Laura Biagiotti a jej pocta Rímu – románska renesancia, Rím, 13. september 2021

Znovuzrodiť sa, reštartovať, znovu vybudovať.  To sú slová, ktoré sa stali lightmotívom a motorom prehliadky najnovšej kolekcie značky Laura Biagiotti, konanej 13. septembra 2020 v Ríme.
Módna značka Laura Biagiotti pod vedením kreatívnej riaditeľky Lavinie Biagiotti Cigna predviedla v Ríme kolekciu  Jar-Leto 2021.  Prvýkrát za 55 ročnú históriu značky sa konalo pod šírim nebom na námestí Piazza del Campidoglio predstavenie medzi módou, umením a tancom.

 

MÓDNA SHOW – NOVÝ PATRONÁTNY AKT

Módna prehliadka Laura Biagiotti, Jar / Leto 2021 je pocta značke Biagiotti pochádzajúcej z Ríma, nie iba open-air show konaná pod šírim nebom a venovaná publiku. Išlo o nový patronátny akt vyhlásený na konferencii starostkou Ríma, Vigriniou Raggi.

Dizajnérka zvučnej talianskej značky Lavinia Biagiotti si vybrala srdce Talianska, Rím pre prehliadku „románskej renesancie“ a priestor kruhu okolo sochy Marco Aurelio konanej za zrakov prítomných hostí. Tí boli medzi sebou adekvátne vzdialení a dodržiavali sa medzinárodné bezpečenostné protipandemické opatrenia .  

Módna show „románska renesancia“ okrem opätovného potvrdenia lásky Lavignii Biagiotti, dcéry návrhárky Laura Biagiotti pre rímske hlavné mesto, sa stáva symbolom patronátu s podporou reštaurovania fontány – Fontana della Dea Roma za sponzoringu banky Intesa San Paolo.

KOLEKCIA LAURA BIAGIOTTI – JAR / LETO 2021

Najnovšia kolekcia Laura Biagiotti, Jar / Leto 2021  je vyjadrením  rafinovanosti, zjemnenosti Made in Italy, historicky triezvej, striedmej avšak elegantnej a aktuálnej, ktorá upriamuje zrak na tradíciu značky Biagiotti s panenskými šatami navrhutými Laurou.

„ Nová kolekcia Laura Biagiotti je navrhnutá pre pohodlnejšiu líniu šiat s pridaním mnohých vreciek tiež skrytých vo večerných šatách pre možnosť uschovania malých diskrétností nás žien“, vysvetľuje návrhárka Lavinia. „Pretože high fashion je tiež situovaná v Ríme“, ako vysvetlila ďalej v rozhovoroch na tému lokalizácie show.  „Je dôležité vychádzať z nášho územia a pomáhať mu. Sme made in Rome značka aj pre činnosť a  toto je novela udržateľnosti. Páčilo by sa mi, keby sa zrodila nová gran tour na milánskej osi – Miláno – Florencia – Rím,  kde by vďaka móde a mólu išlo o spojenie módy a umenia prezentovanej na ďalších kapitulských námestiach,  ešte väčších“.

FARBY KOLEKCIE

Biela, ktorá sa vynímala pri padajúcej noci zahaľujúcej mesto Rímo počas prehliadky Laura Biagiotti na námestí piazza del Campidoglio v Ríme,  ponechala priestor farbám západu slnka.

Pamiatka dizajnérky Lauri Biagiotti, ktorá milovala bielu je živá skrz ruky kreatívnej riaditeľky Lavinie, ktorá  recenzuje, kontroluje diktát štýlu typického pre svet Biagiotti a robí ho vlastným, rozpoznateľným.  Objavili sa preto panenské šaty, splývavé na postave,  v lichobežníkovom tvare,  z fialového taftu s monogramom LB, ktoré sa objavujú aj na doplnkoch.

Striedali sa flounce šifónové šaty a blúzky voľného strihu, color block šaty, zo strieborných priehľadných materiálov, zatiaľ čo niektoré modely odrážali profil sochy.

Šaty sa kĺzajú po tele, sú voľné, bez obmedzení, s riasením a s profilmi rímskych sôch vytlačených na sieťovine Swarovského kryštálov.

 

V kolekcii použité jasné farby sú nápadné v color blok štýle, predovšetkým sa objavuje jasná zelená ako mesto, symbol DNA – udržateľnosti značky a potom sa farby vracajú do jemných nuansí prírodných odtieňov a neopomenuteľné kytice kvetinových potlačí skrášľujú aj tie najprísnejšie línie.  

Prvoradá je pohodlnosť a nositeľnosť. 

LAVINIA BIAGIOTTI – POCTA RÍMU A NOVÝ PATRONÁT

Pocta značky Biagioti Rímu spojená s novým patronátnym aktom bola oznámená na konferencii starostkou Virgioniou Raggi za sponzoringu banky Intesa San Paolo. Uskutočnilo sa zreštaurovanie fontány Dea Roma na námestí piazza del Campidoglio, na ktorom sa posledné zásahy datujú  až 25  rokov späť.

NOVÁ TVÁR ZNAČKY – MODELKA ANNA CLEVELAND

Prehliadku ukončila bohyňa Dea spolu s modelkou Anna Cleveland, dcérou Pat Cleveland s éterickými svadobnými šatami, ktoré svietili vo večernom svetle. 

Anna Cleveland tancovala ladne a  vlnito v éterických svadobných šatách, ktoré sa vynímali vo večernom svetle. 

Modelka svietila v  bielych skvostných šatách tesne pred predstavením hviezdnej Eleonori Abbagnato, ktorá predviedla baletný tanec divadla Teatro dell´Opera di Roma s jej tanečným súborom.

Anna Cleveland je tiež cover girl (dievčaťom na titulnej strane) talianskeho magazínu L´Officiel a prakticky vyrástla spolu s Laviniou vďaka priateľstvu medzi Laurou Biagiotti a mamou Anny –  Pat Cleveland, ktorá bola super modelkou 70-tych rokov.  

Pat Cleveland – slávna modelka 70. rokov. 

zdroj obrázkov: getty images, Vogue, Harpersbazaar, pinterest, Laura Biagiotti

 

 

 

Share: