky Thieryho Muglera so súčasnými dizajnami Cadwalladera.

Prehliadku otvorila pluss size modelka  Paloma Elsesser  v čiernom korzetovom tope a hojdacej minisukni s obrovským opaskom v tvare písmena „M“, doplnenom rukavicami.  „Cítila som sa naozaj sexi, ale otvorenie bolo tiež skutočne zvláštne a presvedčivé“.  Video z módneho večera si môžete pozrieť tu :

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=drfSpX3iFaI&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fmodels.com%2Fwork%2Fhm-hm-x-mugler-global-event-2023-show&source_ve_path=Mjg2NjY&feature=emb_logo

Módne vzhľady, ktoré nasledovali, boli reinterpretáciami Cadwalladerovej charakteristickej lycry (materiálu) a sieťovaných oblekov  v čiernej, jasne ružovej, kyslo zelenej a tyrkysovej.

  

Súčasťou podujatia bol skupinový koncert hudobníkov Shygirl, Amaarae a Eartheater, z ktorých všetci hviezdili vo videoklipe Mugler H&M a boli oblečení v exkluzívnom vzhľade z novej kolekcie. Každý interpret zahral sériu svojich vlastných hitov a potom sa zjednotil pri predstavení novej verzie klubovej klasiky z 90. rokov „Music Sounds Better With You“, skladby špeciálne vyrobenej na oslavu kolekcie Mugler H&M.

Vystúpenia boli prerušované módnou show na móle –  odohrali sa spolu s tanečnými vystúpeniami a DJ setmi Bobbyho Beethovena, Gotha Jafara a Asmary a potom nasledovala after-party. Podujatie bolo navrhnuté ako špeciálny hybrid spájajúci zvuk, štýl, živé vystúpenia, klubovú kultúru a tanec, a to všetko pri prikývnutí na teatrálnosť a okázalosť, ktorá je charakteristickým znakom domu Mugler od jeho vzniku za čias dizajnéra Thierryho Muglera až po jeho súčasnú inkarnáciu  pod vedením dizajnéra Caseyho Cadwalladera. Podujatie  zahrnulo zmysel pre rozmanitosť a inkluzívnosť, ktorý je pre Muglera ústredný a ktorý podporuje demokratický étos spolupráce dizajnérov H&M.

Súčasťou módneho podujatia bol skupinový koncert hudobníkov Shygirl, Amaarae a Eartheater, z ktorých všetci hviezdili vo videoklipe Mugler H&M a boli oblečení v exkluzívnom vzhľade z novej kolekcie.

Dizajn Mugler je známy predovšetkým pre sexi obopínajúce vzory s transparentnými vloženiami, ktoré nosia celebrity ako Dua Lipa, Beyoncé , Madonna a ďalšie.          

Módna ponuka je zameraná na rôzne charakteristické vzhľady pre mužov a ženy, ultra široké čierne sako s plecami a integrovaným korzetom, zamatové šaty inšpirované kolekciou z roku 1997, tielka, legíny so zvodnými vystrihnutiami, pudrovo ružový oblek, zelený pánsky oblek. Výsledkom je silný, očarujúci a inkluzívny šatník s avantgardnými prvkami.

 

           

             

Americká herečka a bývalá modelka Chloë Sevigny priniesla v stredu 19. apríla 2023 na slávnostnom uvedení značky Mugler H&M na šou v New Yorku ostrý pôvab v čiernej –  predviedla sukňu s retiazkovým sakom s hadím rozparkom na hrudi, čím vytvorila siluetu peekaboo s odhalenou čipkovanou podprsenkou. Minisukňa, transparentné čierne pančuchy s pásikom a lodičky dotvárali jej totálny čierny look.

Sevigny je známa postava v módnom priemysle. Vo februári predvádzala na prehliadke Proenza Schouler na New York Fashion Weeku oblečená v čiernom saku, bielych gombíkoch a dlhej maxi sukni. Na Medzinárodný filmový festival v Benátkach 2022 sa opäť rozhodla pre čierne oblečenie a obliekla si róbu Gucci s rozparkom na ramenách a s krížovým výrezom.

Každý kúsok v kolekcii je momentom histórie módy – šancou pre globálnu komunitu fanúšikov vlastniť kúsok z odkazu značky. Zatiaľ čo kolekcia zahŕňa pánske aj dámske oblečenie, ústredný je plynulý transformačný medzipohlavný štýl, ktorý vždy podporoval étos značky Mugler.

Kreatívny direktor módneho domu Mugler – Casey Cadwallader (CC) sa ku spolupráci a šou vyjadril:  „Je mi naozaj cťou spolupracovať s H&M a som šťastný, že môžeme vzdať hold  životu a odkazu dizajnéra Thierry Mugler  a osláviť dedičstvo a identitu módneho domu Mugler. Je to pre mňa veľmi špeciálna spolupráca a som nadšený, že sa môžem zúčastniť. Vnímam to ako skutočný prelomový moment pre Mugler ako módny dom.

Dizajnér Casey Cadwallader s predstaviteľkou značky  H&M – Ann-Sofie Johansson.

Mugler bol vždy módny dom s veľkou kultúrnou dušou a toto podujatie bolo oslavou nášho dlhého spojenia s hudbou, tancom a predstavením. Bola to ideálna oslava kolekcie Mugler H&M a perfektný spôsob, ako privítať ľudí v našom svete.  Nezabudnuteľná noc postavená na slobode, osobnom vyjadrení a oslobodzujúcej, odvážnej móde,“ povedal kreatívny riaditeľ Mugler , Casey Cadwallader na tlačovke po podujatí.

Kolekcia kapsúl Mugler x H&M bude celosvetovo uvedená na trh vo vybraných obchodoch a na hm.com 11. mája 2023.

Kolekcia je prikývnutím slobode prejavu a rodovej fluidnej móde. Spolupráca zahŕňa samotnú podstatu Muglera.  Mugler značka bola  vždy priekopníkom a porušovateľom pravidiel: zástancom slobody prejavu, vysokého pôvabu a odvážne nepotlačiteľného štýlu. Spoločnosť Mugler, ktorú založil francúzsky návrhár Manfred Thierry Mugler v roku 1973, predostrela témy telesnej pozitivity, rodovej plynulosti, transformácie a sebadôvery, ktoré teraz dominujú móde.

CASEY CADWALLADER

Americký dizajnér Casey Cadwallader sa k módnemu domu pripojil v roku 2018 a omladil vzhľad a odkaz domu a vytvoril ohromujúcu sériu okamžite rozpoznateľných odevov. Príbeh Muglera je jedným z avantgardných prehliadok na móle a prelomovej haute couture. Z vizionárstva preberá krásu, ktorá prekračuje hranice, zahŕňa nadpozemské, nebinárne a technologické.  Dizajnér poskytol rozhovory o tejto spolupráci pre mnohé magazíny, v ktorých sa vyjadruje k tvorbe a smerovaniu značky.

„Strávil som čas prezeraním minulých spoluprác, ako je tá, ktorú urobil Alber Elbaz, ktorá bola taká verná Lanvinovi, pokiaľ ide o dizajn kúskov, a tie s Versacem a Margielou, od ktorých som v tom čase skutočne kupoval kúsky . Z tohto nápadu som čerpal veľa inšpirácie. To je dôvod, prečo som bol presvedčený, že to musí byť skutočný Mugler,  nič ohrozené alebo oslabené a preto je kolekcia plná toľkých našich klasikov a podpisov na móle.“

„Napríklad na začiatku môjho pôsobenia v značke Mugler som sa dozvedel, že keď bola vynájdená Lycra, Thierry Mugler z nej vytvoril takmer celú kolekciu a z toho som čerpal  veľa inšpirácie. Veľa urobil aj v džínsovine – čo je niečo, čo robíme aj teraz. Takže s touto kolekciou je to prirodzene o minulosti, súčasnosti a budúcnosti módneho domu.“

Dizajnér Casey Cadwallader s herečkou a modelkou Hunter Schafer (hrala v seriáli Euphoria).

Preto som bol nadšený, že som mohol popri súčasných dizajnoch zahrnúť aj niektoré špeciálne archívne remaky z 80. a 90. rokov. Pri výbere týchto kúskov som chcel veci, po ktorých by ľudia skutočne túžili, a ktoré by skutočne zahŕňali dedičstvo značky. Naozaj milujem výrazné zelené sako na mieru – je to taký legendárny kúsok z 90. rokov, ktorý fanúšikovia značky milujú.

Rozmanitosť bola pre Muglera vždy ústredným prvkom. Na Muglerových mólach sa od začiatku objavovalo množstvo krások a jednotlivcov všetkých vekových kategórií a štýlov, takže sme, samozrejme, chceli tento étos reprezentovať vo filme.

 

„V sortimente je toľko skvelých kúskov! Osobne milujem kožené kúsky – budete si ich ceniť navždy. A milujem džínsové špirálové džínsy, Caseyho podpis – sú   vyrobené  precízne, pokiaľ ide o tvar a uhol, môžete povedať, že ide o štúdium architektúry, pretože úplne vylepšujú a posilňujú telo, zdvíhajú, tvarujú a robia ho super sochárskym.“

„Keď už hovoríme o architektúre, šperky sú tiež veľmi špeciálne a veľmi plastické – naozaj odvážne a neospravedlňujúce a dajú sa nosiť naprieč pohlaviami, ako mnohé kúsky v kolekcii, čo je skvelé.“

Prvú časť článku s názvom : „Výstava módy Mugler show a H&M dizajnéra Casey Cadwallader – New York, 19. apríl 2023, časť I.„,  čítajte v histórii na tomto blogu. 

Obrázky:  ©getty images, shutterstock, Mugler x H&M, pinterest, Thierry Mugler, Vogue

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

 

 

 

Share: